Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 9926697

Kościół św. Jana ChrzcicielaBudowa
1777-1788
 
Kościół wzniesiony w miejscu pochodzącej z początku XVII w. świątyni - powstał pod koniec XVIII w. pod kierunkiem mistrza Franciszka Bolika z Raciborza. Budowla reprezentuje styl późnego baroku, jest murowana i otynkowana, przy czym tynk ją pokrywający jest barwny, kremowy z kanarkowym podkreśleniem. Świątynia jest jednonawowa, z jednoprzęsłowym prezbiterium, które zostało zamknięte półkoliście. Od strony południowej przylega do niego zakrystia z przedsionkiem. Nawa kościoła jest trójprzęsłowa, ...
Kościół wzniesiony w miejscu pochodzącej z początku XVII w. świątyni - powstał pod koniec XVIII w. pod kierunkiem mistrza Franciszka Bolika z Raciborza. Budowla reprezentuje styl późnego baroku, jest murowana i otynkowana, przy czym tynk ją pokrywający jest barwny, kremowy z kanarkowym podkreśleniem. Świątynia jest jednonawowa, z jednoprzęsłowym prezbiterium, które zostało zamknięte półkoliście. Od strony południowej przylega do niego zakrystia z przedsionkiem. Nawa kościoła jest trójprzęsłowa, ze ściętymi narożnikami przy tęczy. Ściany świątyni o podziałach ramowych. Chór muzyczny wsparty został na trzech arkadach filarowych, z parapetem wybrzuszonym. Wewnątrz podziały ścian zostały dokonane pilastrami. Okna, tęcza i wejście zamknięte są półkoliście.
Od zachodu do głównego korpusu świątyni przylega czworoboczna wieża występująca przed lico fasady, od północy natomiast kaplica, a od południa datowany na 1905 r. Ogrójec.
Za strona gminy
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 1939
    komentarze: 0
    Maków - kościół, sklep z piekarnią, szkołą, pomnik wojenny.