Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Filmy o Wrocławiu i realizowane we Wrocławiu, Wrocław
Popski: Link z podpisu zdjęcia nieaktualny.
Stacja kolejowa Opole Główne, Opole
foxi: Zestaw przeciwlotniczy ;-)
Gospodarstwo rodziny Thamm (dawne), ul. Wyszyńskiego Stefana kard., Jawor
yu: A stodoła po lewej stronie stała nienaruszona do końca, czyli do 1974 roku...
Góra Parkowa (455 m n.p.m.), Bielawa
sawa: Dzika czereśnia :). Marek lubił takie pejzażyki
Kościół Zielonoświątkowy zbór w Świdnicy, ul. Basztowa, Świdnica
sawa: A kiedyś stał tutaj samolot :)

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Danuta B.
Danuta B.
bungulator
Ireneusz1966
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
Iras (Legzol)
FM
Alistair
Zbigniew Waluś
Parsley
Popski
chrzan233
FM
Alistair
Popski

Ostatnio wyszukiwane hasła


Wyników: 8  


komentarze 0
ul. Rolnicza (widok w kierunku ul. Cichej).
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Podgórze / ul. Rolnicza

Dodane: 2008-01-21 17:55:55, Przez: Brandt°, Odsłon: 1550, Ocena: 5.39 (8)

komentarze 2
Co prawda zdjęcie marne, ale zamieszczam z uwagi na brak obrazującego gotową do akcji i działania windę. Moim skromnym zdaniem architektonicznie to dzieło nie pasuje do sylwetki ratusza a raczej go szpeci, ale na tym polu niech wypowiedzą się architekci z prawdziwego zdarzenia. Ciekawe dlaczego zaczęto akurat od Ratusza i dlaczego dochodzi do sytuacji, w których jedynie widzenie się twarzą w twarz z "włodarzem" może cokolwiek popchnąć do przodu, a od czego są inne środki komunikacji np. internet, telefon itp. i dlaczego to akurat "włodarz" jest jedynym mogącym dopomóc przeciętnemu X-obywatelowi niezależnie czy jest on sprawny czy nie. To ułatwienie w postaci windy jest moim zdaniem działaniem pozornym pokrywającym urzędniczą nieudolność i niemoc (niechęć) stworzenia takiego systemu załatwiania problemów i spraw urzędowych osób niepełnosprawnych bez konieczności pokonywania przez nich "architektonicznych barier". Przebywałem na placu ok. 1,5 godz. (w dzień i o czasie kiedy załatwia się sprawy urzędowe) zero wykorzystania.
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Śródmieście / pl. Magistracki 1 / Urząd Miejski (ratusz)

Dodane: 2008-01-06 17:09:31, Przez: Brandt°, Odsłon: 5246, Ocena: 5.41 (5)

komentarze 0
Ratusz z windą (w budowie). Budowę windy przeprowadził "Ciborski Bogumił Zakład Budowlany" z Wałbrzycha. A oto parę znalezionych w internecie zdań nt. windy: (1) ... trwa budowa windy w wałbrzyskim Ratuszu. Zgodnie z umową z wykonawcą zakończenie robót budowlanych ma nastąpić do końca czerwca. Koszt inwestycji wynosi 524 tys. zł. Roboty wykonuje ... (2) ... wałbrzyszanie poruszający się na wózkach lub o kulach nie mieli szans, by dotrzeć ze skargą do włodarzy lub na sesję rady miejskiej. Gabinety prezydenta i jego zastępców są na pierwszym piętrze, natomiast sala obrad na drugim. Na szczęście już za kilka dni bariery architektoniczne w magistracie znikną. Za prawie 700 tysięcy złotych została wybudowana w ratuszu winda dla osób niepełnosprawnych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta ... (3) ... budowa windy w ratuszu oczywiście cieszy – mówi Orzechowski. (przyp. P. Krzysztof Orzechowski z punktu informacyjnego dla osób niepełnosprawnych przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie) – Władze miejskie muszą jednak pamiętać, że bariery architektoniczne powinny być zlikwidowane przede wszystkim tam, gdzie przychodzi najwięcej petentów. Obecnie bez pomocy innych, niepełnosprawni czy osoby z wózkami dziecięcymi, nie dostaną się do budynków przy ulicach Limanowskiego i Matejki ... itd. w tym stylu. Nie natknąłem się co prawda w internecie, ale w jednej z wałbrzyskich gazet przeczytałem też, że winda architektonicznie komponuje z bryłą ratusza itd.
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Śródmieście / pl. Magistracki 1 / Urząd Miejski (ratusz)

Dodane: 2008-01-06 17:06:08, Przez: Brandt°, Odsłon: 5259, Ocena: 5.44 (3)

komentarze 0
Widok w ul. H. Sienkiewicza od strony Placu Magistrackiego (od lewej nr 11, 10, 8). Estetów gotowym grymasić, na źle ustawiony kadr, słup w centrum itp. iformuję, jest to porównanie do . Widać, że mimo upływu stu lat miejsce dla wiszącej lampy prawie się nie zmieniło. Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak bogate instytucje jak banki tak mało dbają o zewnętrzny wygląd zajmowanych przez siebie siedzib. Poodpadane tynki, łuszcząca się farba i kolorystyka nr 8 to już majstersztyk (co to czas i ludzie potrafią w tym zakresie wykombinować). A może mnie ktoś oświecić czemu służy widoczny przed słupem lampy czarny słupek, jaka jest jego rola? Informacje, które można dołączyć do opisu mr 8: Posthalter (Pocztmistrz) Walter wybudował w latach 60-tych XIX w. budynek poczty konnej przy ob. ul. Henryka Sienkiewicza (Garten Straße). Warunkiem użytkowania budynku jako poczty była konieczność cofnięcia go w głąb działki (odsunięcie od linii zabudowy) aby stworzyć miejsce dla zajeżdżających tu pojazdów pocztowych tzw. Postkutschen, które w innym wypadku utrudniałyby ruch na ulicy. Tak też i zrobiono czego dowodem jest właśnie ten placyk przed budynkiem. Jako poczta konna budynek służył do 1876-go roku. W roku 1907-ym roku (wg daty na pocztówce przedstawiającej ówczesną ulicę H. Sienkiewicza, przy Garten Straße 6) w lewej części budynku, mieścił się dom towarowy tzw. Berliner Warenhaus, którego właścicielem był Adolf Jacobsohn. Dom ten prowadził sprzedaż galanterii (męskiej, damskiej?). Czy nazwa »Berliński Dom Towarowy« stanowiła wymysł Pana Adolfa czy odnosiła się do powiazań z jednym z którymś wówczas istniejących »Berliner Warenhäuser« w tym z szacownym »Warenhaus Wertheim« (mającej także we Wrocławiu swój dom handlowy) lub KADEWE, Karstadt czy Tietz pozostaje otwartym pytaniem. W prawej części mieściła się w tym czasie kawiarnia »Grand Cafe. W latach międzywojennych kamienica nosiła nazwę Waldenburger Gesellschaftshaus (w skrócie WGH) zapewne pełniąc funkcję restauracji (klubu).
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Śródmieście / ul. Sienkiewicza Henryka 8 / Kamienica nr 8 / Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Śródmieście / pl. Magistracki 10 / Kamienica nr 10
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Śródmieście / pl. Magistracki 11 / Kamienica nr 11

Dodane: 2008-01-06 16:45:08, Przez: Brandt°, Odsłon: 3584, Ocena: 5.64 (15)

komentarze 3
Budynek nr 50 (firma "Phoebus")
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Stary Zdrój / ul. 11 Listopada 50 / Budynek nr 50
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Stary Zdrój / ul. 11 Listopada 52 / Kamienica nr 52

Dodane: 2008-01-04 18:56:30, Przez: Brandt°, Odsłon: 1373, Ocena: 5.28 (4)

komentarze 0
Budynek nr 50 (firma "Phoebus")
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Stary Zdrój / ul. 11 Listopada 50 / Budynek nr 50

Dodane: 2008-01-04 18:56:03, Przez: Brandt°, Odsłon: 804, Ocena: 5.19 (4)

komentarze 0
Budynek nr 50 (firma "Phoebus")
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Stary Zdrój / ul. 11 Listopada 50 / Budynek nr 50

Dodane: 2008-01-04 18:55:28, Przez: Brandt°, Odsłon: 857, Ocena: 5.13 (3)

komentarze 0
Budynek nr 50 (firma "Phoebus")
Polska / Województwo dolnośląskie / Wałbrzych / Stary Zdrój / ul. 11 Listopada 50 / Budynek nr 50

Dodane: 2008-01-04 18:54:53, Przez: Brandt°, Odsłon: 867, Ocena: 4.90 (4)