Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
 
Słowiński Park Narodowy
14
 
Park Narodowy Ujście Warty
 
Drawieński Park Narodowy
 
Pieniński Park Narodowy
3
 
Ojcowski Park Narodowy
2
 
Babiogórski Park Narodowy
2
 
Tatrzański Park Narodowy
2
 
Kampinoski Park Narodowy
1
 
Park Narodowy Bory Tucholskie
4
 
Biebrzański Park Narodowy
4
 
Park Narodowy Gór Stołowych
1
 
Białowieski Park Narodowy (Puszcza Białowieska)
22
 
Woliński Park Narodowy
2
 
Karkonoski Park Narodowy
2
 
 
 
 
  ID: 8717764

Parki Narodowe w Polsce 
Park narodowy – jedna z form ochrony przyrody w Polsce. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 2004 r. obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe. Park narodowy tworzy się w celu zachowania różnorodności biologicznej, zasobów, tworów i składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych, przywrócenia właściwego ...
Park narodowy – jedna z form ochrony przyrody w Polsce. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 2004 r. obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe. Park narodowy tworzy się w celu zachowania różnorodności biologicznej, zasobów, tworów i składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych, przywrócenia właściwego stanu zasobów i składników przyrody oraz odtworzenia zniekształconych siedlisk przyrodniczych, siedlisk roślin, siedlisk zwierząt lub siedlisk grzybów.
Zasoby przyrodnicze parków narodowych zalicza się do strategicznych zasobów naturalnych Polski zgodnie z art. 1 pkt 5 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o zachowaniu narodowego charakteru strategicznych zasobów naturalnych kraju.
Obecnie w Polsce mamy 23 Parki Narodowe.

Za
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 2017
    komentarze: 0
    Parki Narodowe w Polsce.