To był nr 19 i tu jest źródło zaistniałej pomyłki. Przypisano do niewłaściwej posesji. Po 1945 r. w związku z wyburzeniem i zaniechaniem zabudowy całej pierzei, zmieniono numerację posesji w Rynku.
Spójrz proszę na mój znacznik kamienicy na mapie. Rysują się dwie opcje- albo ,,wyciągniemy'' nieco dawne kamienice w Rynku i damy jak w powyższym przypadku. Opcja druga (chyba lepsza)- uczynić niezachowane kamienice podoobiektami istniejacych budynków po 1945 roku. Tak np. wygląda Rynek w Legnicy- patrz np. . Każdy głos mile widziany :)
Gdy jest znacznik są większe szanse, że potencjalny oglądacz trafi na obiekt. Najlepiej wyglądałoby to, jeżeli znacznik aktualny postawić na wysokości ścian szczytowych, a dotyczący obiektów historycznych w drugiej linii.
Jestem za tym, aby znaczniki otrzymywały te obiekty, które nie posiadają współczesnej kontynuacji. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zapisywanie dawnych kamienic jako podobiektów niż mnożenie znaczników. Zaciemni to obraz zwłaszcza w gęstej zabudowie historycznych centrów miejskich. Inną kwestią jest dawna numeracja - powinna znaleźć się w opisie obiektu. Lokalizacja posesji powinna odnosić się do współczesnej numeracji, a nie historycznej.