Pałac w Polskiej Cerekwi - dwupiętrowa budowla wzniesiona z cegły na planie kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem i dwoma ośmiobocznymi basztami w narożach elewacji frontowej. Całość prawdopodobnie była otoczona fosą, której resztki zachowały się do dziś.
Pałac został zbudowany w 1617 roku przez hrabiego Fryderyka von Opersdorffa na fundamentach wcześniejszej budowli, najprawdopodobniej rycerskiego dworu lub zamku o gotyckich cechach. W roku 1894 pałac został przekształcony i rozbudowany w duchu neorenesansu przez czeskiego magnata Eberharda Matuschka-Toppolczan. Na początku XX w. nowym właścicielem majątku zostaje niemiecki ród von Seherr-Thoss. Pod koniec wojny w 1945 r. pałac został spalony. Niezabezpieczony, przez kolejne lata popadał w coraz większą ruinę. Ratunkiem dla zabytku okazał się remont zabezpieczający przeprowadzony w latach 70. XX wieku według projektu inż. Stanisława Wojdona. Usunięto resztki zagrażających runięciem sklepień w środkowej sal, powracając do pierwotnego układu pałacu z wewnętrznym dziedzińcem, który został zasklepiony już w XVIII w. Wzmocniono mury, założono cementowy wieniec na koronie murów, uzupełniono ubytki oraz przykryto obiekt dachem pulpitowym na lekkiej konstrukcji oraz zadaszono pozostałości wież.
Od 2012 roku pałac jest odbudowywany przez gminę Polska Cerekiew. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych oraz unijnych. Docelowo w pałacu mają mieć swoją siedzibę lokalne placówki kulturalne i oświatowe.