Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 8183958

Kamienica nr 9Budowa
1928-1930
 
Trzykondygnacyjna dwupiętrówka zbudowana na przełomie lat 20/30 ub. wieku będąca reliktem dawnego Targówka Mieszkaniowego. Obecnie, podobnie, jak jej sąsiadka, kamienica pod nr 7, pozbawiona pierwotnej elewacji wskutek ocieplenia styropianem w pierwszej dekadzie XXI w. W październiku 2015 r. na bocznej ścianie kamienicy namalowano mural Nie rozmawiaj z nieznajomymi / bo jeszcze kogoś poznasz Mural powstał za sprawą LOESJE - ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa ...
Trzykondygnacyjna dwupiętrówka zbudowana na przełomie lat 20/30 ub. wieku będąca reliktem dawnego Targówka Mieszkaniowego. Obecnie, podobnie, jak jej sąsiadka, kamienica pod nr 7, pozbawiona pierwotnej elewacji wskutek ocieplenia styropianem w pierwszej dekadzie XXI w.
W październiku 2015 r. na bocznej ścianie kamienicy namalowano mural Nie rozmawiaj z nieznajomymi / bo jeszcze kogoś poznasz
Mural powstał za sprawą LOESJE - ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności.
Targówecki mural powstał we współpracy z Domem Kultury V9, a zrealizowany w ramach projektu "Miasto myśli", przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy oraz Narodowego Centrum Kultury.
Najlepiej widoczny jest ze skrzyżowania z ul. Olgierda.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 2019-06-18
    komentarze: 0
    Mural autorstwa ruchu i sieci grup działających w różnych krajach ...