Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Stacja paliw BP, ul. Popiełuszki Jerzego, ks., Kąty Wrocławskie
Zdzisław K.:
Panoramy Janowic Wielkich, Janowice Wielkie
fanpage_janowice_wielkie: Masz rację pewności 100% nie mam, ale 99% już tak. Kupiłbym ją gdyby taka aukcja była. Wiem o dwóch egzemplarzach. Jeden w Polsce, drugi w Niemczech... Może ktoś ma jeszcze ale do tej pory nigdzie nie wypłynęła albo mi umknęła i to jest ten 1%
Jezioro Bystrzyckie (Lubachowskie), Zagórze Śląskie
moose (administrator): Celowo na tym zdjęciu zaznaczyłem Lipiec i Przygrodną żeby pokazać, że jeśli w ich pobliżu miał istnieć zamek Laurichenburg - to byłby widoczny z wieży Zamku Grodno. Przy okazji - dział widoków z zamku wymaga odwiedzin hydralowców - ostatnie zdjęcia sprzed 3 lat.
Stacja kolejowa Wałbrzych Fabryczny, Wałbrzych
moose (administrator): Aureolka wokół budynku, za mocno suwaczki przy edycji.
Mielno
moose (administrator): Dzięki Tadeusz, usuwam komentarz.
Strzelnica garnizonowa 300 m (dawna), Kłodzko
moose (administrator): Zmieniłem nazwę wg Twojej sugestii.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

maras - Administrator
żmija - Administrator
Szyszka
Szyszka
Szyszka
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
żmija - Administrator
maras - Administrator
moose (administrator)
FM
t.ziemlicki@wp.pl
t.ziemlicki@wp.pl
FM
Danuta B.
Danuta B.
t.ziemlicki@wp.pl
rok - Administrator
Danuta B.
Danuta B.

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie
Autor: maras - Administrator°, Data dodania: 2019-03-29 01:32:53, Aktualizacja: 2019-03-29 01:32:53, Odsłon: 136

W porównaniu do innych, dużych ośrodków europejskich, zoo w Warszawie powstało stosunkowo późno.

Ogród Zoologiczny w Warszawie.

W porównaniu do innych, dużych ośrodków europejskich, zoo w Warszawie powstało stosunkowo późno. Dziś jednak Ogród Zoologiczny w Warszawie należy do grona najlepszych tego typu placówek w kraju i wchodzi w skład Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Zoo w Warszawie.

Jeden z pierwszych znanych zwierzyńców na terenie dzisiejszej Warszawy powstał z inicjatywy króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – Morysinie. W 1926 r. z pomysłem założenia zwierzyńca w centrum stolicy wyszedł Mieczysław Pągowski. W ślad za nim poszło kilku warszawskich nauczycieli zoologii, którzy również utworzyli tu maleńki ogród zoologiczny. Obie te placówki upadły wskutek braku odpowiednich środków finansowych, jednak obie te prywatne inicjatywy legły u podstaw decyzji magistratu dotyczącej utworzenia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Ogród Zoologiczny w WarszawieOgród Zoologiczny w Warszawie

Placówka powstała w 1928 r., na jej miejsce przeznaczono tereny dzisiejszej Pragi Północ, a pierwsze okazy zoo pochodziły przede wszystkim ze zwierzyńca Pągowskiego. Wybuch II wojny światowej zapisał się tragicznie w historii ogrodu. Działania wojenne zmusiły ówczesnego dyrektora Jana Żabińskiego do podjęcia decyzji o odstrzeleniu zwierząt drapieżnych. Najcenniejsze okazy, które udało się uratować przed bombardowaniem zostały natomiast wywiezione do Niemiec. Były to m.in. żubry, tarpany, wielbłądy, lamy, rysie, zebry, hipopotamy oraz kochana przez Warszawiaków słonica Tuzinka.

Zoo w WarszawieZoo w Warszawie

Po wojnie nastąpiła szybka odbudowa zoo, a pierwsze okazy pochodziły głównie ze zbiorów prywatnych. W 1978 r. w ogrodzie przebywało już 2 tys. zwierząt. Prawdziwy rozwój zoo nastąpił jednak dopiero po upadku w Polsce komunizmu. W 1997 r. otwarte zostało heptarium, w 1998 r. ptaszarnia, w 2003 r. słoniarnia oraz specjalny pawilon dla nosorożców, w 2006 r. budynek przeznaczony dla bezkręgowców, w 2006 r. wybieg dla jaguarów, w 2008 r. pawilon dla małp człekokształtnych, a w 2010 r. pawilon dla hipopotamów i rekinów.

Zoo w WarszawieZoo w Warszawie

Atrakcje Warszawy – Zoo w Warszawie.

W 2011 r. w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym przebywało na stałe 3566 zwierząt, które reprezentowały 553 gatunki. Obecnie największą popularnością wśród osób odwiedzających zoo cieszą się: słoniarnia (jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie), insektarium, hipoptarium (gdzie można obserwować zachowanie hipopotamów pod wodą) oraz żyrafiarnia.

Ogród Zoologiczny w WarszawieOgród Zoologiczny w Warszawie

 

Za http://otowarszawa.pl/atrakcje/ogrod-zoologiczny


/ / / / 1-3 /