[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Spostrzeżenia Petroniusza, zauważone błędy i problemy  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Sprawa 1.
W wielu obiektach, np. w https://polska-org.pl/515373,Olszyniec,Dom_nr_1.html są puste linki do zdjęć, które zostały już usunięte z portalu. Czy można systemowo (tak jak kiedyś było) ograniczyć możliwość usuwania zdjęć, do których coś jest podpięte (np. znacznik) albo które są gdzieś podpięte (np. do artykułu)? Dawniej wyświetlał się komunikat, że zdjęcia nie można skasować do czasu usunięcia wszystkich przypisań.

Sprawa 2.
Przed jedną z aktualizacji była dostępna funkcja pokazywania przedziału lat po najechaniu kursorem na jedną ze stron danego obiektu. Ułatwiało to przeszukiwanie wielostronicowych obiektów, z dużą ilością dodanych zdjęć, szczególnie w chwili dodawania archiwalnych zdjęć i sprawdzania czy nie są dublem. Teraz tego nie ma. Rozumiem, że raczej ta funkcja raczej nie wróci?
Przykład:
).

Sprawa 3.
Jest chyba jakiś błąd w kodzie, dotyczący liczenia artykułów. Chcąc sprawdzić czy nie trzeba zaktualizować jakiegoś mojego starego artykułu uruchomiłem ich wyszukiwarkę, wpisałem swój nick i otrzymałem takie rozwiązanie:

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to 8 artykułów na pierwszej stronie razy 8 stron = 64 artykuły + 5 artykułów na ostatniej dziewiątej stronie daje razem 69 artykułów. A licznik na moim profilu pokazuje 85. Chwila szukania błędu i jest wyjaśnienie: licznik artykułów przyjmuje, że na każdej stronie z artykułami użytkownika jest 10 artykułów, nie 8. Licznik policzył: 10 artykułów x 8 stron = 80 + 5 artykułów na ostatniej stronie = 85.

Potwierdziłem to na podstawie innych użytkowników (podaję tylko jeden przykład):
Użytkownik janusz50938:


Artykułów dodał 8 a licznik pokazuje 10 https://polska-org.pl/user.action?view=&id=568769 .

Fakt, że coś jest na rzeczy potwierdza jeszcze jedno spostrzeżenie: w wykazie artykułów https://polska-org.pl/article/search.action?search=&offset=0 niektóre dodane wcześniej artykuły są niewidoczne. Nie mam czasu szukać klucza, wg jakiego się to dzieje. Niewidoczne artykuły mają wybrany znacznik "przypięty" więc jego brak nie jest tego powodem.

Ponieważ w wykazie moich artykułów są takie, których nie widać na liście wszystkich artykułów (na kolejnych stronach) wydaje mi się, że problem jest właśnie z ich liczeniem.

This message was edited 1 time. Last update was at 04/04/2020 20:26:14


"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Ja podbijam, bo w tym wątku zaraz przykryją inne tematy.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Dzięki Petro za spostrzeżenia, dopisze je do listy. Kiedy będzie możliwość, wszystko zostanie naprawione.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Jasne, nie wszystko od razu. Rozumiem, też że nie wszystko o czym napiszę musi się spotkać z aprobatą. W miarę możliwości i finansów.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Tak jak wspomniałem, spostrzeżenia są całkiem słuszne. Wszystko zależy jednak od możliwości, a te mogę być wkrótce ograniczone. Nadchodzą ciężkie czasy, które na pewno wpłyną na poziom darowizn i składek. Co więcej, na przełomie maja/czerwca kończą się roczne dzierżawy serwerów, więc przyjdzie nam zapłacić kilka dużych faktur. Tak więc na razie musimy poczekać z tematem.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Proszę o dopisanie do listy na przyszłość jeszcze jednej rzeczy. Widać to na przykładzie zdjęcia https://polska-org.pl/photo.action?view=&id=8643359 . Chodzi o znaczniki położone blisko prawej krawędzi. Opisy wyświetlane po najechaniu kursorem na takie znaczniki są nieczytelne (chowają się poza krawędzią zdjęcia). Może wprowadzić parametr, że opisy dla znaczników dodanych na prawo od środka zdjęcia wyświetlają się po lewej stronie znacznika?

This message was edited 1 time. Last update was at 19/04/2020 13:33:17


"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Przy wyświetlaniu dowolnej ulicy (np. https://polska-org.pl/585952,Wroclaw,ul_Brylantowa.html ) z lewej strony znajduje się wykaz przypisanych do niej obiektów. Dawniej przy wszystkich obiektach, które posiadały znacznik na mapie była jakaś mała ikonka (nie pamiętam, może M (jak mapa?)) . Od razu było widać, które obiekty nie mają znacznika i pomagało to szybko uzupełnić te brakujące. Może kiedyś uda się tę funkcję wprowadzić. Ale może tylko mi jej brakuje?

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Za bardzo nie pamiętam tej opcji. Taka ikonka jest w linii przypisania na stronie obiektu, dzielnicy i zdjęcia.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: