Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Skłodowskiej-Curie Marii, Kamienna Góra
MarcinCe: Niesamowite i unikalne ujęcie. Ile to razy w podstawówce biegałem po bieżni w miejscu, gdzie panowie pozują.
Struga
Tony: Kilka lat temu zabłądziłem w miejsce, z którego zrobiono panoramę widoczną w górnym obrazku. Dzisiaj wzgórze jest zalesione i widać może 30% tej panoramy.
Zdjęcia niezidentyfikowane, Przesieka
Arek Kubala: Stary Młyn. Karkonoska 3.
Wnętrza pałacu, Rudy
T.Rex: Miałem właśnie zapytać czy górne datowanie wynika z daty wysyłki ? Moje zdjęcia pochodzą z archiwum Landesbildstelle Oberschlesien i NAC datuje je mało precyzyjnie jako lata 1918-1944, więc na "wyczucie" staram się nieco zawęzić datowanie. Pozwoliłem sobie również dopisać na moich zdjęciach oryginalne niemieckie nazwy pomieszczeń z usuwanych zdjęć.
Źródło wody Marysieńka, Jelenia Góra
antypuszka: Przydało by się z deko wyprostować :-)
Krzyż pokutny - Wrocław (Stare Miasto), Wrocław
Tony: Co ciekawe, jest to jedyny krzyż w rejonie Wrocławia wykonany z piaskowca. Dlatego moim zdaniem jest to fragment krzyża, który został przeniesiony ze Strzegomia do Śląskiego Muzeum Rzemiosła Artystycznego i Starożytności: . Miał bardzo podobny ryt i złamanie na zbliżonej wysokości. Ponadto, zgadza się jeden wymiar - grubość krzyża (24 cm), identyczna ...

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Zbigniew Franczukowski (bynio)
dariuszfaranciszek
Alistair
dariuszfaranciszek
dariuszfaranciszek
TW40
rok - Administrator
rok - Administrator
Zbigniew Franczukowski (bynio)
Festung
wito-Administrator
TW40
StaSta
Zed – Administrator
StaSta
t.ziemlicki@wp.pl
StaSta
t.ziemlicki@wp.pl
StaSta
StaSta
Zed – Administrator

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Piękny Wrocław 2017 - edycja XXVIII
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2018-06-21 16:38:53, Aktualizacja: 2018-08-13 10:14:16, Odsłon: 1535

Wyniki konkursu Piękny Wrocław (edycja 28) na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2017

W dniu 21 czerwca 2018 r. w Muzeum Architektury odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ REALIZACJĘ ARCHITEKTONICZNĄ W ROKU 2017 -  PIĘKNY WROCŁAW (EDYCJA 28)


GRAND PRIX


Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5), ul. Jacka Kuronia 14
Autor: Maćków Pracownia Projektowa - Zbigniew Maćków, Juliusz Erdman, Jerzy Kopka, Kinga Bender, Maciej Kowaluk, Michał Mrzewa, Anna Patyk, Ewa Pobudejska, Łukasz Reszka, Piotr Sulisz, Agnieszka Trebenda- Toczydłowska, Piotr Wilk, Maciej Witaszek, Bartosz Zięba, Piotr Zybura, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Zarząd Inwestycji Miejskich Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca:  MIRBUD SA, Skierniewice


BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ


I NAGRODA

Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5), ul. Jacka Kuronia 14
Autor: Maćków Pracownia Projektowa - Zbigniew Maćków, Juliusz Erdman, Jerzy Kopka, Kinga Bender, Maciej Kowaluk, Michał Mrzewa, Anna Patyk, Ewa Pobudejska, Łukasz Reszka, Piotr Sulisz, Agnieszka Trebenda- Toczydłowska, Piotr Wilk, Maciej Witaszek, Bartosz Zięba, Piotr Zybura, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Zarząd Inwestycji Miejskich Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca:  MIRBUD SA, Skierniewice

 

II Nagroda

Budynek biurowo-usługowy GREEN 2 DAY, ul. Szczytnicka 11
Autor: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Zbigniew Maćków, Michał Zawadzki, Olga Kanecka, Katarzyna Mrzewa, Michał Nykiel, Karolina Obuszko, Justyna Turowska, Wrocław
Inwestor: Skanska Property Poland Sp. z o.o., Warszawa
Wykonawca: Skanska SA, Wrocław

 

III Nagroda

Budynek usługowy MEDICUS Sp. z o.o., pl. Strzelecki 24
Autor: JSK Architekci Sp. z o.o. - Piotr Bury, Oddział Wrocław
Inwestor: Medicus Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach Sp. z o.o., Wrocław

 

WYRÓŻNIENIE

 

Tarasy Grabiszyńskie

Budynek handlowo-usługowy TARASY GRABISZYŃSKIE, ul. Grabiszyńska 238 - 240
Autor: ARCHE Sp. z o.o. Biuro projektowe - Marek Skorupski, Rafał Zygiel z zespołem, Wrocław
Inwestor: Womak Omega Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Budimex SA, Warszawa

 

 

Kryta pływalnia z zespołem zewnętrznych basenów sportowo - rekreacyjnych, ul. Wejherowska 34
Autor: ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. - Maciej Szarapo, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Lider Konsorcjum: Pre-Fabrykat Sp. z o.o., Miłków Partnerzy Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów PREFABET – BIAŁE BŁOTA SA, Białe Błota AXYO.pl Sp. z o.o., Jelenia Góra

 

 

 

VRATISLAVIA MEDICA Szpital im. Św. Jana Pawła II, Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej, ul. Lekarska 1
Autor: Autorska Pracownia Architektury HUBKA – Andrzej Hubka, Danuta Hubka, Sławomir Szczotka, Maciej Łamasz, Anna Sobczak, Piotr Buck, Joanna Freund, Agnieszka Pyrek, Jan Jopowicz, Maciej Smoliński, Zuzanna Góra, Wrocław
Inwestor: MEDICO-INVESTMENT Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: AWBUD SA, Ogrodzieniec


BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY


I NAGRODA

Budynki mieszkalne wielorodzinne Nowe Żerniki ul. Krystyny i Mariana Barskich, Tadeusza Brzozy, Aleja Architektów
Autorzy projektu: Marcin Dziewoński, Magdalena Paryna, Joanna Styrylska, Marcin Major, Maciej Hawrylak, Wrocław. Współpraca autorska: Marta Górniak, Wrocław
Pracownia prowadząca: majorarchitekci, Wrocław
Inwestor: ATAL SA, Cieszyn
Wykonawca: ATAL SA, Cieszyn

 

II Nagroda

Budynki mieszkalne wielorodzinne Nowe Żerniki, ul. Heinricha Lauterbacha 18, Andrzeja Frydeckiego 8
Autorzy projektu: Stanisław Lose, Zbigniew Maćków, Szymon Brzezowski, Aleksandra Czupkiewicz, Michał Goncerzewicz, Joanna Janikowska, Paweł Karpa, Maciej Lose, Joanna Major, Marcin Molik, Laura Paluch, Maria Pietrzyk, Maria Roj, Michał Romański, Natalia Rowińska, Justyna Śmigasiewicz, Wrocław

Pracownie prowadzące: Forum Architekci Sp. z o.o., Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o., Wrocław
Inwestor: Vantage Development SA, Wrocław
Wykonawca: TOM-Instal Sp. z o.o., Wrocław

 

III Nagroda

Budynek mieszkalny wielorodzinny Nowe Żerniki, ul. Białodrzewna
Autorzy projektu
: Marcin Dziewoński, Maciej Hawrylak, Marcin Major, Magdalena Paryna, Joanna Styrylska, Wrocław współpraca autorska: Bartłomiej Pawłowski, Marta Smarzych, Bartosz Łukaszewicz, Wrocław
Pracownia prowadząca: Dziewoński Łukaszewicz ARCHITEKCI s.c., Wrocław
Inwestor: Budownictwo Osiedle Rodzinne Sp. z o.o. Sp. k., Wrocław
Wykonawca: Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o., Wrocław

 

WYRÓŻNIENIE

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych AVANTI HOUSE, ul. Giserska 2-8
Autor: chillHouse Sp. z o.o. - Agnieszka Włodarczyk, Marcin Radgowski, Filip Kozak, Łukasz Kubicki, Tomasz Gimbut, Wrocław
Inwestor: Temar AM SA Avanti Sp. k., Wrocław
Wykonawca: Temar AM SA Avanti Sp. k., Wrocław


BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY


I NAGRODA


Budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Motylkowa 58
Autor: GROUP ARCH Sp. z o.o. – Adrian Staszczyszyn, Agnieszka Staszczyszyn, Łukasz Kołacz, Małgorzata Frontczak-Kołacz, Wrocław
Inwestor: prywatny, Wrocław
Wykonawca: wielu wykonawców

 

II Nagroda

Zespół budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, ul. Agrestowa
Autor: Dziewoński Łukaszewicz ARCHITEKCI s.c. – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Bartłomiej Mackiewicz, Wrocław
Inwestor: TPR Agrestowa Sp. z o.o. Sp. k., Świdnica
Wykonawca: Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o., Wrocław

 

III Nagroda

Budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Akacjowa 17
Autor: Studio Projektowe Archipelag - Artur Wójciak, Wrocław
Inwestor: prywatny, Wrocław
Wykonawca: wielu wykonawców


OBIEKT INŻYNIERSKI, PRZESTRZEŃ PUBLICZNA


I NAGRODA

Wyspa Daliowa
Autor: ZIETA PROZESSDESIGN STUDIO - Oskar Zięta, Mateusz Zwierzycki, Magda Gąsiorowska, Grzegorz Łochnicki, Marcin Głowacki, Katarzyna Pelc, Paulina Burzyńska, Anna Ptasińska, Magdalena Szwajcowska , Wrocław isba_GRUPA PROJEKTOWA – Joanna Styrylska, Tomasz Boniecki, Karolina Kubis, Paulina Markiewicz, Marcin Musiał, Wrocław A+F PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI - Angelika Kuśmierczyk-Jędrzak, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia, Wydział Kultury
Wykonawca: Rotomat Sp. z o.o., Wrocław


BUDYNEK PRODUKCYJNY

Kapituła postanowiła nie przyznawać nagród w kategorii budynek produkcyjny


MODERNIZACJA OBIEKTU HISTORYCZNEGO


Wyróżnienie i jednocześnie nominację do nagrody specjalnej dla modernizacji obiektu historycznego, która zostanie przyznawana w 2019 roku (nagroda przyznawana co 2 lata), otrzymały dwa obiekty:

 

Przedszkole nr 23, ul. Zwycięska 8a
Autor: Grupa 33_03 – Anita Luniak, Teresa Mromlińska, Wrocław współpraca: Vega Cad, Wrocław; Monika i Sebastian Stanisławscy, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Zarząd Inwestycji Miejskich Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: AKBIK Sp. z o.o., Wrocław

Bierutowska Park – Wrocławskie Parki Biznesu, ul. Bierutowska 57-59
Autor: ASSA Anna Sokół Studio Architektury - Anna Sokół, Anna Ośmińska, Elżbieta Buchwald, Wrocław
Inwestor: BFF INVESTMENTS Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: BFF INVESTMENTS Sp. z o.o., Wrocław


Ze względu na bardzo wysoki poziom realizacji innych obiektów, które znacząco przyczyniły się do podniesienia jakości przestrzeni miejskiej Wrocławia, Kapituła pragnie wyrazić uznanie dla ich projektantów, inwestorów, wykonawców i zaprezentować je na wystawie, obok obiektów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie.
 

Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Łukasza Górnickiego 20
Autor: R2 Biuro Projektów Lesław Rubik, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Zarząd Inwestycji Miejskich Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: P.W. HARAS Arkadiusz Harasimowicz, Wrocław Haras Sp. z o.o., Wrocław

 

Zespół Szkolno- Przedszkolny, ul. Kłodzka 40
Autor: DGM Architekci, Kraków
Inwestor: Gmina Wrocław - Zarząd Inwestycji Miejskich Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Skanska SA, Warszawa

 

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 20, ul. Karpnicka 2
Autor: VROA Architekci, Wrocław; CH+ Architekci, Wrocław
Inwestor: Gmina Wrocław - Zarząd Inwestycji Miejskich Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Skanska SA, Warszawa

 

Budynek biurowy TWELVE_ul. Oławska 12
Autor: Chamielec Architekci Sp. z o.o., Wrocław
Inwestor: i2 Development SA, Wrocław
Wykonawca: i2 Development SA, Wrocław

 


Budynek biurowo-usługowy ul. Komandorska 12
Autor: Grupa 5 Architekci, Warszawa
Inwestor: PZU Inwestycje, Warszawa
Wykonawca: BUDIMEX SA, Warszawa

 

Budynek biurowo-usługowy NOBILIS BUSINESS HOUSE, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12
Autor: DDJM Biuro Architektoniczne, Kraków
Inwestor: Echo Investment SA, Kielce
Wykonawca: M&J Bud Invest Sp. z o.o. INVEST EU Sp. K., Kielce

 

Budynek biurowo-usługowy VIC HOUSE, ul. Zwycięska 20a
Autor: Dziewoński Łukaszewicz ARCHITEKCI s.c., Wrocław
Inwestor: Rodis Development Sp. z o.o., Wrocław
Wykonawca: Ultranet Sp. z o.o.


/ / / / 4 /
Mmaciek - Administrator | 2018-06-21 20:53:57
Zachęcam do zapoznania się z wynikami tegorocznej edycji konkursu Piękny Wrocław. Wśród laureatów w tym roku nadzwyczajnie dużo inwestycji miejskich. Czyżby sektor prywatny, aż tak słabo wpisał się w krajobraz miasta?
panAeL | 2018-08-13 08:30:09
Link pod zdjęciem SP nr 84 przekierowuje do Wrocławskiego Parku Biznesu.
Mmaciek - Administrator | 2018-08-13 10:15:00
Poprawione