[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Modernizacja - Wasze pomysły  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
wito


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 590
Offline

Linkownia ? Np link do Monumental Plan 1910 Stron ze zdjęciami niemożliwymi do publikacji na WA itp

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??
Virzzz - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 224
Offline

1. Odsłony też mogłyby być w jakieś tam części uwzględnione (0.2-0.3?) gdyż chyb tylko niedowartościowany frustrat miałby się męczyć "nabijając licznik"- a takich nie widzę wśród osób z dużą ilością szóstek przy zdjęciach
Z drugiej zaś strony zdjęcia "podfejsowne" mocno podkręcają odsłony co jednak niekoniecznie przekłada się na liczbę szóstek.

Mmaciek - Administrator wrote:1. Najlepsze (najpopularniejsze) zdjęcia w miesiącu: w takim razie bez odsłon; ustalimy wzór na podstawie ocen i ilości głosów
2. Menu: TAK, TAK, TAK! Choć zastanawiam się czy wyboru regionu (powiatu) nie można było dokonywać zamiast guzika KONTAKT na stronie głównej. Zresztą sam układ menu również się zmieni, kilka zakładek usuniemy.
[Email]
Virzzz - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 224
Offline

Jak najbardziej popieram )
W miarę przejrzyście, może z miniaturką i opisem zawartości.

wito-Administrator wrote:Linkownia ? Np link do Monumental Plan 1910 Stron ze zdjęciami niemożliwymi do publikacji na WA itp
[Email]
Virzzz - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 224
Offline

... z system sortującym (ew. ręcznoadminowym) by po roku nie pojawił się taki bajzel jak w źródłach

wito-Administrator wrote:Linkownia ? Np link do Monumental Plan 1910 Stron ze zdjęciami niemożliwymi do publikacji na WA itp
[Email]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Sprawdziłem kilkadziesiąt wariantów ocen i ilości głosów. Moje luźne przemyślenia: waga oceny zdjęcia 0,99; waga ilości głosów 0,01; warunek: wzór stosowany jest tylko jeżeli ilość głosów jest mniejsza lub równa x, gdzie x=8 (lub inny do ustalenia). Jeżeli liczba głosów jest większa od x wtedy stosowane są dotychczasowe zasady, czyli ranking zdjęć z oceną 6 wg ilości oddanych głosów. Wtedy, dla przykładu: zdjęcie z oceną 6 i ilością głosów 8 jest w rankingu wyżej od zdjęcia z oceną 5,9 i ilością głosów 25; ale już zdjęcie z oceną 6 i ilością głosów 7 jest w rankingu niżej od zdjęcia z oceną 5,9 i ilością głosów wyższą od 16.

Mmaciek - Administrator wrote:1. Najlepsze (najpopularniejsze) zdjęcia w miesiącu: w takim razie bez odsłon; ustalimy wzór na podstawie ocen i ilości głosów
2. Menu: TAK, TAK, TAK! Choć zastanawiam się czy wyboru regionu (powiatu) nie można było dokonywać zamiast guzika KONTAKT na stronie głównej. Zresztą sam układ menu również się zmieni, kilka zakładek usuniemy.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
vindi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

I jeszcze jedna techniczna sprawa - http://schema.org/Place
czyli microdata Google. Można by to dodać przy stronach obiektów, ułatwiłoby to pracę wyszukiwarkom. Niby mała rzecz, ale nakład pracy też raczej niewielki

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Nasunęło mi się przy okazji tego zdjęcia http://wroclaw.hydral.com.pl/439166,foto.html , żeby użytkownik, podmieniając fotografię w trybie edycji, miał możliwość uruchomienia opcji <i>Po podmianie zdjęcia wyświetl je na stronie głównej</i>. Tym bardziej, że coraz częstszą praktyką na stronie staje się podmiana przez innych użytkowników gorszych jakościowo zdjęć na lepsze, bez usuwania pierwotnych.

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Dża


Joined: 21/05/2012 18:18:44
Wiadomości: 10
Offline

Witam.
Moja propozycja to logowanie do regionu bezpośrednio po wejściu na stronę.

Na stronie jestem 2-3 razy tygodniowo od ponad 8 lat.
Miałem link który od razy przenosił mnie do regionu Wrocławskiego.
Dobrym rozwiązaniem było by stworzenie formularza, który po wpisaniu lokalizacji automatycznie loguje nas na dział Wrocławski.
To samo z Wałbrzyszanami. Jeżeli w polu "Lokalizacja" w profilu wpiszą "Wałbrzych" strona od razu uruchamiała by się na części poświęconej ich miastu.

Oczywiście funkcję można by wyłączyć lub wyłączyć.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

To o czym wspominasz to tzw. filtrowanie powiatów. Było na starej stronie i będzie na nowej.
Do końca tygodnia powinna ta funkcja wrócić.

This message was edited 1 time. Last update was at 21/05/2012 18:42:13


Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Propozycja nowego tematu na forum: "Zostały tylko fotografie" (to tylko przykład ), dotyczącego wyburzonych budynków/obiektów. Proces się nasila i takich sytuacji będzie coraz więcej. Chociaż z drugiej strony można taki wątek założyć np. w Historia i zabytki albo w innym pasującym temacie. Pozostawiam do rozważenia.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Petro nie pytaj się tylko idź na żywioł )
Forum dopiero się kształtuje i będziemy pewnie jeszcze ze sto razy coś zmienić/dodawać/przesuwać.

Btw. skoro wykazujesz inicjatywę, może chcesz zostać moderatorem?

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Pytam, bo wątek mogę sam założyć, ale utworzenie głównego tematu to już robota dla naczelnego. Moderowanie? "Nie widzę przeciwskazań".

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Głównego temat, fachowo forum (struktura jest: Kategoria -> Forum -> Wątek -> Post) nie ma sensu zakładać, sam dzisiaj usunąłem dwa, bo dostrzegam że trochę
ich jednak za dużo na początek rozkręcania forum. Wątek zakładaj w/g uznania.

Moda już masz.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Ok.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
jakas1


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 16
Offline

Zmiany są świetne, jestem zachwycony wszystkim, poza jedną rzeczą, która mnie wprost zmroziła, gdy ją zobaczyłem. Komu przyszedł do głowy pomysł upublicznienia wstecz wszystkich adresów ip do wszystkich dodanych komentarzy pod zdjęciami w historii strony?! Rozumiem, że administracja ma moje ip i wszystkich innych użytkowników i nie mam z tym problemu, ale na Boga nigdzie nie zgadzałem się na ich publiczne udostępnienie wstecz! To jest jazda po bandzie, bo wg interpretacji GIODO adres IP może być traktowany jako element danych osobowych, a Wy to puszczacie w sieć.
Cofnięcie tego trzeba zrobić jak najszybciej, choć wydaje mi się, że jest za późno, bo google i tak wszystko zindeksowało :/
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Faktycznie wkradła się drobna luka, którą niebawem naprawimy. O Google nie ma co na razie się martwić, gdyż wraz z nową stroną usunęliśmy wszystkie stare tagi, słowa kluczowe itd.
Teraz na nowo Google zaczyna indeksować stronę. Z pewnych przyczyn musieliśmy to zrobić, ale wyjdzie nam to na dobre.

EDIT: Problem z wyświetlaniem IP został naprawiony.

This message was edited 1 time. Last update was at 23/05/2012 14:00:34


Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
jakas1


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 16
Offline

Mmaciek - Administrator wrote:O Google nie ma co na razie się martwić


A jednak, zindeksowali to już wraz z adresami ip :/
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:CqNKFCiE1X0J:wroclaw.hydral.com.pl/photo.action%3Fview%3D%26id%3D985215+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a
arkadoo - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 466
Offline

Przy rejestracji nie podajemy imienia i nazwiska, a jedynie login. Powiązanie samego loginu z adresem ip (stałym ,a nie zmiennym) trudno uznać za przetwarzanie danych osobowych, nawet przy szerokiej interpretacji tego faktu.
TW40

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 126
Offline

Koniecznie wprowadzenie w formularzu dodawania zdjęcia funkcji "POPRZEDNIE USTAWIENIA" (nawet z opisem zdjęcia!) - gdy opisie zdjęcia zawarta jest nazwa źródła (np. z jakieś biblioteki cyfrowe)j łatwiejsze jest zmodyfikowanie opisu niż pisanie na nowo nawet z opcją "kopiuj-wklej"; unikamy pracochłonnego wklepywania na nowo poprzednich danych: daty, źródła itp.
TW40

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 126
Offline

TW40 wrote:Koniecznie wprowadzenie w formularzu dodawania zdjęcia funkcji "POPRZEDNIE USTAWIENIA" (nawet z opisem zdjęcia!) - gdy opisie zdjęcia zawarta jest nazwa źródła (np. z jakieś biblioteki cyfrowe)j łatwiejsze jest zmodyfikowanie opisu niż pisanie na nowo nawet z opcją "kopiuj-wklej"; unikamy pracochłonnego wklepywania na nowo poprzednich danych: daty, źródła itp.

Przypomniałam sobie, że już raz na to zwracałam uwagę. Skleroza Ale kropla drąży skałę
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: