Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 9604762

Jezioro Breńskie

Brennoer See 
Jezioro Nreńskie - dane morfometryczne:

powierzchnia - 38,1 ha
objętość - 825,2 tys. m3
głębokość maksymalna - 4,4 m
głębokość średnia - 2,2 m.

Jezioro Breńskie ma kształt zbliżony do owalu i regu­larnie ukształtowaną misę, z osią o przebiegu z południo-wego-wschodu na północny-zachód (jej przedłużeniem jest oś plosa Trzytoniowego jeziora Przemęckiego Za­chodniego). Linia brzegowa jest bardziej rozwinięta niż sąsiednich jezior. Pas roślinności brzegowej jest niezbyt szeroki, ...
Jezioro Nreńskie - dane morfometryczne:

powierzchnia - 38,1 ha
objętość - 825,2 tys. m3
głębokość maksymalna - 4,4 m
głębokość średnia - 2,2 m.

Jezioro Breńskie ma kształt zbliżony do owalu i regu­larnie ukształtowaną misę, z osią o przebiegu z południo-wego-wschodu na północny-zachód (jej przedłużeniem jest oś plosa Trzytoniowego jeziora Przemęckiego Za­chodniego). Linia brzegowa jest bardziej rozwinięta niż sąsiednich jezior. Pas roślinności brzegowej jest niezbyt szeroki, zajmuje nieco ponad połowę długości linii brze­gowej; stanowi go głównie trzcina pospolita, pałka wąsko-listna oraz sitowie. Rośliny zanurzone to przede wszystkim rogatek sztywny, mech wodny, wywłócznik, rdestnica przeszyta.
Jezioro Breńskie jest jeziorem przepływowym, położo-nym w zlewni Młynówki Kaszczorskiej. Rzeka dopływa od strony jeziora Białego-Miałkiego, odpływa w kierunku Jeziora Przemęckiego Zachodniego. Do jeziora z południa dopływają także niewielkie cieki od strony wsi Brenno. Wymiana wody w jeziorze jest bardzo wysoka, jej wartość szacowana jest na około 2400%.

Za
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 1978
    komentarze: 0
    Brenno przystań na jeziorze. fot.J.Siudecki. Widokówka wydana ...
  • Data: 1987-1997
    komentarze: 0
    Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej i jezioro Breńskie. Fot. Christian ...