Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Park Zdrojowy, Wysowa-Zdrój
maras - Administrator: Potok Szuwniak czy Szumniak?
Szyb Klara I,II (dawne), Wałbrzych
Tony: Zamieniłem na nieco lepszy skan.
Wyciąg krzesełkowy  Zbyszek  na Kopę (dawny), Karpacz
górski: Wskazany kadr jest z osiem słupów niżej, circa ponad kilometr na północ. Tutaj jest widok z tarasu górnej stacji, 24. słup stał już na peronie.
2019 - 2023 Przebudowa i renowacja Mamuta, Wrocław
Virzzz - Administrator: Tak, po lewej widoczna

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Tony
Darkow
maras - Administrator
Darkow
maras - Administrator
morganghost
t.ziemlicki@wp.pl
Darkow
Darkow
moose (administrator)
TW40
TW40
morganghost
maras - Administrator
TW40
rok - Administrator
vooiteg
maras - Administrator
Popski
vooiteg
J. Budziński z Kłodzka

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Czas na Kresy!
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2019-02-10 23:02:17, Aktualizacja: 2019-03-26 01:25:33, Odsłon: 2122

Wystartował nowy portal poświęcony Kresom Wschodnim - kresy.org.pl. Portal będzie działał w ramach grupy internetowej Poloniae Amici.

W czasie zeszłorocznego rozszerzenia portalu wiele użytkowników zwracało się z pytaniami czy nowa formuła strony obejmie również Kresy Wschodnie. Z początku ta kwestia nie była w ogóle rozważana, lecz z upływem czasu rosło grono osób entuzjastycznie podchodzących do pomysłu. Niewątpliwy sukces wersji ogólnopolskiej przyczynił się do podjęcia decyzji o zaangażowaniu w temat Kresów. Tym razem postawiliśmy sobie jednak twarde założenia - nie rozszerzamy kolejny raz tematyki portalu, lecz tworzymy serwis partnerski działający w ramach jeden grupy internetowej.

Tak oto przedstawiamy Państwu serwis internetowy kresy.org.pl poświęcony tematyce Kresów Wschodnich. Trzon bazy stanowią powiaty z ośmiu województw II Rzeczypospolitej, które znajdują się aktualnie po za granicami Polski. Funkcjonalność portalu pozostaje niezmienna - każdy użytkownik może dodawać komentarze, zdjęcia, obiekty oraz artykuły. Na portalu można publikować materiały archiwalne oraz zdjęcia współczesne.

Portal poświęcony Kresom funkcjonuje na dotychczasowym silniku, dzięki czemu wspólna jest baza użytkowników. Nie ma zatem konieczności ponownej rejestracji. Logując się na jednym z serwisów (polska-org.pl lub kresy.org.pl) można dowolnie przechodzić pomiędzy stronami. Co więcej, można korzystać z dwóch portali jednocześnie (w osobnych kartach przeglądarki). Mechanizm jest tak skonstruowany, że żadna treść dotycząca Polski lub Kresów nie jest wyświetlana na drugim serwisie.

Wszystkich miłośników Kresów Wschodnich zachęcamy do współpracy. Każdy użytkownik zarejestrowany od co najmniej pół roku, w przypadku wyrażenia chęci budowania struktur, może otrzymać uprawnienia na wybrane przez siebie regiony. W tym celu proszę o kontakt na redakcja@polska-org.pl .

Za portal pod kątem merytorycznym odpowiadają dedykowani administratorzy - Adrian S. oraz Wito (opieka pod kątem technicznym - dotychczasowi admini).

 

Dwa sposoby na korzystanie z portalu:

- wpisujemy w przeglądarce adres strony, tj. kresy.org.pl

- korzystamy z "przełącznika" w nagłówku górnym

 


/
Iras (Legzol) | 2019-02-11 20:16:42 | edytowany: 2019-02-11 20:16:57
Powodzenia! W miarę posiadanego czasu, pomogę.
zonia | 2019-02-11 22:01:59
Mam sporo zdjęć z 1970roku ze Lwowa.
Krzysztof Bach | 2019-02-17 22:02:04
Nareszcie - gratuluję.
Tomen | 2019-02-24 17:36:48
Czy przechodząc z jednego portalu, na którym jest się już zalogowanym, na drugi trzeba się logować? Z powyższej informacji wnioskuję, że nie, ale kiedy dokonuję ww. przejścia okazuje się, że logowanie jest wymagane.
Mmaciek - Administrator | 2019-02-25 12:46:01
Musiało dojść do jakiegoś błędu. Czy problem powtarza się na innej przeglądarce/komputerze?
Tomen | 2019-02-26 21:48:44
Chyba jest już wszystko w porządku. Teraz po przejściu jestem zalogowany na drugim portalu. Widać to był jakiś chwilowy problem.