[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Hipodrom we Wrocławiu przy ul. czajkowskiego teren obecnej AWL  XML
Spis Forum » Inwestycje, architektura, urbanistyka
Autor Wiadomości
Zbyszek S


Joined: 23/09/2022 02:39:48
Wiadomości: 1
Offline


Dzień dobry.
Jestem mieszkańcem m. Wrocławia.
W latach 90-tych jeden raz miałem okazję być jako widz na zawodach hippicznych ( nie pamiętam , ale chyba międzynarodowych) zorganizowanych na istniejącym wówczas na terenie jednostki wojskowej, hipodromie przy ul. Czajkowskiego we Wrocławiu.
Nie zrobiłem sobie wtedy na pamiątkę żadnego zdjęcia z tych zawodów.
Wiem, że ten hipodrom już nie istnieje, a sekcja konna obecnej jednostki - Akademii Wojsk Lądowych została przeniesiona do Rakowa k. Krzyżanowic. Niestety, ale oni również nie posiadają zdjęć tego hipodromu.
Byłem zauroczony tym obiektem sportowym.
Nigdzie nie mogę znaleźć choćby jednej fotografii tego hipodromu jako obiektu sportowego.
Na archiwalnych stronach internetowych, jeszcze gdy na tym terenie przed II wojną stacjonowały wojska niemieckie, również nie udało się mi znaleźć zdjęć tego obiektu.
Jeśli, jesteście w posiadaniu takich zdjęć, a nie są one objęte tajemnicą wojskową, to czy mógłbym prosić o przysłanie mi kilku ich sztuk drogą elektroniczną,
Szczególnie chodzi mi o widok lóż i parkuru z ustawionymi przeszkodami.

Z poważaniem
Zbyszek S
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Ciekawa historia... Myślę, że gdyby były takie zdjęcia w posiadaniu naszych użytkowników, to już by znajdowały się na stronie. Może coś kiedyś się trafi... trzeba cierpliwości
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

No i mamy zdjęcia z tego hipodromu https://polska-org.pl/10059763,Wroclaw,Hipodrom.html
 
Spis Forum » Inwestycje, architektura, urbanistyka
Przejdź do: