[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Czesc  XML
Spis Forum » Witamy na forum!
Autor Wiadomości
Kovid


Joined: 14/03/2021 22:43:10
Wiadomości: 1
Offline

Witam! Jestem Maciek dziś odkryłem wasza stronkę i spodobała mi się. Mam nadzieję że będę mógł coś ciekawego do niej wniesc ale i z niej skorzystać.
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Witaj,

aby dobrze Ci się wprowadzało na stronę zacznij od przeczytania Regulaminu strony: https://polska-org.pl/3510124,Regulamin_strony_Poloniae_Amici_polska_org_pl.html - są tam określone ramy tematyczne strony, jak i warunki uczestnictwa - warunki techniczne dla zdjęć, zasady komentowania i zachowania wobec innych użytkowników. Uzupełnieniem reguł sztywnych jest ABC czyli zbiór pewnych praktyk, które także należy poznać, gdyż jest to pomoc dla użytkownika: https://polska-org.pl/4101764,ABC_podreczna_pomoc_dla_uzytkownikow.html . W dziale Menu -> Pomoc znajdziesz filmiki instruktażowe i inne ważne informacje także w sprawie praw autorskich.

Tak na szybko po obserwacji pierwszego zdjęcia które dodałeś: strona owszem skaluje zdjęcia, ale obowiązują rozmiary regulaminowe, tj. dla zdjęć współczesnych 1400-1600 pikseli na dłuższym boku, dla zdjęć panoramicznych (czyli o proporcji dłuższego boku do krótszego min. 1,5x) ważny jest krótki bok który nie powinien przekraczać 900-950 px. Waga zdjęcia nie powinna przekraczać 1MB, a standardem jest rozmiar oscylujący wokół 500KB. Na zdjęciach nie może być innej sygnatury i oznaczeń niż podpis i logotyp automatycznie podstawiany przy dodaniu zdjęcia - żadnych znaków wodnych, albo informacji z telefonu, czy reklam).

Proponuję się nie zniechęcać początkowymi trudnościami - wszystkie uwagi jakie otrzymasz mają na celu ułatwić Ci późniejsze funkcjonowanie, dlatego traktuj je jako dobrą monetę.

PS. Twój login razi w oczy - proszę abyś go zmienił na inny korzystając z przycisku Edycja profilu w menu podręcznym.

Powodzenia!
 
Spis Forum » Witamy na forum!
Przejdź do: