[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Świat oczami Geparda  XML
Spis Forum » Podróże i turystyka
Autor Wiadomości
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Czekamy
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Świetne zdjęcia, wspomnienia odżyły
Paweł "Bakałarz" Kępa


Joined: 29/05/2012 22:12:44
Wiadomości: 20
Offline

Ragnar, u nas teraz praca wrze. Kadra wyjeżdża na turniej do Niemiec. Później mamy trzecią kolejkę PLWR i następnie miesiąc później finały w Warszawie. Zapraszam cię gorąco na Bitwę Narodów do Czeskiej Pragi - będzie się działo Paru z nas jedzie tam jako reprezentacji kraju.
Paweł "Bakałarz" Kępa


Joined: 29/05/2012 22:12:44
Wiadomości: 20
Offline

Będąc w Anglii odwiedziliśmy fantastyczne miejsce, zamek w Portchester.
Poniżej zdjęcie, opis i odnośnik do reszty zdjęć na blogu

http://oculos-imagino.blogspot.com/2015/01/0002.html



Ze swojej dogodnej pozycji, zamek w Portchester sprawował kontrolę nad naturalną przystanią Portsmouth. W późnych latach trzeciego wieku naszej ery, Rzymianie zbudowali w tym miejscu fort, aby odpierać ataki piratów. Dwa wieki później jego przeznaczeniem było zwalczanie najazdów wikingów. Dzięki postawieniu wielkiej wieży oraz utworzeniu wewnętrznej fortyfikacji, zamek przeistoczył się w imponującą rezydencje i przy okazji doskonały punkt do prowadzenia działań wojennych na kontynencie. W osiemnastym wieku został zamieniony w obóz więzienny dla jeńców wojennych.

This message was edited 1 time. Last update was at 03/01/2015 11:13:15

mietok - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 360
Offline

Super ! Pawle Zdjęcia Twoje ogląda się z wielką przyjemnością i dlatego nigdy nie ma ich się dość Czekamy na dalsze, aby można cieszyć "oko" i poczytać bardzo ciekawe opisy.
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Paweł "Bakałarz" Kępa wrote:Ragnar, u nas teraz praca wrze. Kadra wyjeżdża na turniej do Niemiec. Później mamy trzecią kolejkę PLWR i następnie miesiąc później finały w Warszawie. Zapraszam cię gorąco na Bitwę Narodów do Czeskiej Pragi - będzie się działo Paru z nas jedzie tam jako reprezentacji kraju.


Pawle, ja dzięki bractwu połowę europy zwiedziłem, niestety, teraz moja praca na nie wiele pozwala...
Paweł "Bakałarz" Kępa


Joined: 29/05/2012 22:12:44
Wiadomości: 20
Offline

Po długiej przerwie, ale jednak; serdecznie zapraszam do miasta Portsmouth, gdzie miałem przyjemność rezydować przez blisko pół roku - odrobina historii i zdjęć dla wszystkich zainteresowanych

http://oculos-imagino.blogspot.com/2015/01/0007.html

This message was edited 1 time. Last update was at 30/01/2015 22:43:42

maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Świetne!
Paweł "Bakałarz" Kępa


Joined: 29/05/2012 22:12:44
Wiadomości: 20
Offline

Dnia 25 kwietnia w Gdańsku odbył się plener fotograficzny pod patronatem portalu „naszemiasto.pl”. Obiektem jaki został udostępnionym w ramach Photoday był Teatr Szekspirowski na ul. Wojciecha Bogusławskiego. Nowoczesny i mocno kontrastujący od sąsiedztwa obiekt tworzy pozory hermetycznego, oddzielonego od reszty miasta uniwersum. Oglądanie budynku z zewnątrz, jego ciemnej antracytowej cegły, przywodziło na myśl węgiel i jak zostało to również przedstawione przez pracowników obiektu, było to skojarzenie jak najbardziej trafne. Kolor cegły został wybrany aby budzić skojarzenie z potocznie rozumianym kamieniem węgielnym, jako synonimu czegoś co wyrosło z historii Gdańska. Co więcej odmienna barwa budulca miała na celu stworzenie granicy pomiędzy tym co nowe, a kamienicami czy murami starego miasta.

Budynek Teatru z zewnątrz prezentuje się jak swoisty sarkofag. Nie jest to odosobnione spostrzeżenie. Efekt potęguje kształt budynku, jego orientacja zachodnio-wschodnia i ciemność elewacji. Przechodząc przez bramę wkraczamy do wewnętrznego dziedzińca, co powoduje pewne skojarzenia do średniowiecza. Do tworzenia grodu, a raczej Refugium dla sztuki. Miejsca, gdzie odizolowana mogłaby przetrwać najgorszy czas i wyjść ponownie na świat.



Wnętrze budynku okazuje się, w stosunku do zewnętrznej elewacji, przyjemne i jasne. Biel miesza się z kremową barwą marmuru i jasnymi drewnianymi panelami. Na tym etapie zostaje nam zasygnalizowany dualizm. Z zewnątrz niedostępny, tworzy wrażenie sacrum, hermetycznego i niedostępnego dla innych bytu, aby wewnątrz okazać się przyjaznym i ciepłym. Antropologiczny podział na dwie dominujące wartości ma swoje odbicie w tym zaprezentowanym kontraście. Podobnie rzecz się ma już na głównej scenie Teatru, gdzie otwierający się dach tworzy jak gdyby dwie kolumny podtrzymujące niebo. Jest to gra wyobraźni, ale i zarazem nie sposób nie odczuć w tym nawiązania do najdawniejszych kultur i ich kosmologii, według której nieboskłon wspierał się na górze, wielkich drzewach czy kolumnach właśnie.

Scena jak i widownia w stylu teatru elżbietańskiego jest ciekawym rozwiązaniem, mającym w sobie wiele potencjału. Patrząc na to pod kątem antropologicznym jak i rekonstruktorskim obiekt Teatru doskonale nadaje się do prezentowania nawet najwybitniejszych przedstawień. Utwierdza mnie w tym dobre techniczne przygotowanie sceny, rozlokowanie miejsc i „coś jeszcze”… Dzięki temu, że obiekt jest właśnie taki, a nie inny, wchodząc do niego przekracza się pewną mentalną granicę pomiędzy tym co codzienne, a niezwykłe. Powoduje to wrażenie należenia do elit i co za tym idzie, doskonale wpływa na zdrowie.

Jest to moja subiektywna opinia. Czas zatem na ocenę. Dotychczas brałem udział w paru Photoday’ach organizowanych na terenie miasta Wrocław, oraz często korzystałem z możliwości wzięcia udziału w różnych plenerach fotograficznych. Patrząc pod kątem swoich doświadczeń mogę powiedzieć tyle, że organizacja tego wydarzenia spełniła moje oczekiwania. Było ciekawie, obiekt został zaprezentowany z każdej możliwej strony i co więcej, spotkaliśmy bardzo interesujących ludzi z obsługi obiektu, którzy uraczyli nas wieloma ciekawymi informacjami o samej historii Teatru i nie tylko...



Po zakończeniu przyszedł czas na plebiscyt, w którym pozwoliłem sobie wziąć udział. Ot zwyczajny konkurs na najlepszą relację - zamieszczona powyżej - oraz zdjęcia. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych na moją galerię konkursową i do głosowania:
http://gdansk.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/dualizm,27328,1387510,833366,t,id,kid,zid.html
mietok - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 360
Offline

O ! Fajne
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Dobre!!
 
Spis Forum » Podróże i turystyka
Przejdź do: