[Search] Szukaj   [Recent Topics] Najnowsze Tematy   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Użytkownicy   [Groups] Strona główna 
Modernizacja - Wasze pomysły  XML
Spis Forum » Forum techniczne
Autor Wiadomości
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

Co do ulubionych zdjęć, pomyślimy o tym. Jednak datowanie możesz śmiało zmieniać. Wybierasz swój ulubiony powiat/miasto, Menu - Wyszukiwarka - zdjęć i tam zaznaczasz datowanie. Wynik masz od najwcześniej dodanych.
LukaszGrzelik

[Avatar]

Joined: 11/09/2014 17:20:43
Wiadomości: 92
Offline

Witam, co prawda nie jest to mój autorski pomysł - mało tego przed chwilą zauważyłem to na zdjęciach mietoka http://dolny-slask.org.pl/5666775,foto.html?idEntity=533941 - chodzi mi o ten duży znak wodny po lewej stronie fajnie, aby znalazł się on na każdym zdjęciu znajdującym się na WA.

Tą opcję podpatrzyłem u konkurencji (fotopolska). Fajnym rozwiązaniem byłoby dodanie opcji - ostatnie oceny moich zdjęć.

Dziękuję za poświęcony czas

Gradice Zdrigoni
LukaszGrzelik

[Avatar]

Joined: 11/09/2014 17:20:43
Wiadomości: 92
Offline

Kiedy można liczyć na decyzję ?

Gradice Zdrigoni
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Jak na razie wszelkie tematy modernizacyjne są w zawieszeniu. Obecnie stowarzyszenie zbiera środki na dalsze prace rozwojowe. Wszelkie dotacje są mile widziane

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
vooiteg


Joined: 21/05/2012 01:04:20
Wiadomości: 4
Offline

Czy jest możliwość by w Wałbrzychu (innych miejscowościach również) zaktualizować wyświetlaną pod zdjęciami w obiektach mapę na nowszą, taką jaka jest np. na portalu http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ ? Obecna jest już w wielu miejscach nieaktualna i często mało wyraźna, tamta jest dużo wyraźniejsza. Po drugie - czy nie wiązało by się to z koniecznością nanoszenia wszystkich znaczników od nowa ?

This message was edited 1 time. Last update was at 11/04/2017 22:30:28

Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Jest w planach taka aktualizacja. Dominującą mapą będą plany z OSM, natomiast mapa Google będzie jako dodatkowo warstwa.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
vooiteg


Joined: 21/05/2012 01:04:20
Wiadomości: 4
Offline

Rzeczywiście, dokładna i aktualna, ale co z widokiem satelitarnym, o niego mi szczególnie chodzi.
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

To wymaga analizy czy możemy udostępniać takie mapy. Jak na razie podstawą są darmowe narzędzia.

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
ragnar - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 447
Offline

vooiteg wrote:Czy jest możliwość by w Wałbrzychu (innych miejscowościach również) zaktualizować wyświetlaną pod zdjęciami w obiektach mapę na nowszą, taką jaka jest np. na portalu http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ ? Obecna jest już w wielu miejscach nieaktualna i często mało wyraźna, tamta jest dużo wyraźniejsza. Po drugie - czy nie wiązało by się to z koniecznością nanoszenia wszystkich znaczników od nowa ?


Zainstaluj sobie Google Earth, tam masz możliwość przeglądu różnych aktualizacji widoków satelitarnych na przestrzeni kilku lub nawet kilkunastu lat (Warszawa ma nawet widok przedwojenny). Widać tam dokładnie, że aktualność często nie współgra z jakością. Są widoki np. z 2008 roku lepsze od tych z 2014. Google Maps z automatu dobiera jakość nad aktualnością.
Popski


Joined: 28/12/2012 13:51:57
Wiadomości: 81
Offline

Mam taką propozycję i prośbę, aby dodając fotografie czy widokówki (szczególnie z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w.) tam gdzie jest to możliwe dopisywać też ich autorów w kategorii https://dolny-slask.org.pl/6211548,Fotografowie_i_ich_prace.html Pozwoli to na stworzenie bazy zdjęć w rozbiciu na poszczególnych autorów i jednocześnie w pewien skromny sposób uhonorowanie ich pracy i (niezamierzonego) wkładu w rozwój naszego portalu. Bądź co bądź baza widokówek stanowi wspaniały materiał porównawczy dla dzisiejszych ujęć wielu obiektów, a takie skatalogowanie będzie w jakiejś części unikatowe. Oczywiście moja prośba dotyczy też dopisywania już zamieszczonych prac do wymienionej kategorii. Co koleżanki i koledzy sądzą o takim pomyśle?
jawc - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Nie widzę przeciwwskazań
vooiteg


Joined: 21/05/2012 01:04:20
Wiadomości: 4
Offline

Po sporej dyskusji o zmianach na stronie, ja powrócę może do tych o charakterze przyziemnym. Mam dwa drobne postulaty, ale ułatwiające (jak sądzę) wypełnianie formularza przy dodawaniu zdjęcia i obiektu. Pierwszy - prośba o dodanie pola "dzielnica" przy tworzeniu nowego obiektu. Co prawda pojawia się on, lecz dopiero przy edycji tegoż formularza. Drugi - prośba o dodanie mechanizmu automatycznego odświeżenia po naniesieniu i zapisaniu znacznika tak, by od razu ukazała się mapka z rezultatem naniesienia. W tej chwili po jego dodaniu trzeba odczekać 10 sekund na zamknięcie dodatkowego okna i odświeżyć stronę samemu - nie to, żebym był leniwy, ale kwestia ta z jakichś powodów lekko mnie irytuje. Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany ?
jawc - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 657
Offline

Jeśli chodzi o tę drugą sprawę, to faktycznie trzeba widok odświeżyć ręcznie, ale nie musisz czekać 10 s na zamknięcie okna edycji znacznika - może je (też ręcznie ) zamknąć od razu, a poza tym odświeżenie widoku strony obiektu nie wymaga zamknięcia tego okna.
Petroniusz (admin)

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 710
Offline

Czy można wyłączyć zliczanie przez system opisów miejscowości? Opisy te, po ich dodaniu, nie wyświetlają się na stronie głównej (zauważyłem to przed chwilą na swoim przykładzie) ale naliczane są przez system na koncie dodającego (jako opisy obiektów). Takie opisy może dodawać tylko wąska grupa użytkowników (administratorzy) i myślę, że to nie fair wobec innych użytkowników.

"Historia jest nauczycielką życia." (Cyceron)
Stan


Joined: 30/05/2013 13:35:44
Wiadomości: 7
Offline

Dziwny wskaźnik myszki na stronie. Tylko utrudnia przewijanie. To wariacja Windows 10?
Stan
Mmaciek - Administrator

[Avatar]

Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 2944
Offline

Zrób jakieś zdjęcie lub print screen. Gdzie dokładnie pojawia się ten wskaźnik, przy jakich czynnościach?

Poloniae Amici polska-org.pl (dawniej dolny-slask.org.pl)
[WWW]
Stan


Joined: 30/05/2013 13:35:44
Wiadomości: 7
Offline

Ponowne uruchomienie komputera pomogło, jest już normalna strzałka (bez kółeczka na zakończeniu). Sprawdzę (jak potrafię znaleźć) ustawienia myszki w tym nowym systemie.
jerzy0


Joined: 10/09/2019 16:03:39
Wiadomości: 3
Offline

Dzień Dobry wszystkim.

Wnioskuję o wprowadzenie opcji powiadomień na maila o nowych komentarzach pod konkretnymi zdjęciami l pojawieniu się nowych zdjęc w konkretnych obiektach/podobiektach. Obecne na stronie głównej znikają szybko - słabo sprawdzają sie w przpadku rzadszych wizyt na portalu.
maras - Administrator


Joined: 19/05/2012 23:23:03
Wiadomości: 677
Offline

Trochę zbyt wygórowane oczekiwania jak na portal prowadzony przez stowarzyszenie... Pomijam względy techniczne i związane z tym koszty, (a są one niemałe) ale biorąc pod uwagę, że niektóre zdjęcia mają kilka- , kilkadziesiąt akcji to takie "powiadamiania" stały by się typowym spamem i nasza strona byłaby szybko zakwalifikowana jako "groźna" dla innych użytkowników internetu... Wydaje się, że nic nie można zarzucić obecnemu systemowy powiadamiania, który jest dobrze opracowany i to w trzech płaszczyznach: moje komentarze, komentarze moich zdjęć i ocena moich zdjęć. Jeżeli ktoś rzadko odwiedza portal to trochę sam sobie jest winien, że coś mu umyka

This message was edited 1 time. Last update was at 26/03/2022 09:57:20

Lech Słupsk


Joined: 14/04/2022 13:59:58
Wiadomości: 1
Offline

Dodanie opcji "domyślnej wyszukiwarki" w serwisie polska-org.pl po wejściu na stronę, a później - po dodaniu do innych wyszukiwarek - możliwość wyszukiwania, bez wchodzenia na stronę; korzyść częściowe odciążenie serwera
 
Spis Forum » Forum techniczne
Przejdź do: