Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Stadion CWKS Resovia Rzeszów, ul. Wyspiańskiego Stanisława, Rzeszów
Piotrek-rz: Nie ma szans żeby to były lata 1980-90. To na pewno jest wcześniej. Nie ma bydynków przy Wyspiańskiego 35 i 37 a one były juz 1975.
Kamienny Jaz
Alistair: Wymiana na wyraźniejszy skan.
Budynek nr 5 (nie istnieje), ul. Noworudzka, Wałbrzych
rajaser: Unikat.
Budynek nr 2, ul. Ogrodowa, Dzierżoniów
Mmaciek: Poprawione zdjęcia od razu pojawiają się na stronie. Możesz nie widzieć zmian, gdyż przeglądarka zapisuje w pamięci starszą wersję zdjęcia i mimo odświeżania strony, wciąż pokazuje pierwotny obraz. Aby temu zaradzić wystarczy odświeżyć stronę przy pomocy kombinacji ctrl+F5.
Szkoła Główna Handlowa, al. Niepodległości, Warszawa
Mmaciek: Zawsze gdy przejeżdżam obok lub oglądam zdjęcia tego gmachu, ta kopułka wzbudza we mnie śmiech. Przedziwna konstrukcja, która odbiera "dostojności" budynkowi uczelni wyższej, gdzie sama bryła jak najbardziej pasuje do funkcji.
Budynek nr 4 (dawny), ul. Sienkiewicza Henryka, Dzierżoniów
piotrek3210: Czy ktoś wie, kiedy i dlaczego wszystkie domy wzdłuż Kopernika od skrzyżowania z Sienkiewicza w kierunku Strumykowej zostały rozebrane? Czy to była kwestia poszerzenia ulicy?

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Wolwro
Alistair
rajaser
kitapczy
Sendu
Sendu
rajaser
Parsley
Mmaciek
MacGyver_74
Rob G.
tomimaki
KrzysztofKudowa
Mmaciek
KrzysztofKudowa
McAron
Wolwro
Krzysztof Bach
Sendu
Danuta B.
Szyszka

Ostatnio wyszukiwane hasła


Wyników: 2  


komentarze 0
Widok na Boguszów od strony wschodniej, na pierwszym planie Górny Sobięcin. Autor nieznany, reprodukcja litografii z nagłówku papieru listowego z datą 1860 r. Kopia znajduje się w pracy poświęconej historii Boguszowa, napisanej na zlecenie wałbrzyskiego konserwatora zabytków w 1990 r.
Polska / Województwo dolnośląskie / Powiat wałbrzyski / Boguszów-Gorce / Krakowskie Osiedle (Sobięcin Górny)

Dodane: 2021-01-15 22:21:32, Przez: piotr.retecki°, Odsłon: 830, Ocena: 6.00 (1)

komentarze 0
Fragment mapy z 1886, użyty jako załącznik do dokumentu z 1927 roku, przedstawiający granice gminy Ober - Hermsdorf (Górny Sobięcin) oraz sąsiadujących z nią gmin Gottesberg i Nieder - Hermsdorf. Wynika z niego, że Górny Sobięcin był niewielki terytorialnie, obejmował jedynie dzisiejsze ulice Wałbrzyska, Waryńskiego, Przodowników Pracy, a na północy wąski pasek ciasnej kotliny obok góry Boguszówka (niem. Ludwigsberg), sięgający w okolice Kopiska (niem. Bismarckhöhe). Teren, na którym obecnie jest położone Osiedle Krakowskie, a nawet góra z młynem, bezpośrednio przylegająca do Górnego Sobięcina, nie znajdowały się na jego terenie, lecz w granicach Nieder - Hermsdorf (obecnie Sobięcin). Zdjęcie pochodzi ze zbiorów archiwum państwowego w Kamieńcu Ząbkowickim, nie ma możliwości wybrania tej placówki w polu źródło, a szkoda, bo tam jest wiele dokumentów dotyczących regionu wałbrzyskiego. Przypisanie do AP we Wrocławiu może być mylące.
Polska / Województwo dolnośląskie / Powiat wałbrzyski / Boguszów-Gorce / Krakowskie Osiedle (Sobięcin Górny)

Dodane: 2021-01-12 21:52:33, Przez: piotr.retecki°, Odsłon: 1276, Ocena: 6.00 (3)