Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 537186

Rzeka Krynka w Krzepicach

Kryhn, Kernbach 
Rzeka Krynka, kończy swój bieg po wschodniej stronie Strzelina, na wysokości wsi Krzepice(z południowo-wschodniej strony wsi) zasilając rzekę Oławę. W miejscu ujścia jeszcze w latach 1970-tych znajdował się jaz spiętrzający wodę do odnogi młynówki, która biegła obok do młyna w Krzepicach, oraz uruchamiała także turbinę elektrowni wodnej. Dzisiaj woda w młynówce pojawia się jedynie przy wysokich stanach wody w rzece Oławie. Jaz rozebrano, a w miejscu regulowanych zapór wodnych, brzegi rzeki łączy ...
Rzeka Krynka, kończy swój bieg po wschodniej stronie Strzelina, na wysokości wsi Krzepice(z południowo-wschodniej strony wsi) zasilając rzekę Oławę. W miejscu ujścia jeszcze w latach 1970-tych znajdował się jaz spiętrzający wodę do odnogi młynówki, która biegła obok do młyna w Krzepicach, oraz uruchamiała także turbinę elektrowni wodnej. Dzisiaj woda w młynówce pojawia się jedynie przy wysokich stanach wody w rzece Oławie. Jaz rozebrano, a w miejscu regulowanych zapór wodnych, brzegi rzeki łączy niewielki mostek.

Dane dotyczące rzeki Krynki według "Wikipedii":
Krynka (niem. Kryhn, Kernbach) - niewielka rzeka w województwach dolnośląskim i opolskim; prawy dopływ Oławy, okrąża Wzgórza Strzelińskie od wschodu, zasila Oławę poniżej Strzelina.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 2009-04-13
  komentarze: 0
  Koniec biegu rzeki Krynka - u dołu przepływa już rzeka Oława..
 • Data: 2009-04-13
  komentarze: 0
  Miejsce ujścia Krynki do rzeki Oława, która płynie od prawej strony ...
 • Data: 2009-04-13
  komentarze: 0
  Mostek na rzece Oława w okolicach wsi Krzepice - od góry kończąca ...
 • Data: 2009-04-13
  komentarze: 0
  Rzeka Oława dopływająca do mostka(w miejscu po byłym jazie) pod ...