[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Poszukiwany skaner i jego właściciel.  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

Drodzy koledzy, koleżanki.

Leżakuje u mnie w szufladzie trochę zdjęć czekających na publikację. Niestety skaner, do którego mam dostęp, jak się okazało wypluł z siebie pliki o bardzo skromnej jakości. Czy ktoś z Was właściciele skanerów byłby tak miły i pomógłby mi zdigitalizować zbiory? W szczególności uśmiecham się szeroko do tych z Was, którzy mieszkacie na Krzykach, Nowym Dworze etc.

PS. Aby uniknąć zawodu i nieporozumień dementuję - nie są to zaginione zdjęcia Hermanna Krone, ani zbiór zdjęć pamiątkowych z wizyty Bolesława Chrobrego we Wrocławiu.
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

No coz... Chyba czas kupic nowy skaner. Mozna zamknac temat.
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

fOOd wrote:No coz... Chyba czas kupic nowy skaner. Mozna zamknac temat.


Mankamentem nowego układu na portalu jest to że teraz mało kto czyta forum, bo nie ma powiadomień na głównej stronie o nowym wątku, stąd być może mało jest odpowiedzi. Ja z poziomu Wałbrzycha nie obsłużę Twojej potrzeby, ale pomysł z nowym skanerem jest chyba najrozsądniejszy. Sam ostatnio kupiłem combo EPSON L382 (u mnie większą potrzebą była ekonomiczna drukarka), który jak na razie sprawuje się dobrze - zarówno jako drukarka (w tym opcja wifi od razu z tel, czy aparatu jak ma taką opcję), jak i skaner. Mankamentem urządzeń wielofunkcyjnych w pórównaniu do tradycyjnych skanerów jest zbyt lekka klapa nad płytą skanera, jak i brak rezerwy w zawiasach na grubszą książkę do skanowania. Tempo przerobu zdjęć oczywiście że zależy od mocy komputera. U mnie kilka lat wahania się czy wymienić okazały się z perspektywy czasu zmarnowanym właśnie czasem, zatem kompleksowa inwestycja może odblokować Twoje moce.

Pozdrowienia!
moose
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

Po przemysleniu sprawy chyba zdecyduje sie pozyczyc na weekend "fest" skaner od kolegi. Bedzie mnie to kosztowalo raptem 50zl, a w 2 dni zeskanuje w zasadzie wszystkie moje zdjecia rodzinne. Tak swoja droga bardzo fajnie by bylo uatrakcyjnic forum tak by bylo wygodna platforma do "pogaduch". Bardzo tego brakuje.
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

fOOd wrote:Tak swoja droga bardzo fajnie by bylo uatrakcyjnic forum tak by bylo wygodna platforma do "pogaduch". Bardzo tego brakuje.


Nic nie stoi na przeszkodzie by takie rozmowy prowadzić. Nie jest to co prawda Messenger i nie dostajesz powiadomień, ale forum działa i admini je czytają.
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

Myślę, że w przypadku forum niewiele by trzeba, żeby je uatrakcyjnić. Z jednej strony warto by - moim zdaniem - zadbać o to, żeby było lepiej widoczne. Można by przykładowo na stronie głównej gdzieś z boku umieścić blok, w którym widoczny byłby skrót ostatnio prowadzonych dyskusji. Mamy tam ostatnie komentarze, znaczniki, a nawet ostatnio wyszukiwane hasła, a forum jest pominięte. Z drugiej strony warto by je trochę przewietrzyć i uprościć redukując liczbę działów. Niektóre z nich świecą pustkami, a ich obecność trochę zaciemnia obraz forum i utrudnia zorientowanie się o czym się aktualnie dyskutuje. Proszę odpowiedzialne w tych tematach osoby o potraktowanie tego wpisu, jako zachęty i inspiracji
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: