[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Ulice dawnego Strzelina  XML
Spis Forum » Kultura i sztuka
Autor Wiadomości
mietok - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 360
OfflineGmina Strzelin

Już niebawem do rąk czytelników trafi książka pt. „Ulice dawnego Strzelina, której autorem jest znany strzeliński historyk Piotr Rozenek. Publikacja jest odpowiedzią lokalnego samorządu na stale rosnące zainteresowanie dziejami Strzelina i ziemi strzelińskiej.
Inicjatorką dzieła jest Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk. - Do realizacji projektu skłoniły nas przede wszystkim liczne prośby i sugestie naszych mieszkańców, którzy sygnalizowali potrzebę stworzenia publikacji, przybliżającej czytelnikom dzieje Strzelina i ziemi strzelińskiej. Książkę traktujemy jako pewien wstęp i przyczynek do przygotowania znacznie szerszej i już stricte naukowej pracy, którą będzie monografia Strzelina. Życzę przyjemnej lektury i liczę na to, że po przeczytaniu „Ulic dawnego Strzelina” nasze miasto zyska nowych, oddanych sympatyków – powiedziała szefowa gminy Strzelin.
W książce wykorzystano wiele unikalnych fotografii pochodzących z bogatych zbiorów lokalnych pasjonatów ziemi strzelińskiej – Mieczysława Kępy i Zbigniewa Kazimierowicza. Koszty związane z przygotowaniem i wydaniem publikacji sfinansowała gmina Strzelin przy udziale Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Za skład, opracowanie graficzne i druk odpowiada wydawnictwo Vega Studio z Kwidzyna.
Publikacja ma być dostępna odpłatnie już w grudniu 2014 r. W najbliższym czasie w lokalnych mediach oraz na stronach internetowych gminy i Strzelińskiego Ośrodka Kultury pojawi się informacja na temat ceny książki oraz sposobu jej dystrybucji.

Za: https://pl-pl.facebook.com/pages/Gmina-Strzelin/229938237029360

This message was edited 1 time. Last update was at 11/11/2014 11:50:28

 
Spis Forum » Kultura i sztuka
Przejdź do: