[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Materiały Archiwum Budowlanego  XML
Spis Forum » Stowarzyszenie Wratislaviae Amici
Autor Wiadomości
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

Jednym z kroków, które stawiam codziennie, aby przejść przez dzień jest odwiedzenie strony http://ma.wroc.pl/archiwum-budowlane-zbiory.html. Moje nadzieje związane ze skanowaniem wspomnianego archiwum, przyznaję, były ogromne. Zawiodłem się nieco szybkością z jaką muzealnicy udostępniają kolejne zbiory, ale cóż - być może nie jest to łatwa i prosta praca. Od jakiegoś czasu zaprzestano jednak jakichkolwiek aktualizacji. Kontaktu mailowego muzeum z panem Jerzykowskim utrzymywać nie zamierza. Zwracam się więc do Was z nurtującym mnie pytaniem. Może wiecie, czy to tylko chwilowa zadyszka, czy też projekt umarł?
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Z moich obserwacji wynika, że w ostatnim czasie (1-2 miesiące) nastąpiła aktualizacja zbiorów. Z ok. 16000 pozycji jest teraz coś ponad 19000.
Nie wydaje mi się, że projekt umarł. Raczej aktualizacje nie pojawią się w takim tempie jakbyśmy tego chcieli

Udostępniają materiały kilka razy do roku dużymi partiami i trzeba się z tym pogodzić. Ja też mam wielkie nadzieje związane z tymi zbiorami,
ale niestety jeszcze nie pojawiły się materiały z rejonów moich zainteresowań. Trzeba cierpliwie czekać. Z tego co pamiętam to projekt digitalizacji jest
przewidziany na kilka lat.

This message was edited 1 time. Last update was at 20/11/2012 14:31:36


Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Virzzz - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 224
Offline

Temat monitoruję od początku projektu (zaglądam przynajmniej 3 razy w tygodniu) Wrzutki są dość nieregularne ale w miarę systematyczne (zwykle pojawiają się w niedzielę - był okres, że co tydzień dochodziło 200-300 pozycji). Też wolałbym aby tempo dodawania było większe ale też trudno darowanej klaczy zaglądać w uzębienie
[Email]
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

W przyszlym tygodniu odwiedzę Archiwum Budowlane i zdam relację z tej wyprawy. Ciekaw jestem, czego się dowiem.
Virzzz - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 224
Offline

My również jesteśmy ciekawi. Mam nadzieję, że uda Ci się uzyskać jakieś pozytywne wieści
Przyznam szczerze, że oglądana co rusz liczba 19262 zaczyna mnie nieco irytować
[Email]
 
Spis Forum » Stowarzyszenie Wratislaviae Amici
Przejdź do: