[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Gdzie to mogło być we Wrocławiu (bomba)  XML
Spis Forum » Historia i zabytki
Autor Wiadomości
Maciej S.


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 17
Offline

W związku, iż dzisiaj na dworcu głównym we Wrocławiu na peronie 3 znaleziono jakis materiał wybuchowy na forum pod artykułem http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10413503,Niewybuch_usuniety_z_wroclawskiego_Dworca_Glownego.html natrafiłem na "@von_lewir
We Wrocławiu był pocisk "wmurowany" w chodnik. Jego część metalowa wystawała na powierzchnie.
No i setki osób co dzień po nim chodziły. Ponieważ był chodnik z tych porządniejszych zrobionych przez Niemców to i dopiero za "wolnej Polski" wzięto się za jego remont i dopiero w tym momencie odkryto czym był wypolerowany do połysku przez buty kawałek metalu.

Jak mówi kawał we Wrocławiu operator koparki to najbardziej stresująca praca. Nigdy nie wiadomo co się wykopie."
Czy może wiadomo gdzie to mogłoby być?
fOOd


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 42
Offline

Nie jestem tego pewien ale to był chodnik przed szkołą, bodajże. Jeśli mnie pamięć nie myli to było jakieś technikum lub szkoła zawodowa.

Maciej S. wrote:W związku, iż dzisiaj na dworcu głównym we Wrocławiu na peronie 3 znaleziono jakis materiał wybuchowy na forum pod artykułem http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10413503,Niewybuch_usuniety_z_wroclawskiego_Dworca_Glownego.html natrafiłem na "@von_lewir
We Wrocławiu był pocisk "wmurowany" w chodnik. Jego część metalowa wystawała na powierzchnie.
No i setki osób co dzień po nim chodziły. Ponieważ był chodnik z tych porządniejszych zrobionych przez Niemców to i dopiero za "wolnej Polski" wzięto się za jego remont i dopiero w tym momencie odkryto czym był wypolerowany do połysku przez buty kawałek metalu.

Jak mówi kawał we Wrocławiu operator koparki to najbardziej stresująca praca. Nigdy nie wiadomo co się wykopie."
Czy może wiadomo gdzie to mogłoby być?
PP


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 384
Offline

wydaje mi się, że ten przypadek miał miejsce na ul. Świdnickiej w pobliżu kościoła św. Doroty, na granicy działki hotelu Monopol. Bomba miał ok. 4 m długości i był problem z jej podjęciem z wykopu i załadunkiem. Z pewnością znajdzie się ktoś, kogo ta wskazówka naprowadzi na lepszą relację zdarzenia.
Podobny przypadek znam z opowieści chyba kol. FM, gdzie wystający z ziemi statecznik do niedawna służył wędkarzom za ławeczkę na odrzańskiej skarpie w pobliżu przystani przy Moście Zwierzynieckim. Był także pięknie wypolerowany.

fOOd wrote:Nie jestem tego pewien ale to był chodnik przed szkołą, bodajże. Jeśli mnie pamięć nie myli to było jakieś technikum lub szkoła zawodowa.
wito


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 590
Offline

Ja słyszałem o wystającym korpusie bomby na Zielińskiego, między Technikum a bazarem na miejscu Hali Targ.. Wyglądał podobno jak stara rura po słupie,skrzynka elektryczna itp. Usunięta niedawno.

Maciej S. wrote:W związku, iż dzisiaj na dworcu głównym we Wrocławiu na peronie 3 znaleziono jakis materiał wybuchowy na forum pod artykułem http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10413503,Niewybuch_usuniety_z_wroclawskiego_Dworca_Glownego.html natrafiłem na "@von_lewir
We Wrocławiu był pocisk "wmurowany" w chodnik. Jego część metalowa wystawała na powierzchnie.
No i setki osób co dzień po nim chodziły. Ponieważ był chodnik z tych porządniejszych zrobionych przez Niemców to i dopiero za "wolnej Polski" wzięto się za jego remont i dopiero w tym momencie odkryto czym był wypolerowany do połysku przez buty kawałek metalu.

Jak mówi kawał we Wrocławiu operator koparki to najbardziej stresująca praca. Nigdy nie wiadomo co się wykopie."
Czy może wiadomo gdzie to mogłoby być?
wito


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 590
Offline

Pani Maciejewska podsyca ciekawość, ale plac Polski i 100 lotników amerykańskich i radzieckich u bonifratrów to nowość http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12097342,Bunkry__tunele__krypty____Tajemnice_podziemnego_Wroclawia.html
 
Spis Forum » Historia i zabytki
Przejdź do: