MENU
Na skraju wsi, wśród stawów znajduje się ośrodek zajmujący się hodowlą ryb. Więcej o tej działalności w opisie do obiektu. Budynek mieści biura. Po drugiej stronie ulicy nowy budynek produkcyjny.

Dodał: Danuta B.° - Data: 2008-03-20 09:03:47 - Odsłon: 1834
marzec 2008


Kilkanaście kilometrów od Wrocławia powstał niedawno obiekt, którym Dolny Śląsk może się pochwalić nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W Ośrodku Zarybieniowym Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczodrem wybudowano i oddano do użytku najnowocześniejszą w kraju wylęgarnię i podchowalnię ryb drapieżnych i prądolubnych. Dzięki możliwościom rozrodu, jakie stwarza ten obiekt, wiele gatunków cennych gospodarczo ryb oraz tych, których istnienie jest w naszych wodach zagrożone z powodu degradacji środowiska, ma szanse nadal cieszyć rybaków i wędkarzy swoją obecnością.

Wylęgarnia wyposażona jest w nowoczesne systemy służące kontroli i regulacji warunków środowiskowych podczas inkubacji ikry i podchowu narybku: instalacje natleniające, stabilizację temperatury wody, oczyszczanie wody w obiegach zamkniętych, automatyczne karmienie ryb, nowatorskie systemy wentylacji i odzyskiwania ciepła, sygnalizację awarii itp. Możliwe jest badanie podstawowych parametrów fizycznych i chemicznych wody. Wiele rozwiązań technicznych wylęgarni ma charakter unikatowy i pionierski, dając swoim projektantom i konstruktorom słuszne powody do dumy.
za www.ar.wroc.pl

  • /foto/208/208891m.jpg
    2008
  • /foto/9506/9506244m.jpg
    2020

Danuta B.°

Poprzednie: Ośrodek Zarybieniowy Polskiego Związku Wędkarskiego tzw. Rybakówka Strona Główna Następne: Ratusz Miejski z Siedmioma Domami