Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 7873634

Przystanek osobowy i posterunek odgałęźny Santok

Bahnhof Zantoch, stacja PKP Santok



Budowa
1857
 
Dawna stacja kolejowa z budynkami stacyjnymi wg starych norm IV klasy, 14.07.2004 zamieniona na przystanek osobowy w połączeniu z posterunkiem odstępowym i ładownią. Od 2017 r. oficjalnie przystanek osobowy i posterunek odgałęźny. Odgałęźny. bo układ torowy umożliwia przejechanie z toru głównego nr 1 na tor główny nr 2 i odwrotnie, co wymaga urządzeń zabezpieczenia ruchu ruchu kolejowego. Pozostałe po stacji dwa tory dodatkowe są formalnie czynne, choć nie używane, podobnie jak tory do rampy i ładowni, ...
Dawna stacja kolejowa z budynkami stacyjnymi wg starych norm IV klasy, 14.07.2004 zamieniona na przystanek osobowy w połączeniu z posterunkiem odstępowym i ładownią. Od 2017 r. oficjalnie przystanek osobowy i posterunek odgałęźny. Odgałęźny. bo układ torowy umożliwia przejechanie z toru głównego nr 1 na tor główny nr 2 i odwrotnie, co wymaga urządzeń zabezpieczenia ruchu ruchu kolejowego. Pozostałe po stacji dwa tory dodatkowe są formalnie czynne, choć nie używane, podobnie jak tory do rampy i ładowni, przez co raczej niezdatne do eksploatacji. Łączna jest pięć torów.
Nieczynną nastawnię wykonawczą zburzono pod koniec 2018 r., pozostawiając czynną, zgrabnie wybudowaną z cegły klinkierowej nastawnię dysponującą, pełniącą obecnie wspomnianą funkcję posterunku odgałęźnego.
Przystanek posiada dwa perony, d. budynki dworcowe niedostępne dla podróżnych.
Wg stanu z 2019 r. z przystanku odjeżdża 18 pociągów.
Przystanek znajduje się na 283,884 km linii nr 203. Tczew - Kietz.
Pokaż więcej Pokaż mniej