Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Dom nr 7, ul. Śniegockiego Michała, Wrocław
Władysław Sikora: Rzeczywiście niesamowite, mimo upływu 75 lat. Świetne świadectwo tamtych wydarzeń.
Zdjęcia niezidentyfikowane, Żagań
grzesiubla: Od lewej: Rynek 18 J.C.E. Boehm (skład budowlany), Rynek 17 Redakcja Niederschlesische Allgemine Zeitung (Dolnośląska Gazeta Powszechna), Rynek 16 Hotel Bürgerhof. Całe kamienice to Dorotheenstraße dzisiejsza Nowotki i Libelta. Po prawej Rynek 15 a leżąca przy niej kupa gruzu to pierwszy numer Dorotheenstraße. widok od wieży ratuszowej.
Most drogowy - ruina (rz. Strzegomka / Bogdaszowice), Bogdaszowice
andre_2000: Most zniszczony przez samochód ciężarowy, który zignorował ograniczenie do 5t ( ). Nie mam aktualnej informacji co dalej z mostem.
ul. Kościuszki Tadeusza, gen., Wrocław
szybared: Mala, dwupietrowa kamienica i nastepna po niej, wyzsza, juz nie istnieja, stoi tam teraz nowy blok "wojskowy". Trzecia w kolejnosci ,kamienica po lewej stronie, stoi do dzis, to skrzyzowanie z ul Chudoby. Nastepna kamienica, rowniez sie zachowala, to stare kino "Tecza". Strona praw na fotografi, przedstawia niezabudowana jeszcze,wtedy przestrzen, tzn. kamienice od nr.178 do nr 190, przy Kosciuszki, ...
Woźniki
MacGyver_74: Weszło niecałą godzinę wcześniej: :)

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

dariuszfaranciszek
StaSta
StaSta
t.ziemlicki@wp.pl
t.ziemlicki@wp.pl
maras - Administrator
Mmaciek - Administrator
Petroniusz (admin)
fanpage_janowice_wielkie
fanpage_janowice_wielkie
Petroniusz (admin)
Petroniusz (admin)
Petroniusz (admin)
Petroniusz (admin)
Petroniusz (admin)
dariuszfaranciszek
Parsley
dariuszfaranciszek
dariuszfaranciszek
dariuszfaranciszek
maras - Administrator

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Zwidy?
Autor: moose (administrator)°, Data dodania: 2019-12-14 21:36:04, Aktualizacja: 2019-12-14 21:36:04, Odsłon: 319

autor: Zbigniew Szałkiewicz (zbyszek1030)

Było to w roku 1970. Pracowałem wtedy na czynnym okresowo posterunku Miedzianka, na linii Janowice Wielkie-Marciszów. Znajdowały się tam dwa mosty kratownicowe w zakolu rzeki Bóbr. Połówki mostów były w remoncie, dlatego uruchomiono posterunki ruchu.

Była jesień i deszcz lał się strumieniami. Około godz. 24.00 dyżurny ruchu stacji Janowice Wielkie zamówił odjazd opóźnionego pociągu Nr 6502, relacji Jelenia Góra-Gdynia. Po zgłoszeniu pociągu na pozostałe nastawnie wyszedłem przed posterunek aby obserwować przejeżdżający pociąg. Wtedy zauważyłem światło idące torem, po którym za chwilę miał przejechać pociąg. Wbiegłem na nastawnię, by powiadomić nastawniczego, aby zatrzymał pociąg. Było już za późno, elektrowóz minął jego nastawnię. Wybiegłem z latarką na zewnątrz. Widziałem jak pociąg najeżdża na idące torem światło. Widziałem, jak światło idzie przez jadący pociąg! Gdy doszło do końca pociągu... znikło. Zatrzymałem pociąg. Maszynista zatrzymał się przy nastawni, z pytaniem - co się stało? Powiedziałem jemu co widziałem, odpowiedział, że żadnego światła nie widział. Poszliśmy z kierownikiem pociągu oraz pomocnikiem maszynisty w to miejsce, jednak nikogo ani niczego nie było. Zgłosiłem to zdarzenie do dyspozytora, który polecił wyprawić pociąg w dalszą drogę. Rano elektrowóz wzięto na kanał, gdzie bardzo dokładnie go sprawdzono.

NIE ZNALEZIONO NIC!!!

Po pewnym czasie dowiedziałem się od tutejszych mieszkańców, że parę lat wcześniej w tym miejscu został wyrzucony z jadącego pociągu konduktor, który poniósł śmierć na miejscu. Była to kolejna rocznica jego śmierci. Od tej pory, w tym miejscu, zaczęliśmy palić znicze. O ile pamiętam nigdy więcej tajemnicze światło już nigdy nikomu się nie ukazało. Do tej pory nie wiem co to było!!!

autor: Zbigniew Szałkiewicz


/ /
/ / / / /
PaulnNiemiec | 2019-12-18 22:14:30
Dzień dobry Panu Szałkiewiczu! Jestem kolejarzem pracującem u niemieckiego zarządca infrastruktury DB Netz. Aby skierować się do pana s konkretnym pytaniem proszę o kontakt pod którem mogę się zwrócić do Pana. Dziękuję! Paul Kaczmarczyk
zbyszek1030 | 2019-12-19 13:40:02
Proszę pisać na l_y_s_yy@o2.pl