[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Pomnik Bolesława Chrobrego  XML
Spis Forum » Stare forum (archiwum)
Autor Wiadomości
smoq


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2
Offline

Czy ktoś ma pojęcie jak on ma wyglądać?
kate16


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 277
Offline

Też jestem ciekawa?

smoq wrote:Czy ktoś ma pojęcie jak on ma wyglądać?
kate16


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 277
Offline

http://www.uzp.gov.pl/biulety/2006/48/48_10172.html

smoq wrote:Czy ktoś ma pojęcie jak on ma wyglądać?
smoq


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2
Offline

Lekka rzeź nigdzie znalesc nie moge. Zero nic null...pomnik widmo?!

smoq wrote:Czy ktoś ma pojęcie jak on ma wyglądać?
jacekq


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 866
Offline

Będzie wyglądał, jak skrzyżowanie Kokosza z Mirmiłem.

smoq wrote:Lekka rzeź nigdzie znalesc nie moge. Zero nic null...pomnik widmo?!
Siloy


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Lelum polelum )

jacekq wrote:Będzie wyglądał, jak skrzyżowanie Kokosza z Mirmiłem.
kate16


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 277
Offline

Znalazłam linkę gdzie można obejrzeć projekt cokołu i zarys pomnika Bolesława Chrobrego - cokół wydaje się wielki http://www.wroclaw.pl/m3529/p65485.aspx?select=%20budowa%20Pomnika%20Kr%C3%B3la%20Boles%C5%82awa%20Chrobrego%20na%20skwerze%20pomi%C4%99dzy%20galeri%C4%85%20Na%20Odwachu%20a%20skrzy%C5%BCowaniem%20ulic%20%C5%9Awidnickiej%20i%20Podwale%20we%20Wroc%C5%82awiu

smoq wrote:Czy ktoś ma pojęcie jak on ma wyglądać?
kate16


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 277
Offline

Słyszałam ostatnio opinie że ten pomnik wcale nie jest potrzebny ciekawa jestem Waszego zdania?

smoq wrote:Czy ktoś ma pojęcie jak on ma wyglądać?
faza


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 11
Offline

Pomnik to pomnik co może komuś przeszkadzać.

kate16 wrote:Słyszałam ostatnio opinie że ten pomnik wcale nie jest potrzebny ciekawa jestem Waszego zdania?
Havoc


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 142
Offline

Moim zdaniem, jeśli już stawiać pomnik, to Zygmunta I Starego, Zygmunta II Augusta, bądź w ostateczności Kazimierza Wielkiego.

kate16 wrote:Słyszałam ostatnio opinie że ten pomnik wcale nie jest potrzebny ciekawa jestem Waszego zdania?
Havoc


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 142
Offline

A swoją drogą, póki co, to wydawanie pieniędzy w błoto. Mogliby tę sumę przeznaczyć np., na renowację kamienicy na rogu Ruskiej i JPII, której mimo, że frontowa elewacja jest nowiusieńka, to i tak cały budynek wygląda dziwnie, jakby był niedokończony. Cała reszta się sypie...

kate16 wrote:Słyszałam ostatnio opinie że ten pomnik wcale nie jest potrzebny ciekawa jestem Waszego zdania?
piter


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 185
Offline

Na razie wielką bolączką jest to,że tramwaje na ul:Szewskiej nie mogą wogóle ruszyć.Trwa jakieś tam uzdrawianie torowiska typu np.zalewanie szczelin w nim itp.Ogromna kupa kasy poszła na marne (a może da się to jeszcze jakoś uratować).Na razie pozostaje czekać.Więc co tam pomnik Chrobrego ( na razie ).Ratujmy to co mieliśmy dotąd jako ułatwienie,ale przez modernizację ulicy zostało s.........)

Havoc wrote:A swoją drogą, póki co, to wydawanie pieniędzy w błoto. Mogliby tę sumę przeznaczyć np., na renowację kamienicy na rogu Ruskiej i JPII, której mimo, że frontowa elewacja jest nowiusieńka, to i tak cały budynek wygląda dziwnie, jakby był niedokończony. Cała reszta się sypie...
pietrzepawle


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 60
Offline

Bolesław Chrobry jest dzisiaj postacią lekko démodé. Także ze względu na nieco zaognione stosunki polsko-niemieckie. I nie wiem naprawdę, dlaczego aż tak bardzo uparli się na jego pomnik w kluczowym miejscu Wrocławia. Zastanawia mnie też to, że nie ma żadnej wizualizacji tego pomnika. Jakby bali się go pokazać na światło dzienne. A przecież powinien być imponujący i być przykładem tzw. "dobrego pomnika", których we Wrocławiu właściwie nie ma (a jak już są, to nie są naszą zasługą). Chrobry będzie stał w nie byle jakim miejscu (ze względu na znaczącego poprzednika) - i też wszyscy, którzy choć trochę interesują się historią Wrocławia i wiedzą jak wyglądał pomnik Wilhelma I, na pewno będą zawiedzieni. I z tego właśnie wynikają głównie wszystkie kontrowersje wokół pomnika.

kate16 wrote:Słyszałam ostatnio opinie że ten pomnik wcale nie jest potrzebny ciekawa jestem Waszego zdania?
jacekq


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 866
Offline

Kazimierza wielkiego? Za to, że wspaniałomyślnie zrezygnował ze Śląska? Nieee, dziękuję...

Havoc wrote:Moim zdaniem, jeśli już stawiać pomnik, to Zygmunta I Starego, Zygmunta II Augusta, bądź w ostateczności Kazimierza Wielkiego.
fazi


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 16
Offline

Tak tobardzo źle jak dzisiejsza polityka kładzie się cieniem na przeszłości.

passarel wrote:Bolesław Chrobry jest dzisiaj postacią lekko démodé. Także ze względu na nieco zaognione stosunki polsko-niemieckie. I nie wiem naprawdę, dlaczego aż tak bardzo uparli się na jego pomnik w kluczowym miejscu Wrocławia. Zastanawia mnie też to, że nie ma żadnej wizualizacji tego pomnika. Jakby bali się go pokazać na światło dzienne. A przecież powinien być imponujący i być przykładem tzw. "dobrego pomnika", których we Wrocławiu właściwie nie ma (a jak już są, to nie są naszą zasługą). Chrobry będzie stał w nie byle jakim miejscu (ze względu na znaczącego poprzednika) - i też wszyscy, którzy choć trochę interesują się historią Wrocławia i wiedzą jak wyglądał pomnik Wilhelma I, na pewno będą zawiedzieni. I z tego właśnie wynikają głównie wszystkie kontrowersje wokół pomnika.
kate16


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 277
Offline

Tak ja również chciałabym zobaczyć wizualizację tego pomnika .

passarel wrote:Bolesław Chrobry jest dzisiaj postacią lekko démodé. Także ze względu na nieco zaognione stosunki polsko-niemieckie. I nie wiem naprawdę, dlaczego aż tak bardzo uparli się na jego pomnik w kluczowym miejscu Wrocławia. Zastanawia mnie też to, że nie ma żadnej wizualizacji tego pomnika. Jakby bali się go pokazać na światło dzienne. A przecież powinien być imponujący i być przykładem tzw. "dobrego pomnika", których we Wrocławiu właściwie nie ma (a jak już są, to nie są naszą zasługą). Chrobry będzie stał w nie byle jakim miejscu (ze względu na znaczącego poprzednika) - i też wszyscy, którzy choć trochę interesują się historią Wrocławia i wiedzą jak wyglądał pomnik Wilhelma I, na pewno będą zawiedzieni. I z tego właśnie wynikają głównie wszystkie kontrowersje wokół pomnika.
TadPiotr


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 599
Offline

http://www.kghm.pl/_files/Article/pm16.pdf
i szukać w środku.
Taki pan w koronie na koniu. Oba dość dużawe.
Fundacja ze szczegółami:
http://www.prowratislavia.org/
z dyskusji wynika, że nie bardzo się podoba, a paru "entuzjastów" swoje zrobi....

kate16 wrote:Tak ja również chciałabym zobaczyć wizualizację tego pomnika .
Ilek


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 312
Offline

Zastanawiam sie nad tym, skad wiadomo jak wygladal Boleslaw Chrobry, tak aby zrobic jego podobizne na pomniku. Facet ktorego widac na obrazie Matejki to przeciez czysta fantazja malarza, jak zreszta przytlaczajaca wiekszosc krolewskich podobizn z jego "poczetu krolow polskich". A tak naprawde jak wygladali krolowie przez pierwsze stulecia to chyba nikt nie wie. Tworcy pomnika mogli wiec rownie dobrze zrobic moja podobizne nazwac ja Boleslawem Chrobrym.

TadPiotr wrote:http://www.kghm.pl/_files/Article/pm16.pdf
i szukać w środku.
Taki pan w koronie na koniu. Oba dość dużawe.
Fundacja ze szczegółami:
http://www.prowratislavia.org/
z dyskusji wynika, że nie bardzo się podoba, a paru "entuzjastów" swoje zrobi....
PP


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 384
Offline

W ten sposób wszystko można wykpić.

Ilek wrote:Zastanawiam sie nad tym, skad wiadomo jak wygladal Boleslaw Chrobry, tak aby zrobic jego podobizne na pomniku. Facet ktorego widac na obrazie Matejki to przeciez czysta fantazja malarza, jak zreszta przytlaczajaca wiekszosc krolewskich podobizn z jego "poczetu krolow polskich". A tak naprawde jak wygladali krolowie przez pierwsze stulecia to chyba nikt nie wie. Tworcy pomnika mogli wiec rownie dobrze zrobic moja podobizne nazwac ja Boleslawem Chrobrym.
bonczek/hydroforgroup/


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 666
Offline

Z tego co się orientuję pomysł Chrobrego ma swoja historię nieco dalszą niz ostatnie 10 lat. Czy jest to dobry pomysł? Przyznam uczciwie, że nie wiem chociaz patrzać z perspektywy dzisiejszych stosunków z Niemcami i Steinbachowej co poniektórym może się jawic jako niezły argument czy nawet oręż.
Osobiście widziałbym tam inna postac i zdecydowanie jakiś pomnik nawiązujący do historii miasta.

passarel wrote:Bolesław Chrobry jest dzisiaj postacią lekko démodé. Także ze względu na nieco zaognione stosunki polsko-niemieckie. I nie wiem naprawdę, dlaczego aż tak bardzo uparli się na jego pomnik w kluczowym miejscu Wrocławia. Zastanawia mnie też to, że nie ma żadnej wizualizacji tego pomnika. Jakby bali się go pokazać na światło dzienne. A przecież powinien być imponujący i być przykładem tzw. "dobrego pomnika", których we Wrocławiu właściwie nie ma (a jak już są, to nie są naszą zasługą). Chrobry będzie stał w nie byle jakim miejscu (ze względu na znaczącego poprzednika) - i też wszyscy, którzy choć trochę interesują się historią Wrocławia i wiedzą jak wyglądał pomnik Wilhelma I, na pewno będą zawiedzieni. I z tego właśnie wynikają głównie wszystkie kontrowersje wokół pomnika.
 
Spis Forum » Stare forum (archiwum)
Przejdź do: