[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Obsługa strony - problemy  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
mietok


Joined: 01/12/2022 09:53:17
Wiadomości: 20
Offline

MacGyver_74 wrote:Pod zdjęciem https://polska-org.pl/8019141,foto.html?idEntity=10192831) , na panelu oceny zdjęcia pojawił się taki komunikat w kolorze czerwonym: Popraw następujące błędy, aby kontynuować:
The value (10192831)) entered in field Id Entity must be a valid number
Czy tylko ja tak mam?



U mnie wszystko jest dobrze.
MacGyver_74


Joined: 07/10/2015 22:31:34
Wiadomości: 61
Offline

U mnie już też.
MacGyver_74


Joined: 07/10/2015 22:31:34
Wiadomości: 61
Offline

Jednak nie jest dobrze. Teraz już wiem, że trzeba otworzyć pierwszy link z komentarza pod tym zdjęciem: https://polska-org.pl/8031357,foto.html
jawc


Joined: 01/12/2022 10:50:50
Wiadomości: 57
Offline

MacGyver_74 wrote:Jednak nie jest dobrze. Teraz już wiem, że trzeba otworzyć pierwszy link z komentarza pod tym zdjęciem: https://polska-org.pl/8031357,foto.html

U mnie (przed oddaniem głosu) też był taki komunikat.
panAeL


Joined: 09/10/2018 11:55:18
Wiadomości: 25
Offline

Dziwna sprawa... Czy to możliwe by Open Street Map... się przesunęła? Dodawałem właśnie pojedyncze budynki w centrum Olsztyna, którego obiekty zakładałem 3- 4 lata temu. Wszystkie znaczniki na mapie są poprzesuwane na granice albo tuż poza granice obiektów. Wszystkie w tę samą stronę. Niemożliwe, bym tak to pozakładał i zostawił...
Mmaciek

[Avatar]

Joined: 01/12/2022 08:22:02
Wiadomości: 88
Offline

A czy w innych częściach miasta lub w innych miastach jest to samo? Ponad 10 lat temu mieliśmy podobny problem wtedy jeszcze z mapą google. W pewnym momencie przesunęli całą mapę i większość znaczników na stronie była do poprawki.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
panAeL


Joined: 09/10/2018 11:55:18
Wiadomości: 25
Offline

Z tego co widzę, problem dotyczy obiektów założonych do pierwszych miesięcy 2019 roku (koniec marca?). Sprawdziłem też obiekty z Inowrocławia z podobnego okresu. Delikatne przesunięcie widzę, ale zdecydowanie mniejsze niż w Olsztynie. To może być efekt mojej niedokładności. Ciężko mi stwierdzić.

Popoprawiam je, nie ma problemu. Chciałem się tylko upewnić, że to nie jakiś problem z moją mapą, i za chwilę trzeba je będzie przenosić ponownie
McAron


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 162
Offline

Konkretny przykład: w Poznaniu ul. Tarnowską chciałbym przenieść do prawidłowej dzielnicy czyli do Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, ale jest w Nowym Mieście. Kiedyś pamiętam ulice mogły być przypisane do kilku dzielnic. Teraz jak się raz zapisze to nie można zmienić wyboru. Coś się zmieniło czy ja coś źle robię?
mietok


Joined: 01/12/2022 09:53:17
Wiadomości: 20
Offline

McAron wrote:Konkretny przykład: w Poznaniu ul. Tarnowską chciałbym przenieść do prawidłowej dzielnicy czyli do Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, ale jest w Nowym Mieście. Kiedyś pamiętam ulice mogły być przypisane do kilku dzielnic. Teraz jak się raz zapisze to nie można zmienić wyboru. Coś się zmieniło czy ja coś źle robię?


Wszystko jest...ok tak jak było tak i jest. Przed chwilką sprawdziłem.
Wchodzisz na ul.Tarowską, po środku masz "Dzielnice", naciskasz na nie i w otwartym oknie dopisujesz lub usuwasz.
Tu już zmieniłem przypisanie do dzielnicy.

This message was edited 1 time. Last update was at 18/02/2023 21:09:57

McAron


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 162
Offline

Dziękuję. Faktycznie. Brakowało mi tej podpowiedzi, że klikamy na "Dzielnicę". Dawno tego nie robiłem i wyleciało mi z głowy. Przepraszam za zamieszanie.
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Dlaczego jezioro koło Binowa (powiat Gryfino) znalazło się nagle w powiecie Choszczno? https://polska-org.pl/9089076,Piasecznik,Jezioro_Piasecznik_Duzy.html
Parsley


Joined: 21/11/2014 00:11:13
Wiadomości: 135
Offline

W jaki sposób, ze zdjęć zamieszczonych w artykule, wybrać to, które będzie wyświetlane na stronie głównej?
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

W obiekcie -Puszcza Wkrzańska- zamieściłem podobiekt -Jezioro Myśliborskie Wielkie-. Nie ma go. Gdzie teraz jest? Jest jeszcze jakaś inna Puszcza Wkrzańska w Polsce i tam mam szukać?
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Odnalazłem jezioro Myśliborskie przy Myśliborzu Wielkim. Ostatnio umieszczam sporo zdjęć przyrodniczych. Są one przypisane do krain geograficznych. Mam kłopoty z ich odnalezieniem. Myślę że jeszcze większe kłopoty mają goście odwiedzające ten portal. Zdjęcia umieszczone w krainach geograficznych mają bardzo małą oglądalność. Chyba tylko ja je oglądam uważając żeby nie było duplikatów. Narobiliście niepotrzebnego zamieszania. Teraz z niepokojem myślę że następnym krokiem może być przeniesienie kościołów z wsi do parafii, dekanatów i obszarów kurii. A tak przy okazji mam pytanie. Każde umieszczone zdjęcie liczone jest w statystykach TOP 10 do powiatów i miast wojewódzkich. Gdzie zaliczane są zdjęcia z krain geograficznych?
maras


Joined: 01/12/2022 13:20:34
Wiadomości: 29
Offline

Jako jedyny masz z tym problem.. Jeżeli nie posługujesz się wyszukiwarką to sam sobie jesteś winien.
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Świetna odpowiedź. Jak rzecznika prasowego .... A odpowiedź na pytanie w ostatnim zdaniu?
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Podobno milczenie jest złotem, ale nie w przypadku odpowiedzi na pytanie zadane w poprzedniej wiadomości.
Teraz mam nowy problem. Zamieściliście dużo pustych ikon wsi w powiecie Gryfino. Jedna z pustych ikon dotyczy wsi Barnkowo. Ta sama wieś jest obecnie dzielnicą Chojny. We dzielnicy Chojny są zdjęcia. Czemu tych zdjęć nie ma w obiekcie wsi Barnkowo, skoro z opisu obiektu wynika że chodzi o tą samą miejscowość? Sam nie potrafię naprawić tego błędu.
moose


Joined: 01/12/2022 16:19:09
Wiadomości: 50
Offline

Karol Gryfino wrote:Podobno milczenie jest złotem, ale nie w przypadku odpowiedzi na pytanie zadane w poprzedniej wiadomości.
Teraz mam nowy problem. Zamieściliście dużo pustych ikon wsi w powiecie Gryfino. Jedna z pustych ikon dotyczy wsi Barnkowo. Ta sama wieś jest obecnie dzielnicą Chojny. We dzielnicy Chojny są zdjęcia. Czemu tych zdjęć nie ma w obiekcie wsi Barnkowo, skoro z opisu obiektu wynika że chodzi o tą samą miejscowość? Sam nie potrafię naprawić tego błędu.


W zasadzie po włączeniu Barnkowa do Chojna z pocz. 2023 r. wszystkie części tej miejscowości powinny być założone z poziomu DODAJ DZIELNICĘ bo mają wspólne ulice, teraz Barnkowo jest założone z poziomu DODAJ OBIEKT -> "Część miejscowości", co ma sens jeśli nie ma odrębnych ulic, albo dla podkreślenia historycznej nazwy osady która zanika. Tu jednak ulice są, stąd Barnkowo powinno być jako "dzielnica" z dopisanymi ulicami założonymi w Chojnie. Jest z tym trochę pracy i tylko dla osób z uprawnieniami redaktora.
Popski


Joined: 28/12/2012 13:51:57
Wiadomości: 81
Offline

Części Chojny były pierwotnie założone jako dzielnice, aby można było dopisywać ulice, lecz naczelna administracja uznała, że skoro wg Teryt są to części miejscowości - zostało to zmienione na obecną formę. Część Barnkowa pozostała jako osobna osada https://polska-org.pl/10471716,Barnkowo.html - kod Teryt: 0773593.
Wolwro


Joined: 17/12/2018 12:37:01
Wiadomości: 23
Offline

Przy próbie dodania zdjęcia pojawia się komunikat:
"Aplikacja wygenerowała nieoczekiwany błąd
Przepraszamy za usterki. Administrator strony został powiadomiony o błędzie.
Wróć na stronę główną aby kontynuować"
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: