[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Prawa autorskie zdjęć  XML
Spis Forum » Witamy na forum!
Autor Wiadomości
selen


Joined: 04/10/2019 10:45:48
Wiadomości: 1
Offline

Witam.
Jak mogę skontaktować się z autorem zdjęć? Chciałabym zamieścić je na swojej stronie internetowej. Czy mogę zamieścić je ze znakiem wodnym ? Czy potrzebuję oficjalnej zgody autora lub też muszę kupić od niego zdjęcia? Jak to wygląda? Proszę o odpowiedź.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Przede wszystkim obowiązują dwie regulacje w tej kwestii:
- Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych
- Regulamin portalu

Prawo autorskie jest chyba oczywiste. Jakiekolwiek wykorzystanie wymaga ZAWSZE zgody autora/osoby dodającej. Forma ewentualnej publikacji zależy od uzgodnień pomiędzy stronami.

Ponadto nasz regulamin jasno określa takie przypadki (szkoda, że wcześniej nie zapoznałeś się z nim, choć kliknąłeś, że go akceptujesz):

§38. Każdy kto zechce wykorzystywać zdjęcia/fotografie lub artykuły znajdujące się na stronie Poloniae Amici polska-org.pl będące autorstwa użytkowników lub będące w ich posiadaniu, zobowiązany jest uzyskać zgodę danego użytkownika i podać informacje o źródle oraz autorze (właścicielu materiałów).

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Musial


Joined: 30/11/2019 22:49:48
Wiadomości: 1
Offline

Ponieważ jestem początkującym na tym forum, nie wiem, jak skontaktować się z osobą dodającą, abym mógł taką zgodę uzyskać.
jawc - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Musial wrote:Ponieważ jestem początkującym na tym forum, nie wiem, jak skontaktować się z osobą dodającą, abym mógł taką zgodę uzyskać.

Kliknij na nick dodającego zdjęcie (pole "Dodał:" pod zdjęciem) - zostaniesz przekierowany na stronę z informacjami o użytkowniku, u dołu której jest formularz kontaktu e-mailowego.
JoannaBu


Joined: 29/10/2020 13:36:28
Wiadomości: 1
Offline

Witam serdecznie,

szukam autora zdjęcia, na stronie z informacjami o użytkowniku brak jednak u dołu wspomnianego formularza kontaktu e-mailowego.

Proszę o pomoc! Co mam zrobić?
jawc - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Aby mieć dostęp do formularza kontaktowego, musisz być zalogowana na portalu.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

... i dodać co najmniej 3 zdjęcia. Jeśli sprawa jest pilna, proszę o kontakt na adres redakcji (redakcja@polska-org.pl)

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
gdtygg000


Joined: 27/10/2022 12:26:43
Wiadomości: 1
Offline

szukam autora zdjęcia, na stronie z informacjami o użytkowniku brak jednak u dołu wspomnianego formularza kontaktu e-mailowego.
jawc - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Kryteria dostępu do formularza kontaktowego podane są wyżej.
Jeśli nie są spełnione, w sprawie kontaktu z autorem zdjęcia trzeba napisać na adres redakcji portalu (też podany wyżej), zamieszczając link do zdjęcia, którego dotyczy pytanie.
 
Spis Forum » Witamy na forum!
Przejdź do: