Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Prace przy przebudowie - czerwiec 2019
moose (administrator): Grześ - rozmiar i waga pliku do poprawienia (4MB).
Kościół Wniebowzięcia NMP, Ligota Książęca
MR1990: Ten "wielki trawnik" to teren dawnego, zniwelowanego cmentarza. Niemiecka nekropolia funkcjonowała wokół kościoła, polscy mieszkańcy urządzili cmentarz na działce sąsiedniej.
Pomnik wojskowy, Sulechów
Hellrid: Pomnik wg. strony starysulechów znajdował się na terenie koszar, za obecnym murem przy ulicy Wojska Polskiego, z tyłu widoczne bloki 17, 18, ustawiam znacznik.
Pomnik wojenny (Sulechów), Sulechów
Hellrid: Można by sprecyzować nazwę pomnika, bo dotyczy I wojny światowej.
Budynek nr 29, ul. Grunwaldzka, Głuszyca
SIERP: Ten sam. ;)
Park Rusinowa, Wałbrzych
moose (administrator): Dobre. :)

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

moose (administrator)
MR1990
Hellrid
MR1990
jawc - Administrator
panAeL
panAeL
panAeL
panAeL
Popski
t.ziemlicki@wp.pl
Popski
panAeL
panAeL
Popski
Popski
panAeL
Popski
rok - Administrator
Petroniusz (admin)
panAeL

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Piękny Wrocław 2018 - edycja XXIX
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2019-06-11 15:04:41, Aktualizacja: 2019-06-12 14:47:40, Odsłon: 824

Wyniki konkursu Piękny Wrocław (edycja 29.) na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2018

W dniu 11 czerwca 2019 r. w Muzeum Architektury odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2018 - Piękny Wrocław (edycja 29.)


GRAND PRIX


 

Budynek Centrum Operacyjnego i Baza Transportowo-Logistyczna MPWiK, ul. Na Grobli
Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz , Marta Smarzych, Bartłomiej Pawłowski, Katarzyna Radecka, Robert Mgłosiek, Łukasz Kołacz, Bartłomiej Mackiewicz, Miłosz Wróbel, Marcin Bomberski, Kacper Piątkowski, Jakub Snopek, Wrocław. Współpraca autorska: Major Architekci – Marcin Major, Paweł Major, Alicja Adamowicz, Anna Owsiany, Magdalena Szkoda, Kamila Stachniuk, Adam Stafiniak, Anna Haudek, Daria Komorowska-Król, Wrocław
Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Wrocław
Wykonawca: wielu wykonawców, NOVBUD sp. z o.o., Wrocław


BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ


I NAGRODA

 

Budynek Centrum Operacyjnego i Baza Transportowo-Logistyczna MPWiK, ul. Na Grobli
Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz , Marta Smarzych, Bartłomiej Pawłowski, Katarzyna Radecka, Robert Mgłosiek, Łukasz Kołacz, Bartłomiej Mackiewicz, Miłosz Wróbel, Marcin Bomberski, Kacper Piątkowski, Jakub Snopek, Wrocław. Współpraca autorska: Major Architekci – Marcin Major, Paweł Major, Alicja Adamowicz, Anna Owsiany, Magdalena Szkoda, Kamila Stachniuk, Adam Stafiniak, Anna Haudek, Daria Komorowska-Król, Wrocław
Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Wrocław
Wykonawca: wielu wykonawców, NOVBUD sp. z o.o., Wrocław

 

II NAGRODA

 

 

Biurowiec Retro Office House, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 69
Autor: Kuryłowicz & Associates - Ewa Kuryłowicz, Piotr Żabicki, Piotr Kuczyński, Krzysztof Pydo, Piotr Marciniak, Tomasz Kopeć, Tomasz Duszczyk, Łukasz Węcławski, Marcin Klukowski, Patrycja Majewska, Wrocław
Inwestor: LC Corp
Wykonawca: Budimex S.A.

 

III NAGRODA

 
Biurowiec CU Office, ul. Jaworska 13
Autor: Medusa Group sp. z o.o. sp. k. - Przemo Łukasik, Łukasz Zagała, Bytom. Współpraca autorska: Dawid Beil, Sabina Sieczkowska, Marta Boryczka, Agnieszka Kuczyńska, Agnieszka Majcher-Lisowicz, Piotr Dećko, Mateusz Rymar, Michał Sokołowski, Krzysztof Weber
Inwestor: Grupa BUMA, Kraków / REINO Partners sp. z o.o., Warszawa
Wykonawca: Buma Contractor 1 sp. z o.o., Kraków
 
 
WYRÓŻNIENIE
 
 
 
Budynek hotelowo-usługowy XS apartments, ul. Na Grobli 36
Autor: Przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach sp. z o.o. – Agnieszka Trebenda-Toczydłowska, Krzysztof Toczydłowski, Wrocław
Inwestor: Przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach sp.z o.o., Wrocław
Wykonawca: Przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach sp.z o.o., Wrocław
 

BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY


 

I NAGRODA
 
 
 
Apartamentowiec Marina III, ul. Pomorska 1-1a
Autor: Major Architekci - Marcin Major, Wrocław
Inwestor: Topacz Investments sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach sp. z o.o., Wrocław
 
 
II NAGRODA
 
 
 
Osiedle Inspiracja, ul. Heinricha Lauterbacha 2-14, ul. Krystyny i Mariana Barskich 8-14
Autor: BASIS Biuro Architektoniczne Sirojć i Szkółka, Dariusz Sirojć, Krzysztof Szkółka, Roman Rutkowski, Stanisław Lose, Zbigniew Maćków, Wrocław
Inwestor: Blockpol Developer sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Blockpol sp. z o.o., Wrocław
 
 
III NAGRODA
 
 
 
Osiedle "Kuźniki", ul. Hermanowska
Autor: Arch_It Piotr Zybura - Piotr Zybura, Andrzej Doktor, Marta Bazan, Sylwian Moska, Karol Mądrecki, Wrocław. Współpraca – Joanna Karnicka, Paweł Szyport, Wrocław
Inwestor: Triada-Dom Wachowiak Śliwiak sp. j., Trzebnica
Wykonawca: Triada-Dom Wachowiak Śliwiak sp. j., Trzebnica
 
 
WYRÓŻNIENIE
 
 
 
Budynek mieszkalny wielorodzinny Kooperatywa II , ul. Heinricha Lauterbacha 3-3a
Autor: WOLANIN.PL Architektura - Marcin Wolanin, Wrocław
Inwestor: Grupa inwestorów prywatnych - Kooperatywa, Wrocław
Wykonawca: Bartosz Michalewicz, Wrocław
 

BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY


 

I NAGRODA

 
 
Budynek mieszkalny jednorodzinny „Dom z zacięciem”, ul. Brata Alberta
Autor: Pracownia Architektury Głowacki - Tomasz Głowacki, Wrocław
Inwestor: prywatny, Wrocław
Wykonawca: Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Tomaszewski, Cieszków

 

II NAGRODA

 
Budynek mieszkalny jednorodzinny „Dom na Karłowicach”, ul. Władysława Orkana
Autor: Kameleonlab - Jakub Woźniczka, Rafał Specylak, Wrocław
Inwestor: prywatny, Wrocław
Wykonawca: Ach-Domy, Szczodre
 

III NAGRODA

 

Osiedle budynków jednorodzinnych dwulokalowych z zielonymi dachami Blueberry Park, ul. Szynowa 4-34
Autor: OZONE Architekci – Emilia Skarżyńska, Dawid Wirth, Agata Bobrowska, Bartosz Skowera, Wrocław
Inwestor: G2 sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: OPM sp. z o.o., Wrocław
 
 

WYRÓŻNIENIE

 

Budynek mieszkalny jednorodzinny „Energooszczędna kostka”, ul. Władysława Orkana 
Autor: Kameleonlab - Jakub Woźniczka, Rafał Specylak, Wrocław
Inwestor: prywatny, Wrocław
Wykonawca: wielu wykonawców
 
 
 
Budynek mieszkalny jednorodzinny „Dom Krawczyka", ul. Jaspisowa 
Autor: Grid Architekci sp. z o.o. - Artur Toboła, Agnieszka Zając, Paulina Gogacz, Wrocław 
Inwestor: prywatny, Wrocław 
Wykonawca: system gospodarczy 
 

OBIEKT INŻYNIERSKI, PRZESTRZEŃ PUBLICZNA


 

Kapituła postanowiła nie przyznawać nagród w kategorii obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna.

 


BUDYNEK PRODUKCYJNY, PRZEMYSŁOWY


 

I NAGRODA

 
Budynek magazynowo-biurowy Eltron, ul. Brodzka 10b
Autor: A2+1 PARADYSZ & MIKOŁAJCZYK - Paweł Paradysz, Konrad Mikołajczyk, Dorota Damm-Paradysz, Wrocław
Inwestor: ELTRON sp. z o.o. sp. k., Wrocław
Wykonawca: Atlas Ward Polska sp. z o.o., Wrocław
 

MODERNIZACJA OBIEKTU HISTORYCZNEGO


Nagrodę specjalną w kategorii modernizacja obiektu historycznego, po ocenie obiektów wyróżnionych w XXVIII i XXIX edycji konkursu, otrzymuje:

 

 
Budynek Centrum Symulacji Medycznej  ul. Tytusa Chałubińskiego 7a
Autor: Heinle, Wischer und Partner Architekci sp. z o.o. - Edzard Schultz, Anna Stryszewska-Słońska, Wrocław. Współpraca autorska: Aleksandra Demidowicz, Karolina Konopnicka, Agata Markgraf, Małgorzata Oleśkowska, Tomasz Zawisza
Inwestor: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Wrocław
Wykonawca:PB Inter-System SA, Wrocław
 
 

WYRÓŻNIENIE

 

Kamienica Oppenheimów - przebudowa zabytkowej kamienicy ze zmianą funkcji na kulturalno-usługową, pl. Solny 4
Autor: Major Architekci - Marcin Major, Wrocław
Inwestor: Victor Oppenheim Haus Gemeinnützige SE / Spółka Europejska Pożytku Publicznego,  Wrocław
Wykonawca: Budimex SA, Warszawa

 
 
 
 
Pawilon InfoWuWA, ul. Tramwajowa 2
Autor: Arch_It Piotr Zybura - Piotr Zybura, Maja Cichocka, Agnieszka Gałwiaczek, Wrocław. Współpraca: Tomasz Cempa Architekt - Tomasz Cempa, Wrocław, Wrocławska Rewitalizacja sp. z o.o. – Grażyna Adamczyk-Arns, Wrocław
Inwestor: Wrocławska Rewitalizacja sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Piotr Olczak „OLTOS”, Oleśnica; PPHU Paweł Trościaniec, Oława; PP Trisem sp. z o.o., Mosina; Arkada Budownictwo i Zabytki sp. z o.o., Święta Katarzyna; Dobra Firma Marta Klint, F.H.U. KONO Magdalena Konopka, Ann-Dach Anna Zadrożna, Wrocław
 
 
 
 
 
Budynek administracyjno-biurowy Hydropolis, pawilon kasowy, zagospodarowanie terenu, ul. Na Grobli 17
Autor: Pracownia Projektowa Myczkowski - Tomasz Myczkowski, Róża Myczkowska, Oles Mosiyevskyy, Ryszard Zarycki, Marek Koźbiał, Wrocław
Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Wrocław
Wykonawca: Stanisław Sadowski, Wrocław

/ / / / 4 /