[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Modernizacja - Wasze pomysły  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Hmm... Zobaczymy jak to wyjdzie podczas beta testów. Po testach zdecydowałem, że od razu wprowadzamy 1 etap do życia. 1 etap to wszystkie założenia jakie zostały wpisane do umowy (aneks nr 1). Wszystkie wasze pomysły, które wybierzemy do realizacji zostaną wprowadzane w 2 etapie. W tym czasie będziemy już pracować na nowej stronie, więc być może nowe forum w zupełności wystarczy. Pamiętajcie, że każda ingerencja w komentarze wymaga z naszej strony przygotowania projektu i dokładnego opisu funkcjonalności.

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Mam dla Was nowe zadanie!! Czekamy na projekt reaktywacji działu map. Przyznam się szczerze, że w tym punkcie nie mam pomysłu jak miałby wyglądać ten dział. Może całkowicie zrezygnować i dać miniatury przy każdy mieście/regionie? Jestem ciekawe Waszych przemyśleń )

Mmaciek - Administrator wrote:Hmm... Zobaczymy jak to wyjdzie podczas beta testów. Po testach zdecydowałem, że od razu wprowadzamy 1 etap do życia. 1 etap to wszystkie założenia jakie zostały wpisane do umowy (aneks nr 1). Wszystkie wasze pomysły, które wybierzemy do realizacji zostaną wprowadzane w 2 etapie. W tym czasie będziemy już pracować na nowej stronie, więc być może nowe forum w zupełności wystarczy. Pamiętajcie, że każda ingerencja w komentarze wymaga z naszej strony przygotowania projektu i dokładnego opisu funkcjonalności.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
vindi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

Ja proponuję wprowadzenie kilku bardzo drobnych, ale pożytecznych, technicznych rzeczy

RZECZY PRAKTYCZNE

1) RSSu w nowych zdjęciach (pokazującego ostatnie obiekty, w których wgrano nowe zdjęcia)
2) Możliwości rozwinięcia wszystkich komentarzy dla danego obiektu
3) Łatwiejsze śledzenie odpowiedzi na swoje komentarze

UŁATWIENIA DLA WUJKA GOOGLE

4) Poprawienie tytułu strony HTML danego obiektu tak, żeby zawierał również ulicę (ułatwiłoby to wyszukiwanie w Google i wstawianie linków na portale społecznościowe)
5) Wprowadzenie do stron opisu META - zalety jak wyżej
6) Wprowadzenie adresów kanonicznych dla obiektów/ulic (http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/webmaster-rel-canonical/)

INNE

7) Być może warto byłoby wprowadzić czytelniejsze adresy URL? Wiem, że to trudna zmiana, ale fajnie byłoby wchodzić na adres typu http://wroclaw.hydral.com.pl/stare-miasto/swidnicka/solpol

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Dzięki za rady!!
1)RSS sadzę, że uda się wprowadzić
2) komentarze przejdą mały tuning, więc mam nadzieje że trochę ułatwi to pracę (oczywiście mowa o komentarzach pod zdjęciem, bo komentarze na forum jak choćby ta dyskusja już się nie pojawią, zastąpi je forum)
3) taki mechanizm już, wchodzisz na ADMIN -> moje komentarze. Oczywiście to zostanie trochę poprawione, dojdzie śledzenie swoich zdjęć (kto je ocenił, skomentował itp)
4) Dobry pomysł!
5) warto przemyśleć
6) porozmawiam z naszym programistą w tej sprawie, bo nowa strona budowana jest na nowym środowisku i już może zawierać takie rozwiązania
7) Z adresem url walczymy od dłuższego czasu, jednak jest to temat na zupełnie inną rozmowę

vindi wrote:Ja proponuję wprowadzenie kilku bardzo drobnych, ale pożytecznych, technicznych rzeczy

RZECZY PRAKTYCZNE

1) RSSu w nowych zdjęciach (pokazującego ostatnie obiekty, w których wgrano nowe zdjęcia)
2) Możliwości rozwinięcia wszystkich komentarzy dla danego obiektu
3) Łatwiejsze śledzenie odpowiedzi na swoje komentarze

UŁATWIENIA DLA WUJKA GOOGLE

4) Poprawienie tytułu strony HTML danego obiektu tak, żeby zawierał również ulicę (ułatwiłoby to wyszukiwanie w Google i wstawianie linków na portale społecznościowe)
5) Wprowadzenie do stron opisu META - zalety jak wyżej
6) Wprowadzenie adresów kanonicznych dla obiektów/ulic (http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/webmaster-rel-canonical/)

INNE

7) Być może warto byłoby wprowadzić czytelniejsze adresy URL? Wiem, że to trudna zmiana, ale fajnie byłoby wchodzić na adres typu http://wroclaw.hydral.com.pl/stare-miasto/swidnicka/solpol

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
vindi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

Punkty 4 i 5 są najważniejsze, bo o stokroć ułatwią wyszukiwanie przez google

Mmaciek - Administrator wrote:Dzięki za rady!!
1)RSS sadzę, że uda się wprowadzić
2) komentarze przejdą mały tuning, więc mam nadzieje że trochę ułatwi to pracę (oczywiście mowa o komentarzach pod zdjęciem, bo komentarze na forum jak choćby ta dyskusja już się nie pojawią, zastąpi je forum)
3) taki mechanizm już, wchodzisz na ADMIN -> moje komentarze. Oczywiście to zostanie trochę poprawione, dojdzie śledzenie swoich zdjęć (kto je ocenił, skomentował itp)
4) Dobry pomysł!
5) warto przemyśleć
6) porozmawiam z naszym programistą w tej sprawie, bo nowa strona budowana jest na nowym środowisku i już może zawierać takie rozwiązania
7) Z adresem url walczymy od dłuższego czasu, jednak jest to temat na zupełnie inną rozmowę
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Część użytkowników nie korzysta (bo nie wie, nie pamięta lub nie chce) z możliwości przeglądania ostatnich komentarzy do dodanych przez siebie zdjęć. Nasunął mi się taki luźny pomysł: automatyczne i bezwzględne wyświetlanie ostatnich komentarzy do swoich zdjęć zaraz po zalogowaniu, a przejście dalej wymaga kliknięcia na baton (np. <i>Przeczytałem komentarze, Przechodzę dalej, Akceptuję</i> lub ich kompilacja).

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Po co, lepiej żeby coś np. migało w rogu, takie powiadomienie o nowych wiadomościach etc. Całkowie zmienić podpis pod dodanym zdjęciem, tak aby nie ingerował w jakość zdjęcia, jak jest do tej pory. Najlepiej na taki aby nie było możliwości edycji adresu naszej strony. Przydało by się jeszcze np. po najechaniu kursorem myszy na miniaturkę zdjęcia aby ta nieznacznie się powiększała. No i meeeega rozwinięcie statystyk na stronie danego użytkownika.

Petroniusz-Administrator wrote:Część użytkowników nie korzysta (bo nie wie, nie pamięta lub nie chce) z możliwości przeglądania ostatnich komentarzy do dodanych przez siebie zdjęć. Nasunął mi się taki luźny pomysł: automatyczne i bezwzględne wyświetlanie ostatnich komentarzy do swoich zdjęć zaraz po zalogowaniu, a przejście dalej wymaga kliknięcia na baton (np. <i>Przeczytałem komentarze, Przechodzę dalej, Akceptuję</i> lub ich kompilacja).
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Forma dowolna, ale wymuszenie zerknięcia na ostatnio dodane komentarze do swoich zdjęć: bezcenne. Jak nie będzie przymusu albo automatu, to zawsze znajdzie się grupa użytkowników, która to skwituje krzywym uśmiechem.

ragnar - Administrator wrote:Po co, lepiej żeby coś np. migało w rogu, takie powiadomienie o nowych wiadomościach etc. Całkowie zmienić podpis pod dodanym zdjęciem, tak aby nie ingerował w jakość zdjęcia, jak jest do tej pory. Najlepiej na taki aby nie było możliwości edycji adresu naszej strony. Przydało by się jeszcze np. po najechaniu kursorem myszy na miniaturkę zdjęcia aby ta nieznacznie się powiększała. No i meeeega rozwinięcie statystyk na stronie danego użytkownika.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
vindi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

To chyba raczej wynika z faktu trudności śledzenia komentarzy niż złośliwości ludzi . Komu by się chciało przeklikiwać przez pół strony do panelu administracyjnego a potem przeglądać wszystkie komentarze, żeby wyłowić najnowsze... Fajnie, byłoby, gdyby po zalogowaniu na głównej stronie pojawił się kokpit użytkownika z powiadomieniami o komentarzach.

Petroniusz-Administrator wrote:Część użytkowników nie korzysta (bo nie wie, nie pamięta lub nie chce) z możliwości przeglądania ostatnich komentarzy do dodanych przez siebie zdjęć. Nasunął mi się taki luźny pomysł: automatyczne i bezwzględne wyświetlanie ostatnich komentarzy do swoich zdjęć zaraz po zalogowaniu, a przejście dalej wymaga kliknięcia na baton (np. <i>Przeczytałem komentarze, Przechodzę dalej, Akceptuję</i> lub ich kompilacja).
vindi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

I jeszcze taki zupełny drobiazg przy okazji - fajnie, gdyby pozycje w górnym rozwijanym menu były zwykłymi linkami - wtedy dałoby się je otwierać środkowym przyciskiem myszy na nowej karcie przeglądarki

Mmaciek - Administrator wrote:Dzięki za rady!!
1)RSS sadzę, że uda się wprowadzić
2) komentarze przejdą mały tuning, więc mam nadzieje że trochę ułatwi to pracę (oczywiście mowa o komentarzach pod zdjęciem, bo komentarze na forum jak choćby ta dyskusja już się nie pojawią, zastąpi je forum)
3) taki mechanizm już, wchodzisz na ADMIN -> moje komentarze. Oczywiście to zostanie trochę poprawione, dojdzie śledzenie swoich zdjęć (kto je ocenił, skomentował itp)
4) Dobry pomysł!
5) warto przemyśleć
6) porozmawiam z naszym programistą w tej sprawie, bo nowa strona budowana jest na nowym środowisku i już może zawierać takie rozwiązania
7) Z adresem url walczymy od dłuższego czasu, jednak jest to temat na zupełnie inną rozmowę
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

O takim "kokpicie" już dawno myślałem i na 100% pojawi się, ale w drugim etapie. W/g mnie powinien zawierać informacje o skomentowaniu swoich zdjęć, odpowiedzi na swoje komentarze, otrzymane oceny.
W/s statystyk to tak jak kiedyś rozmawialiśmy, będzie dużo rodzajów.
Natomiast co do nowego paska pod zdjęciem to już rozwiązaliśmy ten problem (tak myślę). W czwartek testowałem nowy mechanizm, praktycznie nie wpływa na wielkość pliku (wcześniejszy zmieszał zdjęcie o ok. 1/3).
Na mejla przesyłam Ci Ragnar próbkę )

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Jest ok, bądźmy dobrej myśli wszystko idzie ku dobremu

Mmaciek - Administrator wrote:O takim "kokpicie" już dawno myślałem i na 100% pojawi się, ale w drugim etapie. W/g mnie powinien zawierać informacje o skomentowaniu swoich zdjęć, odpowiedzi na swoje komentarze, otrzymane oceny.
W/s statystyk to tak jak kiedyś rozmawialiśmy, będzie dużo rodzajów.
Natomiast co do nowego paska pod zdjęciem to już rozwiązaliśmy ten problem (tak myślę). W czwartek testowałem nowy mechanizm, praktycznie nie wpływa na wielkość pliku (wcześniejszy zmieszał zdjęcie o ok. 1/3).
Na mejla przesyłam Ci Ragnar próbkę )
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Po zalogowaniu się potrzebne są dwa kliknięcia: jedno na Admin, drugie na ikonę Ostatnie komentarze. I to wszystko.

vindi wrote:To chyba raczej wynika z faktu trudności śledzenia komentarzy niż złośliwości ludzi . Komu by się chciało przeklikiwać przez pół strony do panelu administracyjnego a potem przeglądać wszystkie komentarze, żeby wyłowić najnowsze... Fajnie, byłoby, gdyby po zalogowaniu na głównej stronie pojawił się kokpit użytkownika z powiadomieniami o komentarzach.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
vindi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 7
Offline

No tak, ale mówię tu też o stronie "moje komentarze" i śledzeniu odpowiedzi na nie

Petroniusz-Administrator wrote:Po zalogowaniu się potrzebne są dwa kliknięcia: jedno na Admin, drugie na ikonę Ostatnie komentarze. I to wszystko.
YouPiter

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 83
Offline

Moja propozycja to dodawanie zdjęć. Oczywiście konkurencja to tutaj jak płachta na byka, ale proponowałbym czytelniejsze dodawanie fotografii. O ileż było by łatwo dodać wszystko co potrzebne do dodania fotografii za pomocą odznaczających się ptaszków zielonych, lub czegoś brakującego - X czerwone. Takie rozwiązanie na pewno skraca czas i nerwy początkującego, ale i tego co dodaje zdjęcia co jakiś czas. Pozdrawiam weekendowo

ragnar - Administrator wrote:Jest ok, bądźmy dobrej myśli wszystko idzie ku dobremu
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Może nie tak dokładnie jak piszesz, ale taki formularz edycji/dodawania został już stworzony (na bazie obecnego, choć zupełnie przebudowany). Jednakże mamy już gotowy projekt zupełnie nowego formularza, który może zrewolucjonizować sposób dodawania zdjęć. Jeśli po testach się przyjmie, pojawi się on w drugim etapie.

YouPiter wrote:Moja propozycja to dodawanie zdjęć. Oczywiście konkurencja to tutaj jak płachta na byka, ale proponowałbym czytelniejsze dodawanie fotografii. O ileż było by łatwo dodać wszystko co potrzebne do dodania fotografii za pomocą odznaczających się ptaszków zielonych, lub czegoś brakującego - X czerwone. Takie rozwiązanie na pewno skraca czas i nerwy początkującego, ale i tego co dodaje zdjęcia co jakiś czas. Pozdrawiam weekendowo

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
TW40

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 126
Offline

Oczywiście formularz powinien być tak skonstruowany by można było ZA JEDNYM razem zawrzeć wszystkie informacje o zdjęciu bez konieczności edycji (czyli źródło, pełną datę dzienną - nawet w tą w widełkach, wszystkie przypisania); świetnie by było gdyby była możliwość zachowania danych poprzednio dodawanej fotki (jakiś guziczek - "Poprzednie ustawienia") w wypadku dodawania kolejnych fotek o tej samej dacie powstania, mających to samo źródło itp.; zachowany byłby również opis zdjęcia (może tu jeszcze jakaś dodatkowa funkcja?), który można później zmodyfikować.

Mmaciek - Administrator wrote:Może nie tak dokładnie jak piszesz, ale taki formularz edycji/dodawania został już stworzony (na bazie obecnego, choć zupełnie przebudowany). Jednakże mamy już gotowy projekt zupełnie nowego formularza, który może zrewolucjonizować sposób dodawania zdjęć. Jeśli po testach się przyjmie, pojawi się on w drugim etapie.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Taki formularz już jest i działa. Co do poprzednich ustawień to dobry pomysł.

TW40 wrote:Oczywiście formularz powinien być tak skonstruowany by można było ZA JEDNYM razem zawrzeć wszystkie informacje o zdjęciu bez konieczności edycji (czyli źródło, pełną datę dzienną - nawet w tą w widełkach, wszystkie przypisania); świetnie by było gdyby była możliwość zachowania danych poprzednio dodawanej fotki (jakiś guziczek - "Poprzednie ustawienia") w wypadku dodawania kolejnych fotek o tej samej dacie powstania, mających to samo źródło itp.; zachowany byłby również opis zdjęcia (może tu jeszcze jakaś dodatkowa funkcja?), który można później zmodyfikować.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
zuf


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 269
Offline

Coś co chyba jest jedną z najważniejszych rzeczy do ulepszenia: Przypisywanie. Cała zabawa w te id, z literką, bez literki, zaznacz, kopiuj, wklej, usuń itd. to jakaś masakra jest. Kto przepisywał ze 20 zdjęć z jednego obiektu do drugiego ten wie o czym mowie. Również dla nowych użytkowników jest to nie lada wyzwanie. W tym temacie to potrzebna jest rewolucyjna zmiana i dobrze by było gdyby poszła na pierwszy ogień modernizacji strony.

Mmaciek - Administrator wrote:Tak jak w temacie, czekamy na wszelkie pomysły, sugestie, opinie. Co usprawnić, z czego zrezygnować??
U.N.

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 927
Offline

Oj tak tak.

zuf - Administrator wrote:Coś co chyba jest jedną z najważniejszych rzeczy do ulepszenia: Przypisywanie. Cała zabawa w te id, z literką, bez literki, zaznacz, kopiuj, wklej, usuń itd. to jakaś masakra jest. Kto przepisywał ze 20 zdjęć z jednego obiektu do drugiego ten wie o czym mowie. Również dla nowych użytkowników jest to nie lada wyzwanie. W tym temacie to potrzebna jest rewolucyjna zmiana i dobrze by było gdyby poszła na pierwszy ogień modernizacji strony.
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: