[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Miłków pod Karpaczem - prośba o udokumentowanie  XML
Spis Forum » Białe Plamy
Autor Wiadomości
kaspar


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

Witam wszystkich. Wklejam post grzecznościowy, mój znajomy ma prośbę. Mam nadzieję, że pomożecie

Moi drodzy. Przychodzę do Was ze sprawą. Nie mieszkam w kraju od 13 lat. Niedawno dowiedziałem się, że dom, z którym wiąże mnie sentyment, rodzina, późne dzieciństwo (82-90) prawdopodobnie zostanie zburzony a w najlepszym razie przebudowany.
Po moim wyjeździe za granicę kontakt z wujkiem został urwany, rodzina już starzeje się i nie przejawia chęci wycieczki do Miłkowa. Tak więc nie ma nikogo, kto udokumentowałby dom, choćby z zewnątrz.
Dom, jego historia, to wszystko jest wyjątkowe i warte zachowania. Fundamenty są wykute w skale, jest oryginalna niemiecka instalacja elektryczna, piec kąpielowy, drzwi, klamki...
A dom, jak pisałem, po śmierci wujka straci ducha. Stąd moja ogromna, serdeczna prośba do użytkowników portalu. Być może kogoś z Was zainteresowała historia i będąc w tamtej okolicy zajedzie na Wiejską 188 i porobi zdjęcia, którymi podzieli się ze mną. Dla portalu mogą być tylko dokumentem minionej epoki, ale dla mnie absolutnie wyjątkowe.

Serdecznie podrawiam z East Yorkshire.

Artur

TW40

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 126
Offline

Proszę uczulić konserwatora zabytków (delegatura w Jeleniej Górze) na kwestę ew. wyburzenia - może obejmie go ochroną konserwatorską i wszystkie zmiany w zabytku będą musiały być przeprowadzane za jego zgodą i pod jego kierownictwem.
kaspar


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

Kolega dziękuje jednocześnie przypominając, że prosił jedynie o zdjęcia budynku.
Hellrid


Joined: 08/03/2016 01:33:17
Wiadomości: 13
Offline

Dorzuciłem dwa zdjęcia do obiektu 188: https://polska-org.pl/8913931,Milkow,Dom_nr_188.html i do sąsiada 190: https://polska-org.pl/8969242,Milkow,Dom_nr_190.html
 
Spis Forum » Białe Plamy
Przejdź do: