[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Obsługa strony - problemy  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
micko

[Avatar]

Joined: 10/02/2015 19:23:29
Wiadomości: 27
Offline

Super
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Zmiana została już wprowadzona na stronę, gdyby coś nie chodziło jak trzeba proszę o info.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
micko

[Avatar]

Joined: 10/02/2015 19:23:29
Wiadomości: 27
Offline

Wszystko działa, dzięki
Popski


Joined: 28/12/2012 13:51:57
Wiadomości: 81
Offline

Zgłaszam problem: po dodaniu funkcji przesuwania zdjęć za pomocą strzałek zrodził się problem podczas pisania komentarzy pod zdjęciem. Mianowicie naciśnięcie kursora podczas pisania komentarza, np. celem wstawienia brakującej litery, powoduje przejście do kolejnego zdjęcia i tworzony komentarz znika. Jest to dosyć irytujące.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Dzięki za uwagę. Dostaliśmy już kilka zgłoszeń w tej sprawia. Funkcja zostanie niebawem poprawiona, bo prawidłowo nie działa też przechodzenie między zdjęciami (powinno być w obrębie danego obiektu).

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Funkcja została już poprawiona, jeśli zauważycie jakieś niedociągnięcia prośba o info.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
tomano


Joined: 12/01/2019 12:03:36
Wiadomości: 4
Offline

Witam. Nie wiem czy to problem tylko u mnie, ale wyszukiwarka nie podaje wszystkich obiektów, np. po wpisaniu "Tarnica" nie wyświetla się, że istnieje taki obiekt na portalu. Tak samo z niektórymi regionami fizycznogeograficznymi.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Powinno być już wszystko w porządku.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Dziś, pomiędzy 23:00, a 0:00 nastąpi przerwa w działaniu strony wynikająca z prac konserwacyjnych na serwerze. Strona będzie wyłączona od 30 do 60 minut.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Krzysztof Sz


Joined: 03/09/2019 15:35:10
Wiadomości: 1
Offline

Jest jakiś problem z wyszukiwarką.
Po wpisaniu miasta lub obiektu nie wyszukuje ich (ale tylko niektórych np. Gdańsk)
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Możesz podać przykładowe hasła z którymi są problemy? Czy masz ustawioną stronę jako ogólnopolską czy włączony jakiś filtr regionalny?

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu - jestem tu od niedawna.
Wstawiam zdjęcia do wsi w gminie i powiecie Gryfino. Otwieram "wybrany powiat" "Powiat gryfiński".
Ukazują się miniaturki zdjęć w poszczególnych miejscowościach. Jeżeli w danej miejscowości brak zdjęć to wówczas widzę tylko szarą ikonkę miejscowości. Dodając jako pierwszy zdjęcie do wsi Bartkowo zamiast ikonki pojawia się moje zdjęcie. Ale niektóre miejscowości nadal mają tylko szarą ikonkę zamiast moich zdjęć np: Chwarstnica; Dębce; Dołgie; Drzenin; Mielenko Gryfińskie. To błąd czy ktoś jeszcze nie zatwierdził moich zdjęć i nie pokazują się światu?
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Miniatura ładuje się, kiedy jest bezpośrednio przypisana do wsi/miejscowości. Kiedy zdjęcie jest umieszczone w obiekcie, podobiekcie, wtedy nie jest zaciągane do miniaturki. Najważniejsze jest jednak, aby zdjęcia były widoczne na stronie wsi. Tam najwięcej osób przegląda fotografie.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Witam ponownie. Miałem limit dzienny wstawianych zdjęć. Wynosił 30 sztuk. Wiadomo. Jestem tu nowy i robię sporo błędów, proszę o pomoc, przy niewielkiej ilości wrzucanych zdjęć można nad tym zapanować. Od dwóch dni mój limit skurczył się do 28 sztuk. Tak już będzie co miesiąc mniej czy też w czymś komuś podpadłem?
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Witaj,

w systemie mam informacje, że cały czas masz limit 30 zdjęć dziennie. Takie ustawienie jest jednak przewidziane dla początkujących użytkowników. Jako, że jesteś już nieco u nas na stronie, nadszedł czas na zwiększenie limitu. Możesz teraz dawać 60 zdjęć dziennie. Jeśli i ta liczba będzie za mała, pomyślimy nad dalszym zwiększeniem.

This message was edited 2 times. Last update was at 20/01/2020 14:32:33


Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

W wielu obiektach, np. w https://polska-org.pl/515373,Olszyniec,Dom_nr_1.html są puste linki do zdjęć, które zostały już usunięte z portalu. Czy można systemowo (tak jak kiedyś było) ograniczyć możliwość usuwania zdjęć, do których coś jest podpięte (np. znacznik) albo które są gdzieś podpięte (np. do artykułu)? Dawniej wyświetlał się komunikat, że zdjęcia nie można usunąć do czasu usunięcia wszystkich przypisań.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Podbijam pytanie, bo spadło i może umknęło.

Petroniusz (admin) wrote:W wielu obiektach, np. w https://polska-org.pl/515373,Olszyniec,Dom_nr_1.html są puste linki do zdjęć, które zostały już usunięte z portalu. Czy można systemowo (tak jak kiedyś było) ograniczyć możliwość usuwania zdjęć, do których coś jest podpięte (np. znacznik) albo które są gdzieś podpięte (np. do artykułu)? Dawniej wyświetlał się komunikat, że zdjęcia nie można usunąć do czasu usunięcia wszystkich przypisań.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Karol Gryfino


Joined: 05/12/2019 10:52:14
Wiadomości: 139
Offline

Dlaczego ten obiekt jest w miejscowości Cedynia i drugi raz w wykazie miejscowości powiatu gryfińskiego https://polska-org.pl/8722230,Linia_kolejowa_Bad_Freienwalde_Klbf__Cedynia_dawna.html
panAeL


Joined: 09/10/2018 11:55:18
Wiadomości: 25
Offline

Od pewnego czasu borykam się z irytującym błędem: strona sama ustawia mi Wrocław jako wybrany powiat. Można coś z tym zrobić?
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Masz coś ustawionego w opcji "MOJE REGIONY"? Jeśli nie to warto wyczyścić historię.

Przyczyna być może leży jednak we wchodzeniu na stronę za pośrednictwem linka np: umieszczonego na forum ssc. Jeśli wejdziemy na stronę przez subdomenę (np: wroclaw.polska-org.pl) to filtr regionalny ustawi się automatycznie. Nawet jeśli będziemy potem korzystać z adresu ogólnopolskiego, to filtr się nie wyłączy, trzeba to zrobić ręcznie.

Innymi słowami - nie musimy sami włączać filtra, jeśli ktoś inny korzysta tak ze strony i podzieli się linkiem, po jego kliknięciu strona automatycznie nam się przestawi. Jest to pewna niedogodność, która wyszła dopiero po czasie. Jak uda się zebrać środki na kolejną modernizację, to będziemy takie błędy naprawiać.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: