[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Nieistniejące schronisko w Górach Bardzkich- obiekt wart opisania i dodania  XML
Spis Forum » Białe Plamy
Autor Wiadomości
Adrian Trojan


Joined: 05/01/2021 22:35:25
Wiadomości: 2
Offline

Proszę o dodanie na mapie obiektu: schronisko Zum halben wege, które stało w rejonie szczytu Leszek (w połowie drogi z Barda do Srebrnej Góry). Na starych mapach nie udało mi się zlokalizować tego obiektu, może ktoś posiada mapę z precyzyjną lokalizacją tego obiektu?
Krótką wzmiankę o tym obiekcie podał Waldemar Brygier w przewodniku po ziemi kłodzkiej.
Ponadto na pobliskim szczycie Klimek stała wieża widokowa.

This message was edited 3 times. Last update was at 17/04/2021 10:37:19

ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Ciężko z dodaniem precyzyjnej lokalizacji ponieważ nie znalazłem obiektu na żadnej z dostępnych mi map z XX wieku. Co ciekawe na mapach turystycznych które posiadam także brak lokalizacji. Nawet nie ma zaznaczonego skrótu ehem. (dawne) Na mapie z 1938 roku na szlakach są zaznaczone kropki z dopiskiem baude przy ówczesnych schroniskach. Jednak w okolicy góry Leszek jest tylko zaznaczony ówczesny czerwony szlak. Z dostępnych mi opracowań pisanych są tylko lakoniczne stwierdzenia, że było, ale nic więcej nie wiadomo. Myślę, że albo był to bardzo krótki okres działalności obiektu, albo "szczezł" jeszcze w XIX wieku.

This message was edited 1 time. Last update was at 18/04/2021 06:50:50

Krzysiek_2


Joined: 28/09/2017 09:37:38
Wiadomości: 14
Offline

Kolejny już raz proszę naszych forumowiczów, aby powołując się na przewodnik "Ziemia Kłodzka" wydawnictwa Rewasz, wymieniali obydwu jego autorów. Znam dobrze zarówno Waldka, jak i Tomka (Tomasz Dudziak), i wiem, że Waldkowi często jest głupio, że to jemu zwykle przypisuje się pełne autorstwo treści tego przewodnika. Tylko dlatego, że niektórym internautom nie chce się wpisać nazwiska drugiego autora.
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Będę pamiętał Krzysztofie.
 
Spis Forum » Białe Plamy
Przejdź do: