[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Oceny zdjęć  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
jar_007


Joined: 18/10/2014 00:02:15
Wiadomości: 2
Offline

Cześć wszystkim.
Jestem nowy i dopiero niedawno dodałem +30 zdjęć i pojawiła mi się opcja głosowania. Oddałem głos zgodnie z sumieniem -4 na to zdjęcie: http://dolny-slask.org.pl/4965498,foto.html?idEntity=591853
Ku mojemu zdziwieniu zwrócono mi uwagę, że jestem "surowym krytykiem". Czy na stronie jest jakaś niepisana zasada, że nie wykorzystujemy całej skali oceny? Moje zdjęcia nie są idealne, a głosy to same 6 najczęściej. Dla mnie to niezrozumiałe, bo według skali są to zdjęcia wybitne i potem nie ma jak wyróżnić faktycznie wybitnych.
Boję się nawet pomyśleć, co by było gdybym zgodnie z sumieniem ocenił inne zdjęcie z tej ulicy:
http://dolny-slask.org.pl/766299,foto.html?idEntity=591853
Robert


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 49
Offline

Cześć, jeśli masz czas to zapraszam na spotkanie w niedzielę 19 października 2014 roku o godz. 17.00 do "Cafe Artzat" przy ul. Malarskiej 30. Jeśli nie możesz być na spotkaniu ta pisz do administratorów z prośbą o radę.
moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Możesz skorzystać z mojej ściągi.

6 - tak nie potrafię / unikalny moment
5 - tak potrafię, doceniam warsztat
4 - patrz na komentarze - zazwyczaj pozytywne
3 - patrz na komentarze - zazwyczaj negatywne
2 - knot, decyduj czy się uczysz czy odchodzisz
1 - to nie jest strona dla ciebie
(+) doceniam Twoje starania / (-) są usterki

Oceny na naszej stronie to także element ożywiający stronę, często na plus, czasem na minus. Nikt nie ma uwag co do Twojego sumienia, każdy inaczej rozumie pojęcie "poprawności", jednak na 18 głosów 17 osób doceniło starania kolegi, warsztat, światło. Ocena "6" często jest bonusem za pracowitość, warto zatem przed ocenieniem zdjęcia zobaczyć dorobek osoby na stronie. Jeśli byś posługiwał się moją skalą za oceną -4 powinien pójść komentarz pod zdjęciem uzasadniający taką ocenę. Oczywiście to tylko podpowiedź, ważne jest być w zgodzie ze sobą i także odważnie przyjąć na klatę oceny Twoich zdjęć.
jar_007


Joined: 18/10/2014 00:02:15
Wiadomości: 2
Offline

Widzę taką skalę:
1. knot
2. kiepskie
3 słabe
4 poprawne
5 bardzo dobre
6 wybitne
Już nie pastwiąc się nad zdjęciem mozaiki w Legnicy, a w odniesieniu do moich. Myślę, że żadne nie zasługuje na 6, może kilka na 5, a większość na 4 czyli poprawne.
Albo mamy skalę, albo kółko wzajemnej adoracji
Ja się po prostu wstrzymam od ocen, chyba że coś się będzie naprawdę wyróżniać.

This message was edited 2 times. Last update was at 21/10/2014 20:40:40

moose (administrator)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 1291
Offline

Zarówno wysoka, jak i niska ocena zachęca do rewanżu. Skoro oceniasz - będziesz oceniany. Nie należy się tego obawiać, jest to dobry test charakteru. Zadaniem administratorów jest zachęcanie do aktywności użytkowników, ale nie kosztem spadku jakości zdjęć. Czasem szujając tego złotego środka podpromujemy ocenami dobre zdjęcie nowego użytkownika. Nasze wyczucie to blisko 10-letnią praca na stronie i obserwacja dziesiątek tysięcy zdjęć. Jeśli zauważysz że ktoś ewidentnie szuka rewanżu na Twoich zdjęciach - daj znać komentarzem, albo napisz wiadomość na mail redakcji redakcja@dolny-slask.org.pl - zajmiemy się tym.
panAeL


Joined: 09/10/2018 11:55:18
Wiadomości: 25
Offline

Pytanie o oceny niezwiązane z powyższą dyskusją. Co oznacza ciąg znaków specjalnych pojawiających się czasem przy ocenach wystawionych przez administratorów?
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Każdy, do każdej oceny może dodać komentarz. Często jest nim kilka plusów, mających podkreślić majstersztyk fotografii/pocztówki.
Miejsce do wpisania takiego komentarza znajduje się między skalą ocen, a przyciskiem GŁOSUJ.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: