Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Rębiechowo
maras - Administrator: Kolega jest już od jakiegoś czasu, tak więc wie jakie panują zasady :)
Zdjęcia niezidentyfikowane (województwo opolskie)
stap: Tak, ale np we Wrocławiu też był PGR, i też takie postawili
ul. 11 Listopada, Wałbrzych
Marek Ścisły: Ten opuszczony budynek to stara gospoda.
Stacja uzdatniania wody Bronka Czecha, Karpacz
KrzysztofKudowa: Cenne zdjęcie. Aż dziw, że tzw. "kolekcjonerzy metalu" oszczędzili pokrywę.
Szkoła Podstawowa nr 83 im. Jana Kasprowicza, al. Boya-Żeleńskiego Tadeusza, Wrocław
KrzysztofKudowa: Widać po prawej stronie dobudowany budynek, chyba większy niż oryginalny z linku.
Dzielnica Kuźnice Świdnickie
maras - Administrator:

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
maras - Administrator
vooiteg
vooiteg
vooiteg
Zbigniew Waluś
KrzysztofKudowa
KrzysztofKudowa
vooiteg
Michał
Michał
chrzan233
Wolwro
vooiteg
pavelo
pavelo
rok - Administrator
pavelo
pavelo

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
W Polskę idziemy... już oficjalnie!
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2018-08-01 19:48:11, Aktualizacja: 2018-08-02 09:07:33, Odsłon: 3523

1 sierpnia br. nastąpiło oficjalne przekształcenie portalu w serwis ogólnopolski - "Poloniae Amici polska-org.pl"

W listopadzie zeszłego roku narodził się pomysł, który zakładał dość rewolucyjne zmiany na portalu. Z początku były to dość luźne myśli wokół których zaczęliśmy szkicować projekt przekształcenia serwisu regionalnego w ogólnopolski. Wpierw w małym gronie, a później w coraz większym, prowadziliśmy dyskusje wokół pomysłu, który z każdym dniem wydawał się być słusznym kierunkiem rozwoju portalu. Nie ma co ukrywać, wiele rozmów toczyło się w dość żywiołowej atmosferze. Najważniejsze było jednak to, że pomimo różnic zdań, każdemu zależało na dobru strony. Udowodniliśmy tym samym, że największą siłą naszej społeczności jest idea dla której działamy.

8 kwietnia br. członkowie Stowarzyszenia Wratislaviae Amici wyrazili zgodę na rozszerzenie portalu. Tym samym dostaliśmy zielone światło do działania. Szybko okazało się, że ogólnopolska wersja strony cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników. Choć może za wcześnie jeszcze na poważne podsumowania, to jednak ostatnie cztery miesiące udowodniły, że był to strzał w dziesiątkę. Pomijając już statystyki, które znacząco wzrosły, cieszy ogromny zapał użytkowników, którzy ochoczo zaczęli tworzyć struktury w nowych regionach. Na portalu zaczęło pojawiać się coraz więcej ciekawych komentarzy, interesujących opisów, i co najważniejsze, świetnych zdjęć. To niezaprzeczalny dowód, że zmiany które nadeszły idą w dobrym kierunku.

Szerzej o genezie rozszerzenia tematycznego portalu można przeczytać tutaj >>> Dzien dobry Polsko!

Po kilkumiesięcznych pracach technicznych możemy już oficjalnie ogłosić przekształcenie portalu w serwis ogólnopolski "Poloniae Amici  polska-org.pl". Działamy już pod nowym adresem, ale dotychczasowy wciąż jest aktywny i będzie zawsze prowadził do strony bliskiej naszym sercom. W ostatnim czasie udało nam się również wprowadzić kilka nowych opcji, które ułatwiają przeglądanie strony oraz ustawienie jej według indywidualnych preferencji. Najważniejszą funkcją jest tzw. trójstopniowe filtrowanie pozwalające przeglądać stronę z poziomu ogólnopolskiego, wojewódzkiego i powiatowego. Osoby, które nie są zainteresowane zdjęciami z Polski, dzięki dwóm kliknięciom mogą ustawić sobie np: Dolny Śląsk. Dzięki temu strona będzie wyświetlała tylko i wyłącznie zdjęcia, komentarze i lokacje z wybranego obszaru

Im większa staje się nasza strona, tym lista koniecznych zmian staje się dłuższa. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań stojących po stronie technicznej, dlatego też systematycznie i w miarę możliwości wprowadzamy nowe rozwiązania. Prosimy zatem o cierpliwość i trzymanie kciuków za powodzenie projektu.

Identyfikacja wizualna i podpisy

W związku z uruchomieniem nowej domeny każdemu użytkownikowi został ustawiony z automatu nowy podpis na pasku pod zdjęciami (w/g wzoru "nick"+"adres www"). Prosimy zatem o zwrócenie uwagi, by wszystkie nowo dodawane zdjęcia i pocztówki miały na pasku aktualny adres portalu (tj. polska-org.pl). Jednocześnie prosimy o stosowanie logo tylko dla materiałów z Dolnego Śląska. Nowe logo, które używane będzie dla zdjęć z całej Polski (za wyjątkiem DŚ) zostanie opracowane w następnych miesiącach. Jeśli ktoś z Państwa posiada zdolności graficzne i chciałby pomóc, będziemy wdzięczni za kontakt.

Uprawnienia na nowe regiony

Zgodnie z komunikatem z marca br., każdy zarejestrowany od co najmniej pół roku użytkownik w przypadku wyrażenia chęci budowania struktur w nowych regionach, może otrzymać uprawnienia na wybrane przez siebie powiaty. W tym celu proszę o kontakt na mmaciek@dolny-slask.org.pl .

 

Nie pozostaje zatem nic innego, jak serdecznie zachęcić do dodawania nowych zdjęć. Miejsca na aktywność starczy dla każdego :)

 


/
Kosa25 | 2018-08-03 00:39:54
,,W najbliższych miesiąca wybór powiatu będzie możliwy również na stronie głównej i w menu (powstanie nowy przycisk Wybierz powiat)'' - dla mnie właśnie to wydaje się obecnie najbardziej potrzebną rzeczą na portalu.
Mmaciek - Administrator | 2018-08-03 12:00:48 | edytowany: 2018-08-03 12:08:52
Myślę, że przełom sierpnia/września to realna data wprowadzenia tej opcji na stronę główną. Warto jednak pamiętać, że opcja filtrowania na powiaty jest dostępna cały czas z poziomu strony powiatu i strony miasta (przycisk "Przełącz stronę na ten powiat").
YouPiter | 2018-08-03 07:56:51
Logo na stronie głównej - WA, pozostanie bez zmian ?
jawc - Administrator | 2018-08-03 10:31:22
WA jest nadal właścicielem portalu, więc dlaczego miało by się zmienić?
YouPiter | 2018-08-03 12:03:29
Pytam z ciekawości, zmiany, zmiany, nie wiem kto kogo trzyma za rękę :)
Mmaciek - Administrator | 2018-08-03 12:05:35
Za ręce trzymamy się tylko podczas powitań i pożegnań ;-)
tadpole | 2018-08-03 15:00:04
Nazwa wlasciciela nie odpowiada juz tresci portalu.
Mmaciek - Administrator | 2018-08-04 10:36:04
A gdzie jest napisane, że ma odpowiadać? Z resztą Wrocław nie znika ze strony.
Mmaciek - Administrator | 2018-08-03 12:04:43
Co więcej, logo WA jest widoczne w formularzu kontaktowym . W przeciągu kilku miesięcy powstanie nowe logo dla fotografii z Polski i wtedy będziemy się zastanawiać nad zmianą nagłówka na bardziej uniwersalny. Dla zdjęć/pocztówek z Dolnego Śląska logo pozostaje bez zmian.
zig2122 | 2018-08-08 11:19:18 | edytowany: 2018-08-11 10:35:26
Chciałbym trzymać się tylko Dolnego Śląska, czyy jest inna opcja niż klikanie na herbach na wejściu? Może za "polska-org.pl" powinien być region? I wtedy włożył bym to w zakładkę. Wasze grandiozo, całopolskie tematy, są mi kalafiorem.
Mmaciek - Administrator | 2018-08-08 11:38:41
Ustawienie wersji regionalnej (wojewódzkiej) odbywa się na dwa sposoby: kliknięcie herbu w opcji WYBIERZ REGION w nagłówku strony lub przez wejście do Menu > wybierz region. Aktualnie są to jedyne sposoby na ustawienie preferowanego województwa. W najbliższym czasie planowana jest nowa opcja, tzw. "Moje regiony" w której użytkownik będzie mógł sobie zapisać w ustawieniach preferowany region (województwo, powiat, miasto etc.). Dzięki tej opcji, po każdym zalogowaniu strona automatycznie będzie wyświetlać treści z wybranego obszaru.
vooiteg | 2018-08-11 00:10:08
Dlaczego zmieniło się wyświetlanie mapki pod obiektami z map google na Open Street Map ? Owszem, jest czytelniejsze, ale doskwiera brak "ludzika", którym można wjechać bezpośrednio pod dany obiekt...
jawc - Administrator | 2018-08-11 02:20:27
Rezygnacja z map Google została wymuszona polityką (a mówiąc wprost - pazernością) tej firmy, która drastycznie obniżyła limit bezpłatnych wyświetleń mapy.
zig2122 | 2018-08-11 10:38:34
Dzięki za info Mmaciek, to będzie to, o co mi chodziło! Zmiana na Open Street Map jest OK. Google ma coraz twardsze kopyta. Na "ludzika" zawsze można wejść na ich mapę
dar_wro | 2018-09-06 23:17:53
Dawno mnie nie było na WA. Wchodzę, czytam o otwarciu na Polskę i gdzieś tak serce zakuło. Statystki i kliknięcia wygrały z Hydralem ;-)
Mmaciek - Administrator | 2018-09-06 23:20:59
Statystyki nie miały tu nic do rzeczy. Otwarcie na Polskę to przede wszystkim nasz pomysł na rozwój. Najważniejsze argumenty padły tutaj
Paul | 2018-09-11 22:52:05
Rozmemłało się to. Nie rozumiem intencji, ale jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Przykre.
maras - Administrator | 2018-09-11 23:34:45
No cóż, najłatwiej krytykować kiedy samemu nic się nie robi... Jakie to przykre.