[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Oznakowania i podziały  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
irek.p


Joined: 28/12/2022 13:50:23
Wiadomości: 6
Offline

Czy mogę na coś zwrócić uwagę?
Dostrzegam problem w podziałach na DOM/BUDYNEK/KAMIENICA...
Osobiście wychowałem się w OBIEKCIE mieszkalnym (celowo używam takiego określenia) 3 kondygnacje 5 mieszkań.
To jest Budynek/Kamienica/Dom ?

Czy można uprościć opisy? Np. wieżowiec, blok mieszkalny (sporo ich na terenie całego kraju, 3-4 piętra), kamienica (relikty przeszłości ale i nowo wznoszone są na wzór i podobieństwo) kamienica to również coś co posiada na parterze handel/usługi) kamienice generalnie są w zwartej zabudowie. Mały dom mieszkalny (do 2-4 mieszkania) duży dom mieszkalny (powyżej 5 mieszkań) dom wolnostojący (jedno rodzinny) , willa, szeregowce, bliźniaki.
No i co się wiąże to zróżnicowane ikonki.



Aha, brak w sporcie - Hale sportowe! Są ale inne obiekty sportowe.

Tak tylko głośno myślę
To jedynie sugestie.





This message was edited 1 time. Last update was at 09/01/2023 19:21:38

jawc


Joined: 01/12/2022 10:50:50
Wiadomości: 57
Offline

irek.p wrote:Dostrzegam problem w podziałach na DOM/BUDYNEK/KAMIENICA...
Osobiście wychowałem się w OBIEKCIE mieszkalnym (celowo używam takiego określenia) 3 kondygnacje 5 mieszkań.
To jest Budynek/Kamienica/Dom ?


Jeśli jeszcze tam nie zajrzałeś, to polecam https://polska-org.pl/3456377,ABC_podreczna_pomoc_dla_uzytkownikow.html - są tam poszerzone definicje / opisy poszczególnych kategorii obiektów.
W myśl naszej nomenklatury, wychowałeś się w budynku wielorodzinnym (jeśli nie była to kamienica).
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: