Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 7805119

Pałac w Siemczynie

Schloß HeinrichsdorfBudowa
1722-1726
 
Barokowy pałac z I poł XVIII w. Autor projektu nie jest znany. Budynek nawiązuje do francuskiego wzoru założenia pałacowo-ogrodowego \"entre court et jardin\" (pomiędzy dziedzińcem a ogrodem), z charakterystyczną dla niego kompozycją osiową. Pałac wybudowano na planie litery \'U\', tworząc prostokątny korpus główny i dwa krótkie ryzality od strony ogrodu, obecnie dodatkowo połączone przeszkloną werandą. Dwukondygnacyjny budynek przykryto dachem mansardowym, wejście znajduje się na osi fasady i jest ...
Barokowy pałac z I poł XVIII w. Autor projektu nie jest znany. Budynek nawiązuje do francuskiego wzoru założenia pałacowo-ogrodowego \"entre court et jardin\" (pomiędzy dziedzińcem a ogrodem), z charakterystyczną dla niego kompozycją osiową. Pałac wybudowano na planie litery \'U\', tworząc prostokątny korpus główny i dwa krótkie ryzality od strony ogrodu, obecnie dodatkowo połączone przeszkloną werandą. Dwukondygnacyjny budynek przykryto dachem mansardowym, wejście znajduje się na osi fasady i jest zaakcentowane portykiem zwieńczonym tympanonem. Do drzwi wejściowych prowadzą wysokie schody i podjazd ocienione zadaszeniem. Boczne elewacje ozdabiają gzymsy i boniowane lizeny, okna posiadają opaski z dekoracyjnymi klińcami.

Wnętrza posiadają układ dwutraktowy z hallem i klatką schodową na osi budynku. Obok znajdują się apartamenty i salon ogrodowy. W hallu istnieje trójbiegowa klatka schodowa zdobiona arkadami opartymi na filarach w porządku toskańskim. W salonach zachowała się niewielka ilość oryginalnych polichromii i sztukaterii. Przetrwały także trzy ozdobne, barokowe kominki, zdobione płaskorzeźbami psa, muszli, kwiatów i płytkami z Delft.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 1929
    komentarze: 0
    Pałac i jezioro w Siemczynie