Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 7693643

Parowozownia MD Bielsko-Biała (dawna)Budowa
1900
Status
Istnieje częściowo
 
Dawna parowozownia w Bielsku-Białej wraz z zabytkową halą wachlarzową znajduje się na terenie stacji Bielsko-Biała Główna, pomiędzy liniami do Cieszyna i Kalwarii.
Obiekt ten powstał w 1900 roku i zakończył swoją służbę 30 maja 1964 roku, a większość lokomotyw przeniesiono do lokomotywowni w Zebrzydowicach. Od tej pory mieściły się tu warsztaty naprawcze dźwigów kolejowych (Sekcja Warsztatów Specjalistycznych Zakładu Taboru Czechowice-Dziedzice). Wykonywano tam naprawy okresowe i przeglądy żurawi ...
Dawna parowozownia w Bielsku-Białej wraz z zabytkową halą wachlarzową znajduje się na terenie stacji Bielsko-Biała Główna, pomiędzy liniami do Cieszyna i Kalwarii.
Obiekt ten powstał w 1900 roku i zakończył swoją służbę 30 maja 1964 roku, a większość lokomotyw przeniesiono do lokomotywowni w Zebrzydowicach. Od tej pory mieściły się tu warsztaty naprawcze dźwigów kolejowych (Sekcja Warsztatów Specjalistycznych Zakładu Taboru Czechowice-Dziedzice). Wykonywano tam naprawy okresowe i przeglądy żurawi kolejowych EDK. W hali prostokątnej znajdowały się dwa stanowiska naprawcze oraz stanowisko spawalnicze, z kolei w hali wachlarzowej umieszczono warsztat hydrauliki siłowej, który był wyposażony w stanowisko naprawy elementów chwytaków elektrohydraulicznych.
Na terenie dawnej parowozowni znajduje się piec z przełomu XIX i XX wieku służący do ogrzewania pomieszczeń i żuraw do nawadniania parowozów.
Obecnie obiekt jest niewykorzystany.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 2019-07-04
    komentarze: 0
    Tyle udało mi się sfotografować z dawnej parowozowni. Nie ma dostępu ...