[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Messages posted by: km2bp
Spis Forum » Profil dla km2bp » Messages posted by km2bp
Autor Wiadomości
Klikając na dowolny znacznik na tej mapie z łatwością zauważycie w tabelce odnośniki do polska-org.pl oraz zaprzyjaźnionego portalu o podobnej tematyce ale nie tylko bo czasem jest podane o wiele więcej źródeł na temat budynków, rzeźb, pomników itp. Odnośników do waszego portalu jest dużo,dużo więcej bezpośrednio na OpenStreeetMap. Tutaj one wszystkie się nie wyświetlają ponieważ poniższa Foto-mapa to jedynie wyszukiwarka punktów POI ustawiona na szukanie zdjęć a nie przypisanych linków. Nic nie szkodzi bo linki te można wyświetlić w licznych aplikacjach mobilnych korzystających z Systemu OSM. Które są darmowe i łatwe do pobrania ze sklepu Play lub tego dla Ajfonów. Proszę traktować to jako darmową promocję waszego portalu dostępnego teraz z poziomu nawigacji i map mobilnych na dowolnym urządzeniu i serdecznie zapraszam wszystkich autorów zdjęć na tym portalu do Pomocy w edytowaniu OpenStreetMap polegającej na umieszczaniu na wolnych niezależnych mapach linków do własnych artykułów na tym portalu. Należy odnaleźć w edytorze budynek opisany tutaj a potem tyko Kopiuj i wklej link do tabeli jako URL i cała filozofia edycji. Ja w pojedynkę nawet gdyby doba miała 100 godzin to sam całej Polski opisać nie zdołam. A oto Foto-mapa z moimi zdjęciami i licznymi odnośnikami do polska-org.pl http://openpoimap.org/?map=various&zoom=17&lat=51.94197&lon=15.50617&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF


Ps. Z mojego profilu mapowicza dowiecie się odrobinę o tym jak Korzystać i edytować OpenStreetMap które u was są jedynie warstwą tła https://www.openstreetmap.org/user/km2bp Pozdrawiam !
Nie owijając w bawełnę zamierzam się tu pochwalić mapami okraszonymi zdjęciami które sam współtworzyłem jako edytor OpenStreetMap. Pamiętając też o waszych zdjęciach zupełnie bezinteresownie linkując do OSM karty z tego portalu.

https://www.openstreetmap.org/user/km2bp/diary/391419
http://openpoimap.org/?map=tourism&zoom=16&lat=51.94011&lon=15.49425&layers=B00FTFFFFFFFTFFFTFFFFFFF
Już niedługo zapomnimy o przereklamowanych i przeciętnych mapach Google nadchodzi rewolucja.
Inteligentne mapy miast "Smart City".
Dla Poznania już działa a link do mapy jest w komentarzu pod filmem na You Tube.
Uważam że dane z Polska-Org które jako współtwórca map społecznościowych przypinam do obiektów bezpośrednio na OpenStreetMap mogłyby być zaprezentowane w projekcie "Smart City" jako część warstwy turystycznej.
https://www.youtube.com/watch?v=b728tYP5Sko&feature=youtu.be&fbclid=IwAR14nlN6dLdXSN0T7JprpLMc7713rt6CW9vp9a7_4DpbBo59bM-vgAfEjVw
Gdyby ktoś chciał wykorzystać to na potrzeby polska-org to proszę pytać. Ja zbyt bardzo jestem zajęty aktualizowaniem i uszczegóławianiem mapy. Nie mam czasu na wysyłanie zdjęć do waszego wspaniałego portalu.

http://openpoimap.org/?map=various&zoom=14&lat=51.9388&lon=15.49443&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
Stworzyłem prosty poradnik wideo o tym jak korzystać z map OSM na których to ten portal bazuje. Link do zaprezentowanej na filmie mapy pod filmem w opisie. Pobawcie się sami. To nie wszystko bardzo podoba mi się portal Polska-org.pl ale czasochłonne procedury dodawania zdjęć tworzenia znaczników skutecznie mnie zniechęciły. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z moich zdjęć którymi opisałem własne miasto i zaimportować je na polska-org.pl to daję zielone światło. jedynie proszę o małą adnotację że autorem zdjęcia jest Km2bp.
Film: https://youtu.be/FGANRXZWiYM Aby w prosty sposób odfiltrować wszystkie rzeźby , pomniki oraz graffti wraz z przypiętymi zdjęciami zalecam skorzystać z wyszukiwarki punktów POI http://openpoimap.org/ i zakładki turystyka. Pozdrawiam serdecznie !
Na bazie OpenStreetMap powstają nie tylko świetne mapowe aplikacje mobilne działające offline, ale też takie mapy turystyczne jak ta http://gk.historic.place/ Polecam poklikać sobie obiekty na terenie i sąsiedztwie Zielonej Góry aby naocznie się przekonać że linki do Dolnego Śląska (stara nazwa) już tam są . Polecam też przyjrzeć się dokładniej samym mapom OSM używając prawo-kliku myszy i polecenia WYŚWIETL DANE OBIEKTU . To jest dobry przykład https://www.openstreetmap.org/way/623142089#map=19/51.94502/15.31918 Pozdrawiam !
Do OpenStreetMap w wolnych chwilach przypinam linki przekierowujące do tego portalu dlatego żeby w mapach mobilnych był łatwy dostęp do zgromadzonej tu przebogatej bazy danych. Miło by było gdyby wszystkie obiekty tu opisane zostały przypięte do darmowych map tak jak to jest podane w opisie tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=NhHVryVie8M&feature=youtu.be który jest prezentacją jak to działa w praktyce. Tutaj jest tak gigantyczna ilość danych że sam tego nigdy nie zdołam zrobić. Ale gdyby każdy użytkownik tego portalu też w wolnych chwilach zrobił to to samo co ja to będzie to bardzo pożyteczna rzecz z obopólną korzyścią zarówno dla wolnych darmowych map jak i tego portalu. A technicznie jest to bardzo proste wystarczy tylko uruchomić tryb edycji na OpenStreetMap wyszukać budynek do którego chcecie podać link z własnymi zdjęciami i użyć tagu url = htps://polska-org.pl/....................... Polecam też poeksplorować sobie mapę Zielonej Góry używając prawo-kliku myszy na mapie i polecenia "Wyświetl dane obiektu " Dla przykładu Kościół Najświętszego Zbawiciela https://www.openstreetmap.org/way/251320995
Wpis ten kieruję przede-wszystkim do administratorów tego portalu jak i użytkowników których fakt posiadania w telefonie użytecznej mapy i nawigacji w dodatku z odnośnikami do własnych zdjęć fotografowanych obiektów może ucieszyć . Już teraz to działa dla kilku miast w Lubuskiem w darmowych mapach mobilnych bazujących na OSM. Co prawda w aplikacji i na mapie głównej nie ma takich fajnych znaczków jak tutaj No ale jeśli kogoś raz przekieruje do Polska-org to z pewnością zostanie na dłużej. Pozdrawiam wszystkich nie zamarzam promować sam siebie ani tego co robię działam dla ogólnego dobra.
 
Spis Forum » Profil dla km2bp » Messages posted by km2bp
Przejdź do: