[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Szukam informacji o wysiedlonych Niemcach  XML
Spis Forum » Historia i zabytki
Autor Wiadomości
Wildner


Joined: 24/09/2020 15:56:16
Wiadomości: 1
Offline

Takie o to luźna sprawa chodzi mi od dłuższego czasu po głowie. Moi przodkowie przybyli na Dolny Śląsk kresów wschodnich i osadzili się w domach które wcześniej należały do niemieckich rodzin (które zostały przesiedlone na zachód). Z czystej historycznej ciekawości ( dzięki której m.in trafiłem na ten portal ) szukam informacji na temat ich losów przed 1945. Chodzi o to że po prostu żywo mnie interesuje historia pewnych miejsc do których mam silny osobisty sentyment i chętnie bym się dowiedział czegoś więcej na ich temat oraz co się z tym wiąże ich właścicieli. Choć też ich dalsze losy ( po 1945) równierz mnie interesują w takim kontekście że potencjalnie chętnie bym z nimi porozmawiał by pozyskać wiedzę bezpośrednio od nich na te tematy ( no ale nie mam pojęcia jak do nich dotrzeć - zakładając że żyją i chcieliby rozmawiać). Moja "żyłka" do badania historii jest stricte amatorska, zawodowo i z wykształcenia nie mam nic wspólnego z tym czy jakimś dziennikarstwem itp. Dlatego chcę zapytać lepiej zorientowanych czy macie jakieś pomysły gdzie mogę szukać interesujących mnie informacji? PS. Dodam ze nazwiska tych rodzin w większości przypadków mam. Pozdrawiam
 
Spis Forum » Historia i zabytki
Przejdź do: