[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Messages posted by: Maciej S.
Spis Forum » Profil dla Maciej S. » Messages posted by Maciej S.
Autor Wiadomości
Proszę zmienic nazwe zródla z "www.szczodre.net" http://dolny-slask.org.pl/photo/list.action?source=&id=501179
na "www.szczodre.com" Kiedyś portal o Szczodrym mial inny adres, a jest on bardzo ciekawy.
Inna sprawa to chciałbym z tego portalu przerzucic częsc bardzo ciekawych informacji tu na hydral w formie artykulu, chyba nie ma jakichs szczególnych przeciwskazań? Czasam niektóre portale z biegiem czasu potrafią "znikać" z róznych przyczyn, a tak to przynajmniej zachowa coś się u Nas.
Jak to jest z dodawaniem znaczników? Wg. filmiku instruktażowego http://dolny-slask.org.pl/article.action?view=&id=3212710 w obiekcie przy guzikach "Dodaj zdjecie, dodaj obiekt, itp" powinien byc guzik Mapa, który powinien to umożliwic. Jest tylko jeden problem... w żadnym obiekcie nie widze takiego guzika, nawet w takim który Ja zalozylem. Czy dodawanie znaczników zarezerwowane jest tylko dla Administratorów?
Mialbym taką sugestie: gdy zak[/list]ładamy obiekt jest rubryczka którą musimy koniecznie wypełnic, a mianowicie obecny jej stan (istnieje, nie istnieje itp). Jednak nie zawsze wiadomo w jakim stanie jest obiekt (gdy np wrzucamy pocztówki) i trzeba improwizować. Moze warto by dodać coś alternatywnego np "Nie wiadomo" lub najlepiej żeby by[/list]ło puste miejsce, ktorego niestety nie można odznaczy[code]ć. Taki malo istotny drobiazg, ale nie byloby zakłamań i byc moze niektorzy spaliby lepiej mając swiadomosc ze nie zlamali osmego przykazania
W Wilczynie Leśnym brakuje ulicy Leśniej i sugeruje ją tam założyć (przerzuce kilka obiektów).
Moim zdaniem bardzo wygodne byłoby w wyszukiwarce, gdzie pojawiają się wyniki po 10 zdjęc, a dalej są numery kolejnych stron wstawić okienko w którym można by wpisać konkretną strone. Jeśli chce się mocniej do tyłu cofnąć nie trzeba przechodzić poprzez kolejne strony.
Objasnie to na przykladzie. W wynikach wyszukiwarki pojawia się np. 500 zdjec/artykulow. Są one poukładane po 10 sztuk na stronie. Nastepnie sa okienka od 1 do 50 stron. Aby dojsc do tych zdjec przy koncu trzeba przejsc po tych stronach do tylu cofając sie tylko o kilka stron, a trzeba ich bardzo wiele przeskoczyc. Co prawda są okienka w wyszukiwarce gdzie wpisuje się zakres dat ale nie zawsze wiemy w jakim okresie się one znajdują. Mysle, że byloby to o wiele wygodniejsze i podejrzewam że wielu użytkownikom by to ulatwilo obsluge portalu. Jesli nie stanowi to od strony technicznej klopotu to Ja bylbym bardzo za dodaniem takiej funkcji.
Rzeczywiscie, przypisanie proste jak w zdjeciach, moje przeoczenie. Dzieki i pozdrawiam.

Mmaciek - Administrator wrote:Zrobione.

Możliwość przypisania artykułów masz w lewym, górnym rogu (Przypisanie), mechanizm działa tak samo jak w przypadku przypisań zdjęć lub obiektu. Co do linku, to w takich przypadkach trzeba posiłkować się językiem xhtml. Nowy edytor artykułów na szczęście będzie bardziej "ludzki".
Założyłem artykuł http://wroclaw.hydral.com.pl/1604,artykul.html dla Dolmelu jednak chcialbym go także dodać do Bombardiera, gdyż jego także dotyczy. Jak to zrobić? Czy trzeba w bombardierze napisać drugi taki sam, nie można jeden artukuł przypisać do dwóch obiektów?

Druga sprawa to przy końcu podałem żródło: "Artykuł pochodzi ze strony http://wroclawzwyboru.blox.pl/2008/07/Linke-Hofmann-Werke-AG-czyli-od-pucybuta-do.html" jednak chcialbym aby link był forrmie odnośnika do podanej strony, a nie jako tekst. Jak to ucznić?
he, he, dobre wicio Ja się nie wypowiem, gdyż dopiero sześciolatek jestem

wito-Administrator wrote:"Przed wojną, ooo, to były zapałki, dzieliło się je na cztery części,oo, a jakie dziewczyny wtedy byłyy. Siano, wtedy to było siano, a jak pachniało, nie to co teraz."
W związku, iż dzisiaj na dworcu głównym we Wrocławiu na peronie 3 znaleziono jakis materiał wybuchowy na forum pod artykułem http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10413503,Niewybuch_usuniety_z_wroclawskiego_Dworca_Glownego.html natrafiłem na "@von_lewir
We Wrocławiu był pocisk "wmurowany" w chodnik. Jego część metalowa wystawała na powierzchnie.
No i setki osób co dzień po nim chodziły. Ponieważ był chodnik z tych porządniejszych zrobionych przez Niemców to i dopiero za "wolnej Polski" wzięto się za jego remont i dopiero w tym momencie odkryto czym był wypolerowany do połysku przez buty kawałek metalu.

Jak mówi kawał we Wrocławiu operator koparki to najbardziej stresująca praca. Nigdy nie wiadomo co się wykopie."
Czy może wiadomo gdzie to mogłoby być?
A można sprawdzic aby dowiedzieć się ile dziennie jest wejść na strone i np. ile różnych osób ogląda?

Mmaciek - Administrator wrote:Tak więc okazało się, że nasz portal robi się coraz bardziej popularny i obecna pamięć Ram na serwerze już nie wystarcza. Zostały już podjęte działania w celu zakupienia i instalacji nowej pamięci. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Jeszcze raz pod ten wątek się odezwe skoro dotyczy Chojnowa. Potem można go całego wykasować.
Jest obiekt "Budynek Gimnazjum nr 1 (budynek Peipego)" przypisany do pl. Reymonta jednak wogóle się tam nie ukazuje. Ukazuje się natomisat pod ulicą Dąbrowskiego pod którą wogóle nie powinien być, a jest także do niego przypisany.

moose - Administrator wrote:Jest wątek na forum no. 17 "Dodanie ulicy" - tam proszę kierować kolejne prośby - łatwiej jest nam reagować jeśli sprawy ulic są pod jednym wątkiem.
Jeszcze ks. Piotra Skargi ulice prosiłbym dodać w Chojnowie

Mmaciek - Administrator wrote:Zrobione
W książce autobiografi Rudolfa Hoessa - komendanta obozu oświęcimskiego w objaśnieniach na str. 103 jest: "Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu powstał z inicjatywy Urzędu. Wyższego Dowódcy SS i Policji we Wrocławiu, którym był SS-Gruppenfuhrer Erich von dem Bach-Zalewski. Autorem projektu był inspektor Policji i Służby Bezpieczeństwa SS-Oberfuhrer Arpad Wiegandt. ..."
Mam pytanie gdzie znajdował się we Wrocławiu ten Urząd? Wygląda więc, że cały projekt obozu jak i sama inicjatywa utworzenia i wybrania miejsca obozu na Oświęcim zapadł we Wrocławiu. Gdzie więc we Wrocłaiu urzędował Erich von dem Bach-Zalewski?
Prosiłbym jeszcze o dodanie ulicy Jana Długosza w Chojnowie

Maciej S. wrote:OK, rozumiem, sorry za zamieszanie. Nie wiedzialem jakie są procedury z ulicami.
OK, rozumiem, sorry za zamieszanie. Nie wiedzialem jakie są procedury z ulicami.

Mmaciek - Administrator wrote:Ja dodałem Grottega i poprawiłem małe zamieszanie. Nawet napisałem komentarz tutaj ale nie kliknąłem "odpowiedz" ;-D
Maciej S - nie dodajemy ulic jako obiektów!!
Przepraszam jest jako obiekt ,a nie jako ulica. W związku z tym prosilbym o dodanie tej ulicy Artura Grottgera oraz Komuny Paryskiej do Chojnowa.

Maciej S. wrote:Można sprawdzic co się stało z dodanym przeze mnie obiektem ( ul. Grottgera), gdyż wogóle go nie widać w obiektach miasta Chojnów?
Pozdrawiam
Można sprawdzic co się stało z dodanym przeze mnie obiektem ( ul. Grottgera), gdyż wogóle go nie widać w obiektach miasta Chojnów?
Pozdrawiam
 
Spis Forum » Profil dla Maciej S. » Messages posted by Maciej S.
Przejdź do: