Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Schronisko Chatka Puchatka
Zdzisław K.: Schronisko mimo prymitywnych warunków jest ulubionym miejscem pobytu miłośników bieszczadzkich szlaków. Osobiście praz któryś odwiedziłem je i przypomniałem sobie historie , której byłem świadkiem. W latach siedemdziesiątych wodę do schroniska ze źródła leżącego około 400 metrów niżej nosił w pojemnikach na grzbiecie , osiołek "Gapa". Turyści chcąc pomóc ajentowi zadeklarowali się pójść z nim po wodę. ...
Posesja nr 13-18, pl. Orląt Lwowskich, Wrocław
Kosa25: Już wyjaśniam. Skoro to miejska nieruchomość zakładam, iż urzędnicy nie przepiją tej kwoty. A przynajmniej nie przepiją jej w całości, a większa część uzyskanych środków posłuży do podniesienia komfortu życia mieszkańców Wrocławia. Tak się zabawnie składa, że w niektórych miastach dolnośląskich stoją kapitalne, puste działki w ścisłym centrum- i nikogo one nie interesują, choć są tanie jak barszcz. ...
Czerwoniak (399 m n.p.m.)
Stan: Proponuję dopisanie do Krosnowic, podobnie jak większa wersja tej widokówki (ze znacznikami):
ul. Kościuszki Tadeusza, gen., Boguszów-Gorce
Kolekcja-BieniasiewiczT.: Super, już zmieniam opis :-)
Solpol, ul. Świdnicka, Wrocław
sawa: Mam wrażenie, że zaraz wystrzeli jak rakieta :)
ul. Kościuszki Tadeusza, gen., Boguszów-Gorce
Kolekcja-BieniasiewiczT.: Jeszcze w latach 80 wejścia do kanału broniła oryginalna stalowa krata.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

rok - Administrator
stap
stap
stap
stap
ragnar - Administrator
Festung
maras - Administrator
rok - Administrator
rok - Administrator
blatro
t.ziemlicki@wp.pl
FM
Festung
Festung
t.ziemlicki@wp.pl
t.ziemlicki@wp.pl
StaSta
Popski
maras - Administrator
maras - Administrator

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Filtrowanie wojewódzkie - nowa opcja przeglądania strony
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2018-06-09 21:29:48, Aktualizacja: 2018-06-11 00:57:41, Odsłon: 2019

Wystarczą dwa kliknięcia, by przeglądać portal z poziomu wybranego przez siebie regionu. Do wyboru cała Polska, województwo lub powiat.

WYBIERZ REGION to nowa opcja dostępna w nagłówku górnym oraz w menu. Jest to jeden z elementów tzw. trójstopniowego filtrowania za pomocą którego można przeglądać portal z trzech różnych poziomów: ogólnopolskiego, wojewódzkiego lub powiatowego. Dzięki nowej opcji użytkownik sam decyduje w jakim zakresie chce korzystać ze strony. Przykładowo, jeśli interesuje nas tylko Dolny Śląsk, po wybraniu tego regionu w menu, strona będzie wyświetlać treści (zdjęcia, komentarze, obiekty etc.) tylko i wyłącznie z tego obszaru. Tym sposobem osoby, które nie są zainteresowane całą Polską, mogą ustawić stronę w wersji jaka znana była przed rozszerzeniem.

W każdej chwili użytkownik może przełączać regiony (województwa), a także wrócić do wersji ogólnopolskiej. Cały czas dostępna jest również opcja umożliwiająca filtrowanie strony na wybrany powiat. By skorzystać z tej opcji należy wejść na stronę główną wybranego miasta lub powiatu, a następnie kliknąć PRZEŁĄCZ STRONĘ NA TEN POWIAT. Np.: w przypadku Wrocławia należy kliknąć TUTAJ. W najbliższych miesiąca wybór powiatu będzie możliwy również na stronie głównej i w menu (powstanie nowy przycisk Wybierz powiat). W przyszłości planowana jest również opcja pozwalająca na wybieranie kilku regionów jednocześnie (tzw. Moje regiony).

Jak wybrać interesujący nas region? Są dwie możliwości:

1) Naciskamy guzik MENU, następnie WYBIERZ REGION i wybieramy interesujące nas województwo.

2) W nagłówku górnym, obok guzików z "flagami" naciskamy guzik WYBIERZ REGION, rozwija się ramka z herbami województw. Naciśnięcie któregokolwiek powoduje przefiltrowanie strony na wybrane województwo.

Jako, że jest to nowa opcja, mogą pojawić się jeszcze pewne niedociągnięcia. W przypadku zauważenia błędów prosimy o zgłoszenie w komentarzu pod artykułem lub poprzez email na adres redakcja@dolny-slask.org.pl


 

 


/
jawc - Administrator | 2018-06-09 22:28:44
"Tym sposobem osoby, które nie są zainteresowane całą Polską, mogą ustawić stronę w wersji jaka znana była przed rozszerzeniem."
No nie bardzo, bo można wybierać tylko między województwami, a strona 'przed rozszerzeniem' to było więcej niż województwo DŚ ...
Mmaciek - Administrator | 2018-06-09 22:38:23
Dzisiejsza aktualizacja to 1. etap filtrowania. Kolejną opcją pozwalającą dostosować stronę według preferencji będzie funkcja MOJE REGIONY. Dzięki niej będzie można ustawić sobie dowolne powiaty i województwa.
tadpole | 2018-07-20 01:25:44
Zmiana nazwy strony bylaby na miejscu np. "Poloniae (?) Amici".
Mmaciek - Administrator | 2018-07-20 10:25:33 | edytowany: 2018-07-20 10:26:03
Tak będzie. Oficjalna, nowa nazwa portalu będzie brzmieć "Poloniae Amici polska-org.pl" (informacja taka była podana już w marcu). Po drodze mamy jeszcze parę rzeczy do przerobienia, więc zmiany następują stopniowo.
Tomen | 2018-06-10 21:42:50
Czy można zmniejszyć trochę te ikony bo niestety przytłaczają swą wielkością? I jeszcze jedna rzecz, po wyborze danego województwa widzimy skomentowane przez nas zdjęcia tylko z tego województwa a pozostałe są niewidoczne, taka jest idea?
Mmaciek - Administrator | 2018-06-10 22:39:05
Ramka nie pojawia się na stałe, widoczna jest przez chwilę, a wielkość ikon ma ułatwić szybsze znalezienie regionu. Nie wykluczamy jednak, że ta forma i wielkość to ostateczna wersja. Za wcześnie jednak na decyzje, poczekamy na opinie i sugestie użytkowników.
Mmaciek - Administrator | 2018-06-10 22:41:42
Tak. Wybór danego województwa powoduje, że widzimy treści tylko i wyłącznie z tego regionu. Dotyczy to zdjęć i obiektów, ale również komentarzy (moich oraz pozostałych użytkowników). Idea jest taka, aby po kliknięciu w dany region, strona wyświetlała zawartość tylko z jednego województwa.
Tomen | 2018-06-10 22:57:19
Dzięki za obydwie odpowiedzi:)
Popski | 2018-06-13 22:39:07
A czy będzie taka funkcjonalność, aby przy wyborze regionu z przycisku MENU następowało dalsze rozwinięcie na powiaty, czyli np. Menu => Wybierz region => dolnośląskie => Powiat wrocławski?
Mmaciek - Administrator | 2018-06-14 01:01:11
Tak, rozwijanie na powiaty zostanie wprowadzone, ale nieco później, teraz przechodzimy do innej części zadań. Wybór powiatów będzie odbywał się na podobnej zasadzie jak w przypadku województw, czyli rozwijająca się ramka na stronie głownej oraz lista z poziomu menu.
Ryszard Kumorek | 2018-07-17 21:10:48
Czy będą "zdjęcia miesiąca" i "komentarze" dla każdego z powiatów osobno?
Mmaciek - Administrator | 2018-07-17 21:45:26 | edytowany: 2018-07-17 21:46:31
Taka możliwość jest już od dawna. Wystarczy przefiltrować stronę na dany powiat. W tym celu trzeba wejść na stronę miasta/powiatu i nacisnąć guzik "PRZEŁĄCZ STRONĘ NA TEN POWIAT". Po uruchonieniu tej opcji wyświetlane są zdjęcia miesiąca jak i komentarze z danego regionu. W przyszłości wybór powiatu będzie następował z poziomu strony głównej.
Ryszard Kumorek | 2018-07-19 16:39:29
Super! Coraz bardziej mi się to podoba. Dzięki!
tadpole | 2018-07-21 16:27:51
Zmienic nazwe strony !
Mmaciek - Administrator | 2018-07-21 21:06:23
Będzie zmieniona, poczekaj trochę. Chyba, że jesteś biegły w tematach informatycznych, wtedy zapraszam do współpracy.