[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Messages posted by: moose (administrator)
Spis Forum » Profil dla moose (administrator) » Messages posted by moose (administrator)
Autor Wiadomości
Książka adresowa miasta i powiatu wałbrzyskiego, 1935

Adreßbuch für die Stadt und Kreis Waldenburg (Schles.), 1935

https://digital.martin-opitz-bibliothek.de/detailseite/id/1721/page
moose (administrator) wrote:http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm - generator panoram z nazwaniem szczytów, od dziś już żaden widok gór nie będzie zagadką. Bardzo przydatne


Kreator panoram górskich - rozwinięcie powyższego projektu Ude Uschle do webowej aplikacji (takżę do pobrania na telefon) - w oknie wyszukiwania wpisuje się wybraną górę, można na małej mapce w rogu przesuwać się po szczytach. Zwraca uwagę prawidłowo przyjęte wysokości szczytów, inne niż na polskich mapach, ale prawidłowe: https://peakvisor.com/panorama.html?lat=45.9420159&lng=7.8699421&alt=4598
Czeski geoportal (można włączać różne warstwy, tutaj też podpięto Ortofotomapę z lat 50. to co kiedyś było w "kontaminowane mista"):
https://geoportal.gov.cz/web/guest/map/

Czeski portal mapowy (archiwa map historycznych, także mapy topograficzne zachodzące na przygraniczne tereny Polski): https://ags.cuzk.cz/archiv/
https://decorsystem.pl/slownik-architektoniczny,p67.html - słowniczek pojęć architektonicznych
fOOd wrote:Tak swoja droga to bede mial mozliwosc regularnie odwiedzac Swidnice. Zastanawiam sie, czynie skupic sie na niej zamiast na Wroclawiu. Jakie jest "zapotrzebowanie"?


Nie mamy teraz czynnego opiekuna na Świdnicy, więc można jechać "równo".
Ganię Was obu. Choć głupota (ale spokojnie, to nie o Was) nie ma barw politycznych. Dla mnie reakcja kolegi Popskiego (oprócz zbędnego nacechowania) ma jak najbardziej wymiar ludzki, bo trudno nie dać się ponieść, nie zidiocieć, gdy nas zalewa idiotyzm. Przecież reakcja tego radnego to albo cynizm, albo jest on po prostu idiotą. A teraz krótki wywód jak żyć. Dzisiejsze czasy to prawdziwa próba naszej inteligencji. Jeżeli naprawdę jesteśmy inteligentni, to umiemy tak działać, by się zbliżać do celu. A celem jest ograniczanie zniszczeń, które powoduje nieusuwalny z ludzkiego świata idiotyzm. Jak to zrobić? Z idiotami nie ma walki. Idiota tylko na to czeka, bo instynkt podpowiada mu, że walka go umocni, a innych degeneruje. Idiota jest jak puszka z wirusem. Kto ją niszczy młotkiem, ryzykuje, że wirus skazi wszystkich dokoła. Trzeba sięgnąć do inteligencji, a nie do poczucia swojej moralnej i intelektualnej wyższości. Lepiej używać inteligentnych narzędzi, pozostać sobą, nie dawać poznać, co się o nim myśli, a na końcu zbliżyć się, na ile to możliwe, a potem powolutku korygować sposób myślenia idioty. To taka rada ogólna jak żyć z idiotami. Nieważnie z której partii. A jeśli komuś przeszkadzają kolorowe parasolki - to jest idiotą.
Założone jako "Dr. Günter Grundmann Collection"
Marek Ścisły wrote:

Ok, widziałem, że są jako żródła serwisy gminne stąd taki wniosek.
Planuję dodać projekt budowy bulwarównadwarciańskich, który był na wielu serwisach, a że zamawiającym była gmina stąd wymyśliłem takie żródło..
Czyli zapytać gminę o zgodę i wówczas dodamy takie źródło?


Można przyjąć że wszystkie informacje z portali jednostek samorządowych są informacją publiczną, podlegającą... upublicznieniu. Jeśli zatem skorzystasz z tych materiałów nie przekształcając ich to nie ma podstaw do ograniczenia udostępniania tej informacji, chyba że takie zastrzeżenie jasno sformułowano (np. projektant, konsultant). Pytanie czy zasób jest tak szeroki ze wymaga osobnego źródła? Dla, powiedzmy 5-10 obrazów/notatek wystarczy wybrać źródło "inne" a stronę gminy wzmiankować w opisie (nawet z linkiem).
Marek Ścisły wrote:Proszę o dodanie źródła:

www.uniejow.pl

oraz ulic w Uniejowie:
- Dolna
- Przechodnia

oraz wsi Zieleń w gminie Uniejów


Wieś Zieleń założona: https://polska-org.pl/9410774,Zielen.html
Marek Ścisły wrote:Proszę o dodanie źródła:

www.uniejow.pl

oraz ulic w Uniejowie:
- Dolna
- Przechodnia


Ulice dodane. Źródło nie - Regulamin §14. Obowiązuje całkowity zakaz publikacji zdjęć zamieszczonych w wydawnictwach książkowych, artykułach i pracach naukowych (zwanych dalej źródłami) oraz materiałów pozyskanych z innych serwisów internetowych (z wyjątkiem aukcji internetowych). Materiały z tych źródeł można publikować jedynie pod warunkiem uzyskania pisemnej (mailowej) zgody ich twórców / autorów lub wydawnictwa z którego pochodzą i przesłania jej na skrzynkę administracji strony przed dodaniem w/w materiałów na stronę; na adres: redakcja@polska-org.pl W innym przypadku zdjęcia zostaną natychmiast usunięte z adnotacją złamania §14 regulaminu (zgodę pisemną należy zeskanować).

Proszę o potwierdzenie że zdjęcia, które planujesz dodać są w domenie publicznej (commons).

Tymoteusz wrote:Ok, rozumiem, w takim razie spróbuję stworzyć swoje artykuły na ten temat.


No i super! Stworzyłem taki obiekt jak "Motoryzacja w Polsce", gdzie możesz dodawać takie artykuły https://polska-org.pl/9386761,Motoryzacja_w_Polsce.html - jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie tworzenia i edycji artykułów daj znać.
To temat raczej wyłącznie na artykuły, które może pisać każdy użytkownik strony wykorzystując dodane zdjęcia. Nie przewidujemy takiej specjalizacji i tematyki, gdyż nadrzędnym celem jest dokumentacja architektury i przemian antropogenicznych krajobrazu. Do takich działań jak wskazujesz nie wystarczy tylko wprowadzić znacznik - ktoś musi to egzekwować i porządkować, a tu mamy do czynienia z "ruchomością" i to na bardzo dużą skalę jeśli chodzi o nazwy własne i obecność na zdjęciach. Nie do ogarnięcia przy 1,25 mln zdjęć. Artykuły - tak, zmiana zasad na stronie - nie.
Witaj,

aby dobrze Ci się wprowadzało na stronę zacznij od przeczytania Regulaminu strony: https://polska-org.pl/3510124,Regulamin_strony_Poloniae_Amici_polska_org_pl.html - są tam określone ramy tematyczne strony, jak i warunki uczestnictwa - warunki techniczne dla zdjęć, zasady komentowania i zachowania wobec innych użytkowników. Uzupełnieniem reguł sztywnych jest ABC czyli zbiór pewnych praktyk, które także należy poznać, gdyż jest to pomoc dla użytkownika: https://polska-org.pl/4101764,ABC_podreczna_pomoc_dla_uzytkownikow.html . W dziale Menu -> Pomoc znajdziesz filmiki instruktażowe i inne ważne informacje także w sprawie praw autorskich.

Tak na szybko po obserwacji pierwszego zdjęcia które dodałeś: strona owszem skaluje zdjęcia, ale obowiązują rozmiary regulaminowe, tj. dla zdjęć współczesnych 1400-1600 pikseli na dłuższym boku, dla zdjęć panoramicznych (czyli o proporcji dłuższego boku do krótszego min. 1,5x) ważny jest krótki bok który nie powinien przekraczać 900-950 px. Waga zdjęcia nie powinna przekraczać 1MB, a standardem jest rozmiar oscylujący wokół 500KB. Na zdjęciach nie może być innej sygnatury i oznaczeń niż podpis i logotyp automatycznie podstawiany przy dodaniu zdjęcia - żadnych znaków wodnych, albo informacji z telefonu, czy reklam).

Proponuję się nie zniechęcać początkowymi trudnościami - wszystkie uwagi jakie otrzymasz mają na celu ułatwić Ci późniejsze funkcjonowanie, dlatego traktuj je jako dobrą monetę.

PS. Twój login razi w oczy - proszę abyś go zmienił na inny korzystając z przycisku Edycja profilu w menu podręcznym.

Powodzenia!
Czeski portal mapowy: https://ags.cuzk.cz/archiv/ - kliknięcie także poza granicami Czech pokazuje dostępne mapy w różnej skali z różnych okresów.
Odważna deklaracja... ja bym polecił miasta, które nie mają u nas stałego opiekuna: Kamienną, Bolesławiec, Żagań, Środę, Ziębice, Sobótkę,
Oraz sam Wrocław:
https://www.ardmediathek.de/ard/video/abendschau/verlorene-heimat-breslau/swr-de/Y3JpZDovL3N3ci5kZS9hZXgvbzEyMTk1MDE/
W ujęciach: Wałbrzych, Głogów, Legnica, Jawor, Oleśnica, Jagniątków, Brzeg, Opole, Mechnice, Bytom, Olsztynek (mauzoleum Hindenburga), Olsztyn, Sopot, Gdańsk, Słupsk, Sławno, Koszalin, Szczecin, Pyrzyce, Gorzów.

https://www.ardmediathek.de/ard/video/abendschau/deutsche-ostgebiete/swr-de/Y3JpZDovL3N3ci5kZS9hZXgvbzEyMTYyODg/?fbclid=IwAR2ljfZTmy7TimeRT-u_6Y4i3s6igjkGf6NbA9lmmucvtHI7wZvnrZQ61Kg
Ale to nie ta grupa.
Mmaciek - Administrator wrote:TABLICE REJESTRACYJNE NA ZDJĘCIACH

Dla niektórych oczywistość, dla innych ważna informacja w/s tablic rejestracyjnych: "Numer rejestracyjny nie jest daną osobową – a przynajmniej zgodnie z wyrokiem WSA w Gliwicach. 31 października 2018, tamtejszy Sąd wydał orzeczenie (sygn. akt II SA/Gl 593/1, w którym uznał, że standardowa tablica rejestracyjna, chociaż teoretycznie pozwala zidentyfikować daną osobę, daną osobową nie jest." https://bezprawnik.pl/rejestracja-samochodu-dane-osobowe/


Owszem nie z RODO, ale z zestawienia samochodu z czytelnymi tablicami uchwyconego np. przy domu publicznym, czy w miejscu wypadku i wykorzystanie tego skojarzenia do wyciągnięcia wniosków na temat posiadacza samochodu można podciągnąć pod naruszenie dóbr osobistych.
Ja podbijam, bo w tym wątku zaraz przykryją inne tematy.
 
Spis Forum » Profil dla moose (administrator) » Messages posted by moose (administrator)
Przejdź do: