[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Słowo wstępu i kilka pytań  XML
Spis Forum » Witamy na forum!
Autor Wiadomości
Kee


Joined: 02/01/2020 02:10:58
Wiadomości: 2
Offline

Witajcie

Trafiłem tutaj poszukując informacji o historii mojej miejscowosci
-Niestety nic nie znalazłem .
Ale nic, to miejsce jest bardzo ciekawa i znalazłem sporo zdjęć i informacji o okolicznych miejscowościach więc może jest szansa że coś uda się znaleźć i uzupełnić przy okazji zbiory tej strony. Fajnie że są ludzie którzy angażują się w takie projekty

Tyle słowem teraz pytanie.
Przeszukując zawartość strony natrafiłem na zdjęcia planu miejscowości autorstwa Klausa Bürgera chciał bym dowiedzieć się skąd one pochodzą https://polska-org.pl/7480440,Mostkowo.html

To miejscowość niedaleko mojej. Być może istnieje też taki plan mojej miejscowosci?

This message was edited 3 times. Last update was at 02/01/2020 02:35:22

Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Witaj,

zdjęcia na portalu pochodzą z wielu źródeł. Bardzo często są to po prostu zbiory prywatne, które nasi użytkownicy udostępniają na stronie. Wspomniany plan pochodzi akurat z Bildarchiv Foto Marburg.

Jednocześnie pragnę zachęcić do współtworzenia z nami tej niesamowitej skarbnicy wiedzy i fotografii. W razie wszelkich pytań prośba o kontakt.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Kee


Joined: 02/01/2020 02:10:58
Wiadomości: 2
Offline

Dziękuję za odpowiedz,
Przeszukałem archiwa Bildarchiv Foto Marburg jednak nic nie znalazlem, gdzieś wyczytałem, że dostępność zdjęć została mocno uszczuplona jeśli chodzi o te tereny.
Ale nie poddaje się i dalej szukam może coś znajdę. Przeszukałem również bildarchive oraz wiele innych stron sięgnąłem nawet po ilustrowany przewodnik Mieczysława orłowicza jednak i tam brak wzmianek jednak jest to bardzo ciekawe źródło wiedzy o wielu innych miejscach.
Czy masz jakieś pomysły gdzie jeszcze mógł bym zajrzeć? Przyznam że taki spis jaki znalazłem w przypadku mostkowa był by niesamowitym odkryciem, wiem że istnieją zdjęcia miejscowości i są w posiadaniu wnuków lub prawnuków dawnych właścicieli jednego z domów jednak nie mam możliwości kontaktu z nimi gdyż nie znam ich personaliòw. A fajnie było by się z nimi skontaktowac. Czy interesują cię zdjęcia współczesne budynków ze starych zdjec? Mógł bym zrobić takie tych znajdujących się w mojej okolicy
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Niestety, ale inne pomysły nie przychodzą mi do głowy...

W temacie zdjęć (współczesnych, jak i archiwalnych) to nasza cała społeczność jest zainteresowana każdą fotografią dokumentującą architekturę, zabytki, krajobraz etc. Byłoby nam bardzo miło, jakbyś dodać coś ze swoich regionów czy zbiorów. Każde zdjęcie jest cenne (lub za kilka lat będzie) więc gorąco zapraszam do współpracy! Jeśli napotkasz na jakieś trudności z obsługą strony, daj znać.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
 
Spis Forum » Witamy na forum!
Przejdź do: