MENU
ZNACZNIKI
Kamienna Góra, reklama ręcznej fabryki lnu.
"Pięć minut od dworca kolejowego, przy moście na Bobrze, przy ul. Bismarckstrasse 6-7, znajduje się dom handlowy fabryki lnu Brodkorb&Drescher (tylko dla osób fizycznych). Własna ręczna produkcja czystego płótna, półpłótna, lnu higienicznego, obrusów i serwet, ręczników, chusteczek do nosa, ściereczek i wiele innych. Największy magazyn środków piorących dla gospodarstw domowych. Towary w magazynie można oglądać bez obowiązku zakupu. Na życzenie dostępny jest cennik wzorów wolny od opłaty pocztowej. Dla kupujących na miejscu, z powodu braku dodatkowych kosztów, 5% bonifikaty. Wysyłka gratis dla towarów o wartości powyżej 15 Marek.

Źródło: Landeshut und der Osten des Riesengebirges, ok. 1906.

Dodał: Petroniusz° - Data: 2017-04-22 20:18:43 - Odsłon: 985
Rok 1906

Śląska ręczna przędzalnia lnu (Schlesische Leinen-Hand-Weberei) działała w obecnych budynkach przy ul. Henryka Sienkiewicza 2-4 (dawniej Bismarckstrasse 2-4). Wg papieru firmowego z 1906 roku zakład dysponował własnym domem spedycyjnym, eksportowym (Versandt-Geschäft).
W reklamie z roku 1906 czytamy: "Warto aby turyści i odwiedzający latem Karkonosze i słynne z produkcji lnu miasto Kamienna Góra osobiście nabywali lniane tkaniny (płótno) w śląskich fabrykach. 5 minut od dworca kolejowego, przy moście na Bobrze, przy ul. Bismarckstrasse 6-7, znajduje się dom handlowy fabryki lnu Brodkorb&Drescher (tylko dla osób fizycznych). Własna ręczna produkcja czystego płótna, półpłótna, lnu higienicznego, obrusów i serwet, ręczników, chusteczek do nosa, ściereczek i wiele innych. Największy magazyn środków piorących dla gospodarstw domowych. Towary w magazynie można oglądać bez obowiązku zakupu. Na życzenie dostępny jest cennik wzorów wolny od opłaty pocztowej. Dla kupujących na miejscu, z powodu braku dodatkowych kosztów, 5% bonifikaty. Wysyłka gratis dla towarów o wartości powyżej 15 Marek."
/Petroniusz/

  • /foto/364/364800m.jpg
    1906
  • /foto/6723/6723019m.jpg
    1936

Śląska Biblioteka Cyfrowa

Poprzednie: Zbiornik wodny Mściwojów Strona Główna Następne: Park rekreacyjny