[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
dodawanie zdjęć  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
andrzej1962


Joined: 11/02/2013 20:43:24
Wiadomości: 2
Offline

Witam.
Jak w temacie. Jako nowy forumowicz mam możliwość dodawania zdjęć? Szukałem i nie znalazłem takiej opcji a myślę, że mam kilka a może więcej pozycji do dodania z całego dolnego śląska. Dzięki za info i sorka jak gdzieś jest taka informacja której nie zarejestrowałem.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Jak każdy użytkownik masz możliwość dodawania zdjęć. Jak to zrobić masz pokazane na filmie instruktażowym,
proszę obejrzeć: http://dolny-slask.org.pl/3212683,Film_Jak_dodawac_i_edytowac_zdjecia.html

Pamiętaj, że zdjęcia dodajemy w rozmiarze 1200-1400px na dłuższym boku. W razie pytań, problemów etc. proszę o kontakt.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
andrzej1962


Joined: 11/02/2013 20:43:24
Wiadomości: 2
Offline

dzięki
malcolm


Joined: 15/10/2013 15:21:56
Wiadomości: 2
Offline

Witam. Jestem w posiadaniu sporej ilości zdjęć starego Wrocławia w tym i takich których jeszcze nie ma na naszym portalu. Niestety nie jestem w stanie określić czy są one czyją własnością ponieważ dotarły do mnie drogą nieformalną (sprawa typu - kolega załatwił mi od swojego kolegi). Proszę o wiążącą informację jak w praktyce jest z ryzykiem poniesienia konsekwencji w zwiazku z zamieszczeniem takich zdjęć.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Więzienie Ci nie grozi
A tak na serio to każde zdjęcie to odrębny przypadek praw autorskich. Jeśli nie jesteśmy pewni,
w formularzu dodawania zdjęć, w rubryce ŹRÓDŁA INNE wybieramy "Uwaga! Zbiory nieznanego pochodzenia".
Nie jest to portal komercyjny i za publikowanie zdjęć nikt nie czerpie korzyści, więc żadne poważne konsekwencję nie grożą.
W przypadku innych pytań zachęcam do kontaktu na priv (mmaciek@dolny-slask.org.pl).

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Kosa25


Joined: 21/10/2013 16:57:56
Wiadomości: 11
Offline

A ja mam jedno pytanie.Czy moge wrzucać zdjecia z aukcji zakończonych np.rok albo miesiac temu? Często aukcje koncża się szybko i mam pytanie czy wrzucenie zdjęcia po zakończonej aukcji jest możliwe.
mietok - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 360
Offline

Tak.
Ryszard Kumorek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 43
Offline

Dzień Dobry!
Posiadam książkę "Ziemia suska", w której jest mnóstwo starych fotografii. Przestudiowałem jeszcze raz Regulamin strony i znalazłem, że zdjęć z książek nie wolno zamieszczać (paragraf 14) chyba, że posiada się zgodę. Poszukałem w internecie wydawnictwa, które wypuściło tę książkę i wydaje mi się, że ono już nie istnieje, bo jest tylko wskazanie, gdzie można znaleźć jego archiwa personalno - płacowe. Jest to Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne, Kraków, ul. Sławkowska 32. Książka nazywa się "Ziemia suska" i została wydana nakładem Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki w Krakowie w roku 1966. Stopka redakcyjna wymienia autorów fotografii, jednak ogólnie, bez przypisania do poszczególnych zdjęć. Przyznam się, że jedno lub dwa zdjęcia z tego wydawnictwa zamieściłem w "Fotopolsce", prosząc o utworzenie źródła, które zostało utworzone w miarę szybko, ale wątpliwości u mnie pozostały i więcej zdjęć już tam nie zamieszczałem. Teraz, mając już szansę zamieścić zdjęcia z tej książki na "hydralu", zwracam się z tym pytaniem do Was. Co mam robić?
I drugie jeszcze pytanie, a raczej wątpliwość, skoro wspomniana była "Fotopolska". Zamieściłem tam dużo własnych zdjęć z okresu, gdy "hydral" był tylko dolnośląski. Teraz te zdjęcia mogłyby znaleźć się tutaj. Czy mam je wrzucić również tu, czy ma to sens? Najchętniej usunąłbym je z "Fotopolski", ale przewiduję trudności i opory. Co radzicie? Pozdrawiam!

This message was edited 1 time. Last update was at 03/11/2018 16:30:48

maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Źródło założone - Ziemia suska, podaj może chociaż ze dwa pierwsze nazwiska autorów lub jedno jeżeli jest "pod redakcją" i zdjęcia dodawaj Co do drugiego pytania... U nas tych Twoich zdjęć nie ma, zatem chętnie je zobaczymy Co do usuwania... Hmm, jak już tam dodałeś to powinny zostać, tam też oglądają je internauci, ale... u nas wiadomo, będą mieć większą przyjemność )
Ryszard Kumorek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 43
Offline

Dzięki za szybką decyzję! Od jutra zabieram się za robotę! Zgodnie z Twoją sugestią w uzupełnieniu źródła podaję parę nazwisk ze stopki redakcyjnej. Opracowanie: Kazimierz SZWAJCA, fotograficy(sic!): D. ZAWADZKI (24 - chodzi prawdopodobnie o ilość zdjęć zamieszczonych w książce), H. HERMANOWICZ (15), Cz. GOLEC (13), E. MOSKAŁA (12), T. CHRZANOWSKI (11) i inni. Redaktor: Jacek PESTKOWSKI.
Ryszard Kumorek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 43
Offline

Pierwsze skany zdjęć z wydawnictwa "Ziemia suska" zamieszczone przeze mnie na stronie nie wyglądają zbyt dobrze. Mając 1600px na dłuższym boku trochę straszą ziarnistością. Zmniejszyłem je do 1200px i jest trochę lepiej, ale te wcześniej dodane nie chcą się zamienić przez edycję. Wygląda na to, że większe można dodać, ale mniejsze nie. Co zrobić?
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

To dodawaj 1200
Ryszard Kumorek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 43
Offline

Tak zrobię! Dzięki za radę i poprawkę tych pierwszych skanów! Zdrówka!
Ryszard Kumorek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 43
Offline

Jak to jest w końcu z dodawaniem logo na zdjęciach? Dajemy na wszystkie, czy tylko na te z Dolnego Śląska? Zapomniałem się i dodałem logo do zdjęć z Małopolski. No i co teraz?
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

No i niech tak zostanie

Na razie logo dodajemy tylko na Dolny Śląsk. Niebawem wprowadzimy do systemu nowego logo i zmienimy ustawienia, tak by nic nie trzeba było klikać.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Ryszard Kumorek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 43
Offline

Super! Dzięki za odpowiedź. Będę się jednak bardziej pilnował!
RomanK.


Joined: 21/11/2018 13:32:29
Wiadomości: 5
Offline

Witam ponownie
Kiedy i w jakich sytuacjach dodawać znaczniki a kiedy usuwać?
WIESIU


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2
Offline

Co mam wpisać ,jak zdjęcia podrzucił mi kolega
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Zbiory prywatne

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: