[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Messages posted by: jacekq
Spis Forum » Profil dla jacekq » Messages posted by jacekq
Autor Wiadomości
Żagań, Zgorzelec, Kłodzko też nie leżą na Śląsku - z tym też chcesz wojować?

W.W. wrote:Możemy wrócić, tylko problem polega na tym, że trudno mi się zgodzić z argumentacją Cristoforo, iż "nie widać konkretnego powodu, dla którego strona nie mogłaby obejmować tego terenu". Wg mnie nie widać raczej konkretnego powodu, dla którego ten teren miałaby objąć, w przeciwieństwie do paru innych nieobjętych rejonów. Proszę nie mieć mi tego za złe, ale post Cristoforo interpretuję raczej jako grzeczny sposób przekazania treści: zrobiliśmy tak jak było nam najłatwiej, i nie bardzo mamy ochotę się zastanawiać czy masz rację, czy nie.
Gdybyś przed <i>www</i> napisał <i>http:/</i> zrobiłby się link.

Marek Kuliński wrote:Pod adresem www.locome.pl jest możliwość przetestowania ciekawej technologii którą może dałoby się wykorzystać dla potrzeb naszej strony. Znalezienie ciekawych miejsc, ludzi, szukanie historii ... Szukanie obiektów, ludzi, wysyłanie wiadomości w określone miejsce, otrzymanie powiadomienia przy znalezieniu się koło danego miejsca..

W tej chwili jest wersja stacjonarna, lada moment pokaże się wersja na telefony komórkowe.

Jest to praktyczna realizacja mojego pomysłu sprzed kilku lat, którego nie udało mi się opatentować. Ale za to projekt doczekał praktycznej realizacji.

Zapraszam do zabawy, wszelkie uwagi mile widziane. Jest to wersja beta, więc proszę o wyrozumiałość.
"Nawet jednak istnienie KL Auschwitz nie zaprzecza tezie, że Niemcy wyraźnie górują nad Polakami po pierwsze pod względem organizacji":
W niebie Anglik jest policjantem, Francuz kucharzem, Włoch kochankiem, a Niemiec organizatorem.
W piekle Anglik jest kucharzem, Francuz policjantem, Włoch organizatorem, a Niemiec kochankiem.

W.W. wrote:Chyba nie zrozumiałeś mojego poprzedniego postu. Nie można obiektywnie stwierdzić wyższości jednej nacji nad drugą, bo nie wiadomo, na jakich jednoznacznych kryteriach takie wartościowanie opierać - dla jednego decydująca może być siła wojskowa, dla drugiego np. ilość wydanych przez dany naród wybitnych kompozytorów. Nie mogłem zatem twierdzić, że "architektura stanowi o wyższości jakiejś nacji". Czasem można jednak stwierdzić przewagi danej kultury w konkretnej dziedzinie, a tak się składa, że w dziedzinie, którą zajmuje się ta strona, dysparytet polsko-niemiecki jest poważny. Zgadza się, wszystkie narody mają swoje wady i zalety, akurat pod względem poziomu architektury i urbanistyki Polacy stoją obecnie - przynajmniej w odniesieniu do większości krajów UE - bardzo, bardzo źle. Jest to oczywisty fakt posiadający zresztą dość głębokie uwarunkowania historyczne, który dostrzeże każda osoba dysponująca zmysłem wzroku i przekraczająca granicę polsko-niemiecką. Rozumiem, że dla polskiego patrioty świadomość ta może być bolesna, ból ten jednak nie może być powodem do negacji faktów. Pierwszym warunkiem rozwiązywania jakiegoś problemu jest jego identyfikacja, nie zaś dogmatyczne negowanie. Ewentualnie zawsze możesz zwrócić swoje zainteresowania ku jakiejś innej dziedzinie, w której Polacy radzą sobie lepiej niż Niemcy - np. ku siatkówce.
Dyskusja o podziale na dzielnice jest już nudna.

mamik wrote:Na mapie Wrocławia jest podział na obręby geodezyjne
http://sip.um.wroc.pl/agsjarc/mapviewer.jsf?width=1048&height=510 Nie pokrywa on się z granicami osiedli, ale jest stosowany np przez Wydział Geodezji Kartografii i Katastru Miejskiego
Karygodne jest określanie województwa Śląskiego jako Górnego Śląska. Nie odniesie strona sukcesu, gdy będziemy kalać uczucia hanysów, częstochowian, czy zagłębiaków.

Danuta B. wrote:Karygodny jest brak linku do strony górnośląskiej, niejako naszej Przypadkiem na nią trafiłam, ale już po ptokach Byłam w tym regionie i nieoświecona, robiłam foty typu rodzinnego (ja na tle...), mało przydatne na portalu jako współczesne. Istnienie tej strony to jakaś tajemnica?
OK. Masz 10, ale obiecaj, że będziesz poprawnie wpisywał daty - lata 50., 60. (nie 50-te) itd.

dud wrote:Czy mógłbym dostać większy limit zdjęć.
Kiedyś służyła do tego funkcja Przypisanie, ale coś dziwne rezultaty są obecnie. Czy twórca strony mógłby to sprawdzić?

McAron wrote:Mała sugestia. Czy nie można do mostów dodać (oprócz rzeki Bóbr) ulic na których się znajdują? Drugie pytanie. Czy moje propozycje opisów obiektów są zbędne? Jeśli tak to już się nie narzucam.
http://www.wroclaw.hydral.com.pl/test.php?mst=%C5%BByrowa&smst=Szukaj

Łukasz Berlik wrote:W serwisie brakuje miejscowości Żyrowa (powiat krapkowicki, gmina Zdzieszowice), w związku z czym, nie mam nawet gdzie dodać zdjęć.
http://wroclaw.hydral.com.pl/1607,obiekt.html

Mikrob wrote:Co to jet ten kartonowiec?
http://fotw.net/flags/de-pr-si.html http://fotw.net/flags/de-pr19-.html#lsi

fazi wrote:Dlaczego bialo zolta , wszak bialego jest najmniej w herbie i dlaczego ksenofobow ?
Oczywiście, biało-złotej.
Nawiasem mówiąc - obecnie proponuje się czarno-żółtą, co dla oszołomów może jeszcze bardziej podkreślić niemieckie skojarzenia, tfu!

silesius wrote:Biało-złote barwy były używane przez wieki dla tej ziemi. Wg prof. Volkera Preussa ( flaggenlexikon.de) wywodzą się one od barw stosowanych już w czasach piastowskich. Nie zmieniano ich po przejściu Śląska pod panowanie Habsburgów i poźniej Prus. Polacy jednak nie mogą ponoć używać barw, których wcześniej używali niemcy, bo to za mało akcentuje związki tej ziemi z Polską. Z tego powodu wbrew tradycji i zasadom heraldyki stworzono poprzednią flagę. Na biało- czerwonej fladze polski umieszczono orła piastów śląskich. Twórcy z przedstawicielem PSL Jarosławem Kurzawą argumentowali, że należy w ten sposób podkreślić związki tej ziemi z Polską, a prości ludzie i tak nie znają się na heraldyce i dlatego można zignorować jej zasady. Niestety na przeszkodzie stanęło prawo. Tu jest artykuł na ten temat http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,4874169.html Dlatego właśnie od pół roku województwo nie ma flagi, a obecnie podejmuje się próby stworzenia nowej - http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5550421,Nowa_flaga_Dolnego_Slaska_bedzie_bez_orla.html.

Obowiązująca przez wieki flaga biało- złota nie wchodzi w rachubę z powodu, że używano jej w czasach niemieckich. Były to m.in barwy pruskiej prowincji Śląsk ze stolicą we Wrocławiu.
Mam mieszane uczucia. Eliminowanie orła nie bardzo mi się podoba (co zostało rozwiązane przez wprowadzenie pojęcia chorągwi i tłumaczeniem weksylologicznych znaczeń), sama flaga też na początku nie podobała mi się, ale jest w tym jakaś wizja sens i logika.
Mino wszystko wolałbym wersję z orłem.

Choć najbardziej marzyłaby mi się biało-żółta, tyle że wiem, iż nie przejdzie ze względu na zbyt duże wpływy ksenofobów.

vorwerk wrote:Ktoś dobrze podsumował ten projekt w komentarzach do artykułu z linka - "Uwaga cmentarz"
Dawno temu przestałem sprawdzać co z nimi... super, że działają. Jest o tyle lepiej, że poprzednio w FireFoksie znacznik lokował się jakieś 5 cm w lewo od celu, a teraz jest to po ok. 2 cm w lewo i w górę.

muzolph wrote:Znacznikowanie znów działa dobrze, przynajmniej od dwóch miesięcy. Przed chwilą wklepałem http://www.wroclaw.hydral.com.pl/176320,foto.html
Szczerze mówiąc odwróciłbym kolory - im jaśniejsza kropka, tym forum świeższe.

Neo[EZN wrote:]Tak. Zmienię je tylko wkrótce na odcienie szarości bo kolorowe źle wyglądają.
Tak, a konkretne kadry można oznaczać znacznikami, jak zadziałają kiedyś

moose - Administrator wrote:Miejscem na zdjęcia o wieloznacznym możliwym przypisaniu jest strona główna - strona główna danej miejscowości dla jasności.
Nie jest problemem istnienie obiektu <i>Sobóckie widoki</i> jaki i pocztówki dodane do tegoż obiektu są OK. Natomiast rzecz w tym, że każda z tych pocztówek, które prezentują tylko jeden kadr powinna być przypisana jeszcze do konkretnej lokalizacji (obiektu, ulicy, dzielnicy, miejscowości).

moose - Administrator wrote:Jeśli uważasz, że obraz ogólny będzie czytelniejszy dla użytkownika spoza Sobótki to OK. Ja naprawdę nie widzę problemu z przejściem kilku stron, żeby zobaczyć WSZYSTKIE widoki w worku ogólnym, stąd nie jestem zwolennikiem rozpraszania zdjęć na obiekty, które nie precyzują przypisania. Jeśli już jednak zmierzasz do tematycznego podejścia, to w opisie obiektu wyraźnie określ co powinno się w nim znaleźć, a co nie.
ad 1. racja, spieszyłem się i tak to potem wychodzi.
ad 2. tak sądziłem, że to SGW, to coś innego, ale nic nie znalazłem, więc poszedłem po bandzie
ad 3. oczywiście, pomyliło mi się
ad 5. no właśnie o to mi chodziło, mam wrażenie, że zdanie jest niedokończone.

jawc - Administrator wrote:ad 1)
raczej: "... wyburzony..."
ad 2)
СГВ to Северная Группа Войск в Польше, czyli Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej (nawiasem mówiąc, istnieje ‘społecznościowa’ strona internetowa: http://www.sgv.pl/ ). 18 to albo numer szkoły, albo (co bardziej prawdopodobne) numer jednostki w ramach PGW.
ad 3)
ściślej: "...mojego mieszkania"
ad 5)
"... nie spodziewałem się..." ale kontekst niejasny.
1. Ten budynek został zniszczony w latach 80. w nim znajdował się (?) sztab jednostki wojskowej.
2. Karłowice, szkoła średnia, godzina 18:00 czasu Greenwich.
3. Widok z okna mojego pokoju.
4. także
5. Za domem budynek z pierwszego obrazka, w większej rozdzielczości, aby można było wyretuszować, skanowane z kliszy.
drugie 5. to przeprosiny za plik, ale nie mogę rozgryźć dugiej części zdanie. Na koniec pozdrowienia.

Administrator wrote:Super, proszę w takim razie jeśli nie sprawi to kłopotu o tłumaczenie jeszcze tego tekstu:

1.1977г Это здание было снесено в 80-х, в нем распологался штаб воинской части.

2.1973г. Карловице средняя школа 18 СГВ

3. Polnocna вид из окна моей квартиры. 1978г

4. то же

5. 1978г. за домом здание с 1ой картинки, в большом разрешении, чтобы была возможность отретушировать, сканировал с фотопленки.

5. 1973г. За файл прошу прощения, сам не ожидал... С уважением, до свидания, Александр

Pan Aleksander przesłał kilka zdjęć, to są opisy do nich, dokładne tłumaczenie pozwoli w ich dokładniejszym przypisaniu i opisie. Dziękuję z góry...
Delikatnie podpowiadasz co? Żebyśmy odpuszczali moderowanie? Znasz inne forum bez moderowania? Poza oczywiście onetem i GW? Chcesz nam ze strony zrobić śmietnik? Takie prowokacje, jakie stosujesz są właśnie wypisz, wymaluj z lat 80. i wcześniejszych. Nie będę nazywał, jakie służby się ich dopuszczały.

BAL wrote:Skąd ja to znam...temat niczym studnia.
Admini nie zauważają podobnych sugestii.
Nie docierają delikatne podpowiedzi, ani wprost...czyżby archiwalna strona sprzed lat 1980-tych?
A strajk...może okazać się nielegalny...
Tyle, że to jest zgłoszenie problemu technicznego, a nie typowe pytanie do FAQ.

McAron wrote:To ja z cyklicznym pytaniem. Dlaczego, kiedy dodaję pocztówkę na stronie głównej "Żary" (lubuskie) pojawiają się puste miejsca a widokówki nie ma. Chciałem ją dodać a udało mi się tylko wystawić ją w dziale "Komentarze" chociaż rzadnego dopisku pod nią nie wyświetliło. Proszę o naprawienie błędu i odblokowanie Żar.
 
Spis Forum » Profil dla jacekq » Messages posted by jacekq
Przejdź do: