Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 528175

Ośrodek Zarybieniowy Polskiego Związku Wędkarskiego tzw. Rybakówka 
Kilkanaście kilometrów od Wrocławia powstał niedawno obiekt, którym Dolny Śląsk może się pochwalić nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W Ośrodku Zarybieniowym Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczodrem wybudowano i oddano do użytku najnowocześniejszą w kraju wylęgarnię i podchowalnię ryb drapieżnych i prądolubnych. Dzięki możliwościom rozrodu, jakie stwarza ten obiekt, wiele gatunków cennych gospodarczo ryb oraz tych, których istnienie jest w naszych wodach zagrożone z powodu degradacji środowiska, ...
Kilkanaście kilometrów od Wrocławia powstał niedawno obiekt, którym Dolny Śląsk może się pochwalić nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W Ośrodku Zarybieniowym Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczodrem wybudowano i oddano do użytku najnowocześniejszą w kraju wylęgarnię i podchowalnię ryb drapieżnych i prądolubnych. Dzięki możliwościom rozrodu, jakie stwarza ten obiekt, wiele gatunków cennych gospodarczo ryb oraz tych, których istnienie jest w naszych wodach zagrożone z powodu degradacji środowiska, ma szanse nadal cieszyć rybaków i wędkarzy swoją obecnością.

Wylęgarnia wyposażona jest w nowoczesne systemy służące kontroli i regulacji warunków środowiskowych podczas inkubacji ikry i podchowu narybku: instalacje natleniające, stabilizację temperatury wody, oczyszczanie wody w obiegach zamkniętych, automatyczne karmienie ryb, nowatorskie systemy wentylacji i odzyskiwania ciepła, sygnalizację awarii itp. Możliwe jest badanie podstawowych parametrów fizycznych i chemicznych wody. Wiele rozwiązań technicznych wylęgarni ma charakter unikatowy i pionierski, dając swoim projektantom i konstruktorom słuszne powody do dumy.
za www.ar.wroc.pl
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 2008-03
  komentarze: 0
  Na skraju wsi, wśród stawów znajduje się ośrodek zajmujący się ...
 • Data: 2008-03
  komentarze: 0
  Na skraju wsi, wśród stawów znajduje się ośrodek zajmujący się ...
 • Data: 2020-06
  komentarze: 0
  Budynek ośrodka zarybieniowego PZW w lustrzanym odbiciu.