Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
Kolejowa wieża ciśnień
2
 
Lokomotywownia wachlarzowa (dawna)
2
 
 
 
 
  ID: 9093493

Stacja kolejowa Gdańsk Zaspa Towarowa

Bahnhof Saspe, Gdańsk ZaspaBudowa
1890
 
Gdańsk Zaspa Towarowa – stacja kolejowa z peronem dla Szybkiej Kolei Miejskiej (funkcjonująca od 1951 roku) leżąca wzdłuż granicy dzielnic Brzeźno i Letnica. Południowo-zachodni fragment sąsiaduje z Wrzeszczem. Eksploatacja zawieszona od 25 czerwca 2005. Kolej nie wytrzymała konkurencji z tramwajami. Stacja znajduje się przy ulicy Uczniowskiej. Dysponuje jednym niezadaszonym peronem (odjazdy pociągów SKM odbywały się z dwóch torów w zależności od kierunku kursu, przystanek pełnił wraz z Kolonią funkcję ...
Gdańsk Zaspa Towarowa – stacja kolejowa z peronem dla Szybkiej Kolei Miejskiej (funkcjonująca od 1951 roku) leżąca wzdłuż granicy dzielnic Brzeźno i Letnica. Południowo-zachodni fragment sąsiaduje z Wrzeszczem. Eksploatacja zawieszona od 25 czerwca 2005. Kolej nie wytrzymała konkurencji z tramwajami. Stacja znajduje się przy ulicy Uczniowskiej. Dysponuje jednym niezadaszonym peronem (odjazdy pociągów SKM odbywały się z dwóch torów w zależności od kierunku kursu, przystanek pełnił wraz z Kolonią funkcję jedynej mijanki na jednotorowej linii do Nowego Portu).
nastawnie
nastawnia ZP

W pobliżu przystanku znajduje się stacja rozrządowa "Gdańsk Zaspa Towarowa" obsługująca portowy obszar gdańskiego WOCu i Nowego Portu, a w przeszłości również Dworca Wiślanego. W bezpośrednim sąsiedztwie przystanku znajduje się piłkarski Stadion Energa Gdańsk. Kursujące tylko w dniach imprez masowych na tym obiekcie pociągi SKM nie zatrzymują się tutaj, lecz na pobliskiej Gdańsk Stadion Expo. W 2019 rozpoczęto remont stacji, realizowany w ramach programu poprawy dostępności komunikacyjnej portów Trójmiasta.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 2021-01-17
  komentarze: 1
  Gdańsk Letnica / Młyniska, ul.Żaglowa 7. resztki bocznicy kolejowej ...
 • Data: 2021-01-20
  komentarze: 0
  Stacja kolejowa, Zaspa towarowa, widok na torowisko w kierunku ...
 • Data: 2021-01-20
  komentarze: 0
  Stacja kolejowa Gdańsk Zaspa Towarowa, widok w kierunku Novy Port, ...
 • Data: 2021-01-20
  komentarze: 0
  Gdańsk ul. Uczniowska "Czerwony Wiadukt" rejon stacji kolejowej ...
 • Data: 2021-01-20
  komentarze: 0
  Stacja kolejowa Gdańsk Zaspa Towarowa, widok na wysokości stacji ...
 • Data: 2021-01-26
  komentarze: 0
  Gdańsk stacja Zaspa Towarowa. W tym miejscu znajdowała się hala ...