[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Modernizacja - Wasze pomysły  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
Dża


Joined: 21/05/2012 18:18:44
Wiadomości: 10
Offline

Moim zdaniem zdjęcia na stronie głównej powinny być stosownie oznaczone małymi sygnaturami.
Wiem, że od razu wyświetlają się miniaturki, lecz znacznie ułatwiło by to poszukiwanie materiałów, które nas interesują.
Dla przykładu:
Przy nowych zdjęciach, tzn. wykonanych po 2000r. ustalono by sygnaturkę "M" jak "Modern". Oznaczającą, że zdjęcie przedstawia aktualny stan. W przypadku zdjęć wykonanych przed 2000r, lub fotografii nieaktualnych (np. dany budynek został wyburzony), proponuję zastosować sygnaturkę "A" (Archiwum).

Ułatwiło by to znacznie poszukiwanie na stronie głównej interesujących nas treści.

Pozdrawiam.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Coś podobnego już od dawna funkcjonuje:
"kółko" - zdjęcie wykonane po 1989, "krzyżyk' zdjęcie wykonane przed 1989.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Robert


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 49
Offline

W dziale Admin powinny powrócić dwie funkcje, moje komentarze i moje skomentowane zdjęcia. Pierwsza ułatwiała by śledzenie dyskusji pod zdjęciem, szczególnie z działu niezidentyfikowane. Druga służyła by za wyłapywanie komentarzy pod swoim zdjęciem, które czasem są techniczne (zdjęcie wymaga poprawy, zamiany itd.) lub zwykłego komentarza do zdjęcia. Przy obecnym układzie muszę szukać wzrokiem skomentowanego zdjęcia.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Brak wspomnianych przez Ciebie funkcji nie jest celowym posunięciem. Po prostu nie zdążyliśmy jeszcze stworzyć tych opcji, ale na 100% powrócą.
Powstanie tzw. "kokpit" użytkownika pod flagami i loginem (w miejscu info o statystykach). Będzie lista moje komentarze oraz moje skomentowane zdjęcia, a także 2 nowości.
W tym miejscu pojawi się również możliwość edycji profilu i zmiany hasła.

Zakładka Admin zniknie całkowicie (pozostanie tylko dla adminów).

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Potrzebny wolontariusz do tłumaczenia strony na angielski. Tekstu nie jest zbyt wiele (tabela, 8 stron), robota na 1-2 dni.
Sam chciałem się do tego zabrać, ale nie mam po prostu czasu.
Osoby o dobrej znajomości j. angielskiego proszone są o kontakt ze mna (mmaciek@slask.org.pl).


Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Maciej S.


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 17
Offline

Moim zdaniem bardzo wygodne byłoby w wyszukiwarce, gdzie pojawiają się wyniki po 10 zdjęc, a dalej są numery kolejnych stron wstawić okienko w którym można by wpisać konkretną strone. Jeśli chce się mocniej do tyłu cofnąć nie trzeba przechodzić poprzez kolejne strony.
Objasnie to na przykladzie. W wynikach wyszukiwarki pojawia się np. 500 zdjec/artykulow. Są one poukładane po 10 sztuk na stronie. Nastepnie sa okienka od 1 do 50 stron. Aby dojsc do tych zdjec przy koncu trzeba przejsc po tych stronach do tylu cofając sie tylko o kilka stron, a trzeba ich bardzo wiele przeskoczyc. Co prawda są okienka w wyszukiwarce gdzie wpisuje się zakres dat ale nie zawsze wiemy w jakim okresie się one znajdują. Mysle, że byloby to o wiele wygodniejsze i podejrzewam że wielu użytkownikom by to ulatwilo obsluge portalu. Jesli nie stanowi to od strony technicznej klopotu to Ja bylbym bardzo za dodaniem takiej funkcji.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Kosmetyka. Takimi rzeczami będziemy zajmować się w lipcu. Na czerwiec plan działań jest już rozpisany.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

zuf - Administrator wrote: Gdy zakładasz linie kolejową to wpisujesz jej nazwę i w tej nazwę wpisujesz jej numer oraz stacje końcowe, w numerze posesji (WTF?) wpisujesz kilometraż.


Skoro ta funkcjonalność się sprawdza i nie krzaczy strony to po co to kwestionować?

zuf - Administrator wrote: Do tego jak zamieścić informacje, że linia jest nieużywana, wąskotorowa, czy istnieje fizycznie (jest torowisko) itd. itp. Wszelkie podstawowe, charakterystyczne dane o linii kolejowej można by właśnie zamieszczać w nowej kategorii a nie używać do tego celu obiektu. Tak mniej więcej o to mi chodzi. Skoro infrastruktura ulic ma własną kategorię to czemu dla linii kolejowych nie zrobić. Na śląsku jest ich od groma.


Po to są opisy obiektów żeby je uzupełniać informacjami czy linia istnieje, linii wąskotorowych na Dolnym Śląsku naliczysz na palcach jednej ręki. Linii kolejowych na naszym obszarze zainteresowania jest około 80. To mniej niż czasem budynków przy niektórych ulicach. Nie widzę potrzeby robienia dodatkowej kategorii dla skończonego zbioru.
Maciej S.


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 17
Offline

Mialbym taką sugestie: gdy zak[/list]ładamy obiekt jest rubryczka którą musimy koniecznie wypełnic, a mianowicie obecny jej stan (istnieje, nie istnieje itp). Jednak nie zawsze wiadomo w jakim stanie jest obiekt (gdy np wrzucamy pocztówki) i trzeba improwizować. Moze warto by dodać coś alternatywnego np "Nie wiadomo" lub najlepiej żeby by[/list]ło puste miejsce, ktorego niestety nie można odznaczy[code]ć. Taki malo istotny drobiazg, ale nie byloby zakłamań i byc moze niektorzy spaliby lepiej mając swiadomosc ze nie zlamali osmego przykazania

This message was edited 2 times. Last update was at 12/10/2012 02:01:11

krzysiek296


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 21
Offline

Wydaje mi się że zbyt pochopnie likwiduje się takie strony jak Mrówieniec,który administracyjnie należy do Suszyny i obecnie tej nazwy się nie używa ale to historia i niechby tak zostało. Wygwizdów również administracyjnje to Ścinawka Dolna ale są nazwy polskie ,niemieckie tych miejsc i ja bym przy tym nie majstrował.
krzych[k]


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 62
Offline

Pomysł na niewielki update: w funkcji Zdjęcie miesiąca proponuję dodanie mozliwości przeglądania dalszych miejsc. Zawsze mnie zastanawia co jest na kolejnych miejscach...
Od strony "obsługowej" wyobrażam sobie, że mogłoby się to odbyć poprzez dodanie "kratek" z liczbami oznaczającymi kolejne podstronki, podobnie jak to jest wyświetlane przy wyświetlaniu zdjęć dodanych przez konkretnego uzytkownika.
MW1962


Joined: 06/12/2014 23:56:42
Wiadomości: 3
Offline

Przy dodawaniu zdjęcia nie mam możliwości sprawdzenia czy wybrałem właściwy plik. Miniaturka pojawia się dopiero po zatwierdzeniu wszystkich pól wyboru i w przypadku błędu w wyborze ( co przyznaję bez bicia zdarza mi się dość często) muszę zawracać głowę Panom Administratorom którzy i bez tego mają masę roboty. Proszę o wyświetlenie miniatury fotografii PRZED ostatecznym zatwierdzeniem jej dodania. Pozdrawiam
jawc - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Nie musisz zawracać głowy administratorom, jeśli wybrałeś niewłaściwy plik przy dodawaniu zdjęcia. Jeśli stwierdziłeś taki błąd, możesz sam dokonać podmiany pliku na właściwy, wchodząc do edycji zdjęcia: szczegóły są wyjaśnione na filmie instruktażowym http://dolny-slask.org.pl/3212683,Film_Jak_dodawac_i_edytowac_zdjecia.html (od 3:15).
MW1962


Joined: 06/12/2014 23:56:42
Wiadomości: 3
Offline

Dzięki. Człek się całe życie uczy a i tak jak przychodzi co do czego to najlepsza jest pomoc Administratora
LukaszGrzelik

[Avatar]

Joined: 11/09/2014 17:20:43
Wiadomości: 92
Offline

Miałbym taka sugestie. Po kliknięciu w nazwę użytkownika powinna się wyświetlać lista dot. Top 10 jego zdjęć.

This message was edited 1 time. Last update was at 04/04/2015 00:43:13


Gradice Zdrigoni
mietok - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 360
Offline

I się wyświetla U Ciebie akurat ta lista ma 4 pozycje bo z takich rejonów dodałeś zdjęcia: 1.Pow.świdnicki-822, 2.Legnica-5, 3.Wrocław-2 i Powiat legnicki-1,

Pozdrawiam.
LukaszGrzelik

[Avatar]

Joined: 11/09/2014 17:20:43
Wiadomości: 92
Offline

mietok - Administrator wrote:I się wyświetla U Ciebie akurat ta lista ma 4 pozycje bo z takich rejonów dodałeś zdjęcia: 1.Pow.świdnicki-822, 2.Legnica-5, 3.Wrocław-2 i Powiat legnicki-1,

Pozdrawiam.


Witam, nie doprecyzowałem o co mi chodzi. W chwili obecnej po kliknięciu na nazwę użytkownika wyświetlają się rejony/miejscowości z których użytkownik dodał zdjęcia. Sprawdzałem u siebie i po kliknięciu np. w Powiat świdnicki wyświetlają się wszystkie fotografie pod kątem daty ich dodania. Nie odnalazłem przycisku zmieniającego kryterium wyświetlania np. sortuj wg oceny (rosnąco, malejąco).


W mojej sugestii chodziło o 10 najlepszych zdjęć użytkownika, pod kątem oceny lub dodanie przycisku sortuj według...

Wesołych Świąt


This message was edited 1 time. Last update was at 04/04/2015 11:49:33


Gradice Zdrigoni
dezert


Joined: 01/03/2015 03:10:50
Wiadomości: 5
Offline

Witam,

Odnoszę wrażenie, że z roku na rok zwiększa się ilość umieszczanych na portalu fotografii współczesnych, przez co coraz trudniej wyłowić to, co mnie (być może także innych) bardziej interesuje. Mam tu na myśli fotografie nieco starsze. Dodatkowo zasięg geograficzny portalu wydaje się rosnąć z roku na rok, co jeszcze bardziej utrudnia wyławianie tego, co ciekawe.

W związku z powyższym mam kilka pytań oraz być może propozycji. Czy można filtrować fotografie po istniejących oznaczeniach, tych przypominających tablice rejestracyjne ? Jeżeli możliwa byłaby taka filtracja, to może dobrze byłoby dodać do opcji użytkownika, aby wybrał jakie rejony go interesują ?

Podobnie ma się sprawa daty wykonania fotografii. W opcjach szukania zaawansowanego można wprawdzie filtrować po datach, ale nie można za bardzo określić okolicy. Dostępne są jedynie bardzo konkretne opcje lub wybór słów kluczowych, które mogą, ale nie muszą występować pod fotografią. Zaznaczenie okolicy, np.: DB mogłoby być dobrym rozwiązaniem. Możliwość określenia roku pochodzenia fotografii w opcjach użytkownika, któr filtrowałaby nowo dodane fotografie wyświetlane po prawej stronie portalu, też mogłaby być ciekawa. Takie ustawienia mogą także nie tyle filtrować ile priorytetyzować wyświetlane fotografie.

Właściwie w całym tym moim gdybaniu chodzi jedynie o to, by nie być zasypywanym setkami współczesnych fotek z kompletnie nieznanych miejsc.
Pewną alternatywą mogłaby być opcja w menu, ograniczająca rok pochodzenia fotografii na stronie, lub w jej częściach, lub też cos w stylu "Pokazuj tylko archiwalne".

Ok wystarczy tego mojego bajania
Pozdrawiam
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Na szczęście mamy odpowiedź na Twoją potrzebę - możesz sobie ustawić powiat, z którego chcesz oglądać zdjęcia w danej chwili, niestety tylko jeden.

MENU -> REGION/POWIAT i wybierasz sobie powiat który potrzebujesz, a strona przełączy się wówczas na tenże powiat. Pojawiają się wówczas tylko zdjęcia z danego powiatu (i miast na prawie powiatu) oraz komentarze dotyczące tylko tego powiatu. Możesz również skopiować sobie adres wybranego regionu i np. dodać do katalogu zakładek w przeglądarce. Np. dla Wałbrzycha będzie to http://dolny-slask.org.pl/p/503932 a dla Powiatu Wałbrzyskiego http://dolny-slask.org.pl/p/503925 . Żeby wrócić na wszystkie zdjęcia z Dolnego Śląska - klikasz MENU -> REGION/POWIAT -> Dolny Śląsk. Jedna uwaga - część zdjęć może się nie pokazać w danym powiecie pomimo tego że w sposób oczywisty jest stamtąd. Tak się dzieje przy kilku przypisaniach zdjęcia gdy przypisujący nie ustawił wagi przypisania na powiat, który Cię interesuje. Niestety na to nie mamy wpływu.

Opcja krzyżowej selekcji faktycznie nie jest możliwa, ale jeśli sobie przełączysz stronę na wybrany powiat to już będzie połowa sukcesu.

Pozdrowienia,
moose
dezert


Joined: 01/03/2015 03:10:50
Wiadomości: 5
Offline

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Muszę się przyznać, że chociaż nie jest to ukryta opcja, nigdy jej wcześniej nie wypróbowałem. Może wypadałoby ją nieco wyeksponować, dla „niedowidzących” takich ja Tak czy siak, z całą pewnością będę jej używał.

Co do zawężania zakresu po datach, nadal myślę, że mogłoby to być ciekawe.

A przy okazji wspomnę o innej opcji, której także się nie doszukałem. Może znowu przeoczyłem, bo wydaje się dosyć podstawowa. Chodzi mi o zaznaczanie fotografii ulubionych, tak by można je było później łatwo odszukać. Te sprawę załatwiłoby także wyszukiwanie fotografii, na które zagłosowałem w przeszłości, oddając pozytywny głos.

Pozdrawiam,
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: